MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z Bielasem i Marynarzami pod Szrenicą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 23 stycznia 2011, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: Accipiter
Fot. Organizator
Wesoło, na luzie, a jednocześnie perfekcja muzycznego współgrania – tak można pokrótce scharakteryzować sobotni wieczór w szklarskoporębskim klubie „Jazgot” z Jackiem Bieleńskim i jego zespołem Marynarze. A publiczność, pomimo chłodu, doskonale bawiła się na koncercie.

Niebanalny łódzki artysta Jacek Bieleński znany także jako Bielas jest poetą, autorem tekstów (pisał m.in. dla Grażyny Auguścik, Fiolki, Włodzimierza Kiniorskiego, Maryli Rodowicz, Justyny Steczkowskiej czy Wojciecha Waglewskiego), kompozytorem, aktorem i scenarzystą filmowym. Na początku lat 90. XX wieku współtworzył formację Plastic Bag. Potem koncertował z trio Paffulon i Bielas Solo.

Jacek Bieleński wraz z zespołem Marynarze podczas występu bawiąc się formą wyśpiewał swoje abstrakcyjne, ironiczne, pikantne i zadziorne teksty, na przemian z romantycznymi wyznaniami. Wchodził przy tym w dialog z uczestnikami koncertu i komentował aktualne wydarzenia społeczne. Wśród prezentowanych utworów pojawiły się między innymi „Marynarze Łodzi” i „Dentysta Sadysta” - przebój z lat 80. w nowej wersji.

Marynarze to łódzcy muzycy współtworzący underground. Zespół wystąpił w składzie: Robert Tuta – gitara (niegdyś grał w zespołach Aggressivy 69, NOT czy 1984), Wojtek Michalec - gitara basowa (znany z grupy Krem i Cool Kids of Death) oraz Piotr Gwadera - perkusja (z zespołu Blisko Pola i Almost Dead Celebrities).

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Od jutra z nowymi przystankami

Czterech recytatorów SP 7 w finale wojewódzkim

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

W Filharmonii dla Niepodległej

Propozycje Kina Lot  

O jeleniogórskim rynku

Jelenia Góra – Przestrzeń zastana

Ktoś zniszczył choinki

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
934
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%