MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Z Bielasem i Marynarzami pod Szrenicą

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 23 stycznia 2011, 8:41
Aktualizacja: 8:42
Autor: Accipiter
Fot. Organizator
Wesoło, na luzie, a jednocześnie perfekcja muzycznego współgrania – tak można pokrótce scharakteryzować sobotni wieczór w szklarskoporębskim klubie „Jazgot” z Jackiem Bieleńskim i jego zespołem Marynarze. A publiczność, pomimo chłodu, doskonale bawiła się na koncercie.

Niebanalny łódzki artysta Jacek Bieleński znany także jako Bielas jest poetą, autorem tekstów (pisał m.in. dla Grażyny Auguścik, Fiolki, Włodzimierza Kiniorskiego, Maryli Rodowicz, Justyny Steczkowskiej czy Wojciecha Waglewskiego), kompozytorem, aktorem i scenarzystą filmowym. Na początku lat 90. XX wieku współtworzył formację Plastic Bag. Potem koncertował z trio Paffulon i Bielas Solo.

Jacek Bieleński wraz z zespołem Marynarze podczas występu bawiąc się formą wyśpiewał swoje abstrakcyjne, ironiczne, pikantne i zadziorne teksty, na przemian z romantycznymi wyznaniami. Wchodził przy tym w dialog z uczestnikami koncertu i komentował aktualne wydarzenia społeczne. Wśród prezentowanych utworów pojawiły się między innymi „Marynarze Łodzi” i „Dentysta Sadysta” - przebój z lat 80. w nowej wersji.

Marynarze to łódzcy muzycy współtworzący underground. Zespół wystąpił w składzie: Robert Tuta – gitara (niegdyś grał w zespołach Aggressivy 69, NOT czy 1984), Wojtek Michalec - gitara basowa (znany z grupy Krem i Cool Kids of Death) oraz Piotr Gwadera - perkusja (z zespołu Blisko Pola i Almost Dead Celebrities).

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Promesa dla powiatu

Po bezdrożach czasu zespołu Szyszak  

Zaczytaj się z Jelonką.com

PiS apeluje do mieszkańców

37. MFTU rozpoczęty!

Cenna lekcja dla młodych muzyków

Giną woreczki na psie odchody

Dużo drożej za śmieci

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
580
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%