MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z deszczu pod rynnę

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 23 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 23 sierpnia 2007, 15:29
Autor: ROB
Fot. ROB
Czy MZK ustawi wiaty na ul. Wincentego Pola?

– Oczekując na autobus przy ul. Wincentego Pola nie ma się gdzie schować przed deszczem – napisał do nas jeden z internautów.

Chodzi o odcinek drogi od tunelu do Zespołu Szkół Elektronicznych. Wiaty są tam tylko po jednej stronie drogi, w kierunku Jeleniej Góry. Jadący w drugą stronę muszą czekać na autobus pod chmurką.

– To dotyczy głównie mieszkańców Łomnicy czy Mysłakowic pracujących w Jeleniej Górze, którzy po pracy wracają do domu autobusem – mówi radny Wiesław Tomera, który interweniował w tej sprawie. – Tamtędy jeździ też młodzież do szkoły – dodaje.

– Wszystko zależy od miasta. Jeśli przeznaczy na to pieniądze, kupimy wiaty i ustawimy je – mówi Marek Woźniak, dyrektor Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Jeleniej Górze.

Na to się na razie nie zanosi. Najbliższa sesja odbędzie się dopiero pod koniec września, ale nie wiadomo, czy będzie w niej mowa o zmianach w budżecie.

Jedna wiata kosztuje od 10 do 20 tysięcy złotych, w zależności od tego, z czego jest wykonana oraz czy np. jest podświetlana. Wkrótce dziesięć nowych wiat stanie przy remontowanych drogach w Cieplicach i Sobieszowie.
– Miasto dało na to pieniądze, a MZK jest w trakcie finalizowania formalności. - Zamontujemy je najpóźniej na przełomie września i października – mówi Marek Woźniak.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wypadek przy baniakach  

Studium na początek

Pożegnali Słońce

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~"zmoknięta" 24-08-2007 10:09
brakuje też wiaty na Małcuzyńskiego w stronę miasta, ale kogo to obchodzi ,że paażerowie stoją w strugach deszczu, zanim wejdą do autobusu muszą wracać do domu żeby sie przebrać
~gosiu 24-08-2007 11:46
szkoda ze nie mamy Gosiewskiego :((((
~"zdany na łaskę MZK" 24-08-2007 12:47
zapraszamy dyrekcję MZK na przystanek na Małcużynskiego, tam z powodu wiecznie wiejących wiatrów można zaobserwować podczas deszczu zjawisko deszczu pionowego i poziomego, ciekawe czy ktoś z dyrekcji postawiłby tam na przystanku ( bez wiaty, a bramy pobliskiego domu zajęte), własne dziecko dojeżdżające do szkoły, które siedzi potem w szkole przemoknięte do szpiku kości
~greg 24-08-2007 14:12
Zgadzam się że w podziemnym przejściu niemile pachnie, co więcej – o świcie są tam przeróżne "niespodzianki" na szczęście uprzątane. Niemniej chwilowe schronienie jest faktem. Druga sprawa – jak to opisał Jelonek – chodnika jest SKRAWEK – dosłownie ! Czy po postawieniu wiaty będzie choć kilka cm wolnego miejsca aby nie schodzić do zatoczki ryzykując przejechanie przy próbie dojścia do celu na nogach ? Juz obecnie przy ludziach czekających na autobus trzeba nieźle się nalawirować, aby zmieścić się na chodniku. Wiata musi być odpowiednio więc mniejsza, tym samym czy zapewni jakąkoleiwk ochronę przed deszczem ? Obawiam się że po postawieniu jej za duże pieniądze, schronienie znajdzie pod nią 2 osoby, reszta nadal będzie się cisnąć w przejściu podziemnym. No chyba żeby cofnąć teren i wpakować się na teren za płotem, ale o może być czyjaś działka.
~skandal 24-08-2007 14:50
czyli do tego, że Kusiak był fatalnym prezydentem i że dyrektor MZK kręci i wstawia kity, wszyscy się, moi szanowni krytycy zgadzamy. I to ot mi chodziło, a to, że pan Woźniak jest tak długo kierownikiem MZK to raczej bardzo dla Jeleniej Góry zła wiadomość, ale OK. Przyznaje wam rację.
~Zet 24-08-2007 20:27
Chciałbym się dowiedzieć co za esteta wymyślił przystanki w kolorze żółto–zielonym. Może kazimierzp zdradzi, chyba że się boi.
~Ty skandal 24-08-2007 22:00
podaj swoje nazwisko, jeśli masz odrobinę honoru.Pan J.Kusiak był nie tylko wspaniałym i rozsądnym człowiekiem, ale wspólnie z pracownikwmi Urzędu Miasta i jednostek komunalnych dla Jeleniej Góry zrobili dużo.Panie Józefie ten "skandal"to jakiś kmiotek.
~do 14:50/skandal/ 24-08-2007 22:13
kłamałeś i kręciłeś w pierwszym wpisie i dalej słoma Tobie z gumiaków wychodzi.Z Tobą coś jest nie tak? Więcej szacunku dla ludzi i dla siebie człowieku?????
~do skandal 24-08-2007 22:22
NIE CZYTAJ PLATNEGO FELIETONU W NOWINACH JELENIOG0RSKICH ,BO PISZESZ NA JELONCE JAK TEN AUTOR.Może jesteś chory?
~do skandal 24-08-2007 22:54
Myślę że spotykasz się z panem P....em,dlatego martwię się o Twój stan psychiczny?Ludzi trzeba kochać, to wtedy razem możemy zrobić więcej.Zrezygnuj z nienawiści i złych przykładów to poczujesz się lepiej Ty SKANDALISTO.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Warsztaty modelarskie

Teraz lepiej widać

Jest nowy skwerek

Wiadomo kto postawi szatnie – kontenery

Księżna Daisy von Pless o sobie samej

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
116
Tak
64%
Nie
34%
Nie wiem
2%