MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 9 sierpnia
im. Edyty, Romana

Z akademika dom socjalny

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 16 czerwca 2010, 9:34
Aktualizacja: Czwartek, 17 czerwca 2010, 7:49
Autor: Angela
Fot. TEJO
Trwa przebudowa byłego domu studenta Uniwersytetu Ekonomicznego przy ulicy Wyczółkowskiego, który od września zacznie służyć uczciwym najuboższym za mieszkania socjalne. Obecnie wykonano około 20 procent wszystkich prac. Całkowity koszt prac to ponad 2,5 mln zł.

Remontem budynku zajmuje się firma West Bud z miejscowości Ligota Piękna, która wygrała przetarg na to zadania kwotą 2 mln 585 tys. zł. 30 procent wartości zadania pochodzi z funduszy zewnętrznych, a pozostała część z budżetu miasta.

Wyremontowane i zmodernizowane zostanie całe wnętrze budynku. Tam, gdzie funkcjonowały pojedyncze pokoje akademickie, zostaną stworzone mieszkania o wysokim, wymaganym przez prawo, standardzie. Wnętrze pochodzącego z lat 60. XX wieku budynku zostanie kompletnie przebudowane. Powstaną nowe węzły sanitarne, piony, nowe ścianki działowe. Przewidziano też malowanie pokojów i klatek, wymianę nieekonomicznego ogrzewania oraz wszystkich instalacji.

Pojawią się też nowe posadzki i termomodernizacja dachu oraz ścian zewnętrznych. Mieszkania będą też częściowo wyposażone w kuchenki w aneksach kuchennych, wanny, muszle klozetowe, wykładziny, w niektórych pomieszczeniach wymienione zostaną też okna.

– Obecnie ocieplane są dach i ściany zewnętrzne. Zakończono wymianę stolarki, wykonano wszystkie ścianki działowe w budynku. Wymieniane są instalacje wewnętrzne: elektryczna, sanitarna, wodna i centralnego ogrzewania, co potrwa do końca czerwca. Następnie wykonawca rozpocznie prace tynkarskie i posadzkarskie – mówi Barbara Pacuła, zastępca naczelnika Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Jak dodaje Mirosława Dzika, naczelnik wydziału, za wykonane prace miasto wypłaciło już wykonawcy 420 tys. zł.

– Zgodnie z umową prace mają się zakończyć do 30 września br., kiedy wykonawca ma oddać budynek miastu do użytkowania. Nie ma zagrożenia, że wyznaczony termin nie zostanie dotrzymany – mówi Mirosława Dzika.
W przebudowanym budynku stworzonych zostanie 49 nowych mieszkań socjalnych, do których zostaną przekwaterowane osoby, które nie mają zaległości w płaceniu czynszu czy zobowiązań bieżących. Na opuszczone mieszkania będą natomiast kierowane osoby m.in. z wyrokami eksmisyjnymi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Komentarze (13) Dodaj komentarz

~= 16-06-2010 11:36
Super, nareszcie zostało zrobione coś pozytywnego dla ubogich ale przykładnych obywateli naszego miasta:) Z całą pewnością jest to dobra inwestycja.
~Obywatel 16-06-2010 14:02
Popieram i oby co roku była taka akcja bo potrzebujących, uczciwych obywateli jest w Jeleniej bardzo wielu.
~tentaris 16-06-2010 16:31
Tylko pogratulować pomysłu, widać, że w końcu lokalny rząd zaczął używać mózgów,a nie wyrzucać pieniędzy w błoto.
~miedzianobrody 16-06-2010 19:48
uczciwych...???...hahaha.....juz sąsiedzi z akademika obok nauczą ich tego i owego hahaha
~by żyło się lepiej... 16-06-2010 21:36
niedługo w Jeleniej Górze będą same domy socjalne, sierocińce i schroniska dla bezdomnych... oraz ci, którzy robią na tym interes
~Tomany 16-06-2010 22:42
No to najlepszego od września mieszkańcom Malczewskiego ,Morcinka i okolic !!!!!Pozdrowienia od uczciwych najuboższych hahaha !!!
~mieszkam obok 17-06-2010 0:31
Ciekawe, czy też byście tak piali z zachwytu, gdybyście mieszkali obok i dzielili z takim socjalem podwórko. Ja nie mam absolutnie nic przeciw biednym ludziom, ale WANDALIZM, ZŁODZIEJSTWO I MENELSTWO 24h na dobę utrudnia życie obok!!! Nie ma dnia, żeby ktoś się nie wydzierał "ty ku..o, zabiję cię" itp, czy notorycznie wyrzucał z okna śmieci, niepotrzebnych mebli itp. Niecenzuralne wrzaski oczywiście również przez całą dobę (moje dzieći znają już bogaty słownik słół niecenzuralnych), wiecznie ktoś, kogoś tłucze, wszystko na około zdewastowane. Nie ma dnia, by nie było radiowozu na podwórku! Nie wspomnę już o bezpieczeństwie po zmroku... Nie mówię, że wszyscy ludzie tam tacy są, ale większość powinna mieszkać, gdzieś na obrzeżach miasta. BRAK SŁOW. A pan prezydent starając się o głosy wyborców przed wyborami sam osobiście mi mówił, że nie można w ten sposów utrudniać życia innym... I co? Nie dość, że w starym socjalu nic się nie zmieniło, to jeszcze obok drugi będzie! PO PROSTU SUPER, tylko wziąść i iść się powiesić...
~-- II -- 17-06-2010 0:34
I ciekawe czemu tylko jedno zdjęcie dali od tyłu budynku, a nie pokazali otoczenia z przodu i sąsiadujący socjal!!!
~ 17-06-2010 0:53
Najuboższym uczciwym ha ha kolejny barak dla m..... mieszkam tam niedaleko i widze co sie dzieje w tym baraku obok jesli tak to ma wygladac to strata pieniedzy :(
U.S.A. 17-06-2010 3:06
teraz dom socjalny a po wyborach to będzie państwo socjalistyczne:)
~bang 17-06-2010 5:45
już dawno jest socjalistyczne...teraz nas czeka tylko komuna lub trockizm :)
~ Obiektywna Zołza 17-06-2010 11:41
Jak mozna dopuścic do takiego marnotrastwa , przeciez w kilka tygodni po zasiedleniu tam będzie dewastacja i miejsca gorsze od chlewa świnskiego.
~JJJ 17-06-2010 14:10
Remontuje się za wielkie pieniądze następny" KOŁCHOZ" bo jeden jest już obok > siedlisko wszelakiego elementu, meneli i k... !!! Może warto byłoby się opamiętać przecież po remoncie zaraz przerobią to na ruinę i na Malczewskiego ustawią się wielkie kolejki po bełta w miejscowym sklepiku!!! Może warto byłoby zajrzeć do sąsiedniego "KOŁCHOZU" ?????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

60 okrążeń na 60 lat

Czytelniczka: drogo i brudno

Mysłakowice wzbogacą się o nowy plac zabaw  

Skalne ławki pod Szrenicą

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
253
Tak
39%
Nie
56%
Nie wiem
5%