XXXVI Bieg Piastów: dzień pierwszy

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Sobota, 3 marca 2012, 4:22
Aktualizacja: Niedziela, 4 marca 2012, 1:10
W pierwszym dniu XXXVI Biegu Piastów Polana Jakuszycka gościła zawodników rywalizujących na dystansie 10 km techniką klasyczną. Zwyciężyli: Simona Jirickova z Czech oraz Beniamin Seifert (Niemcy). Polacy również zajęli wysokie lokaty.

W rywalizacji panów bardzo dobrze spisali się jeleniogórzanie: piąte miejsce zajął Piotr Skowron, szósty był Jakub Mieszała, a na dziewiątej pozycji uplasował się Mieczysław Skowron. Wśród pań najwyżej sklasyfikowaną Polką była Arleta Dudziak z Limanowej. Na uwagę zasługuje też 9. pozycja medalistki Igrzysk Paraolimpijskich Katarzyny Rogowiec, która jest jednocześnie liderką klasyfikacji Pucharu Świata w biegach narciarskich osób niepełnosprawnych. Spośród jeleniogórzanek najwyżej (na 13. miejscu) znalazła się Katarzyna Plucińska. W sumie piątkowy bieg ukończyło 861 zawodników z 12 krajów.

W sobotę na Polanie Jakuszyckiej odbędą się kolejne biegi techniką klasyczną. Na 26 km wystartuje ok. 1600 osób, a na 50 km ok. 1500. Natomiast w niedzielę rozegrane zostaną biegi na 30 i 50 km techniką dowolną.