MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

XX Ogólnopolski Festiwal „Gwiazdy Promują” już wkrótce

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 5 lutego 2013, 7:31
Aktualizacja: 7:33
Autor: Mea
Fot. Archiwum Organizatora
Koncerty mistrzów w Filharmonii Dolnośląskiej oraz warsztaty muzyczne w Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki odbędą się w ramach XX Ogólnopolskiego Festiwalu „Gwiazdy Promują”. Rozpocznie się on 7 lutego warsztatami i potrwa do 15 lutego. Celem festiwalu jest promocja najwybitniejszych polskich, młodych laureatów konkursów muzycznych lansowanych przez świetnych pedagogów– artystów o uznanym dorobku.

Od 7 lutego będą warsztaty: gry na fortepianie prowadzone przez prof. Andrzeja Jasińskiego z Akademii Muzycznej w Katowicach, gry na skrzypcach (prof. Tadeusz Gadzina z Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie), wiolonczeli (prof. Tomasz Strahl z UMFC w Warszawie), klarnecie i saksofonie (prof. Mieczysław Stachura z Akademii Muzycznej we Wrocławiu). W programie są zajęcia zajęciach z kameralistyki, akompaniamentu i fortepianu (prof. Regina Michalak z Akademii Muzycznej w Katowicach) oraz panele dyskusyjne.

Wykładowcy poprowadzą również koncerty w Filharmonii Dolnośląskiej. Inauguracja obchodów Roku Witolda Lutosławskiego z koncertem pod dyrekcją Jerzego Swobody w wykonaniu Tomasza Strahla (wiolonczela) z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej odbędzie się 8 lutego o godz. 19.00 w Filharmonii Dolnośląskiej. Bilety są w cenie 30 zł i 20 zł.

9 lutego godz. 19.00 pod kierownictwem Romana Lasockiego rozpocznie się koncert w wykonaniu Bogdana Makala - bas-baryton, Joanny Zawartko - sopran, Marcina Krupy - tenor, Łukasza Klimczaka - baryton, Pawła Kołodzieja – bas oraz Justyny Skoczek – fortepian.
Bilety w cenie 20 zł.

11 lutego godz. 19.00 na klarnetach zagrają Mieczysław Stachura, Sławomir Zawadzki, Maciej Bierć, Marek Zjawin, Natalia Samborska oraz Marek Werpulewski na fortepianie. Bilety po 20 zł i 10 zł.

12 lutego godz. 19.00 Tadeusz Gadzina, Paulina Kusa, Alicja Baranowska – skrzypce, Marta Kordykiewicz - wiolonczela, Aleksandra Dallali - fortepian, Kamil Borkowski – fortepian. Bilety w cenie 20 zł i 10 zł.

15 lutego o godz. 19.00 odbędzie się koncert pod dyrekcją Tomasza Bugaja w wykonaniu: Andrzej Jasiński - fortepian, Mateusz Borowiak - fortepian, z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Dolnośląskiej. Bilety w cenie 30 zł i 20 zł.

Organizatorami są Filharmonia Dolnośląska, Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Mecenat - Miasto Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Jubileusz TPD

Mozaika pod ochroną

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Rok niespełnionych obietnic

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Wymiana wiat przystankowych

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Taśmą pod pod kolej linową na Kopę

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
573
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%