MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

XX edycja Super Zawodów z “Dąbrówką”

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 18 maja 2015, 14:18
Aktualizacja: Środa, 20 maja 2015, 8:23
Autor: EG
Fot. MT
W sobotę (16.05) na terenie Domu Wczasowego “Lubuszanin” w Sosnówce Górnej odbyła się XX edycja Zawodów Sprawnościowo–Obronnych organizowanych od lat przez Centrum Opieki Nad Dzieckiem “Dąbrówka” (wcześniej Dom Dziecka Nr 2 “Dąbrówka”).

Dzięki gościnności gospodarza Stanisława Grzegockiego, na pięknym terenie otaczającym ośrodek rywalizowały reprezentacje placówek opiekuńczych i resocjalizacyjnych, które licznie przybyły do Sosnówki na zaproszenie dyrektora “Dąbrówki” Katarzyny Lenart-Wyrobek. Na placu sportowych zmagań spotkały się: dzieci i młodzież z Domów dla Dzieci “Nadzieja” w Jeleniej Górze, Domów Dziecka z Kaczorowa i Szklarskiej Poręby, placówek resocjalizacyjnych z Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby, Lwówka Śląskiego, Leśnej i Zgorzelca oraz silna grupa, reprezentująca organizatora, czyli “Dąbrówkę”.

Na 400-metrowej trasie 3-osobowe drużyny, poza szybkim biegiem, musiały wykazać się umiejętnościami z zakresu udzielania pierwszej pomocy, celnością w rzutach lotką do tarczy, sprawnością w złożeniu maski p/gazowej oraz precyzją w strąceniu pachołków strumieniem wody z węża strażackiego.

- Jak zawsze, na zawodach jest megafajnie. Najpierw trzeba się trochę pomęczyć, ale potem jest pyszny bigos i wspaniałe nagrody - powiedziała zmęczona po biegu Sandra z “Dąbrówki”.

- W tym roku wyjątkowo dopisała nam pogoda, jest ciepło i słonecznie. Chcę bardzo podziękować osobom i instytucjom, bez wsparcia których ta impreza byłaby znacznie skromniejsza. Nagrody dla dzieci, w tym roku są atrakcyjne. Tablety, słuchawki, plecaki, piłki oraz słodycze, mogliśmy kupić z funduszy, przekazanych przez Wydziały Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Jelenia Góra oraz Starostwa Powiatowego. W organizacji zawodów pomagają nam od lat nasi przyjaciele: funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze, strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gasniczej nr 1 Straży Pożarnej w Jeleniej Górze. Przygotowanie imprezy wymaga dużo pracy, ale satysfakcja i radość na buziach dzieci jest dla nas największą nagrodą - powiedziała koordynator zawodów, pedagog “Dąbrówki” Agnieszka Chłopeniuk.

Impreza zakończyła się uroczystym rozdaniem nagród dla zwycięzców i upominków dla wszystkich uczestników oraz wspólnym posiłkiem, który ufundował gospodarz “Lubuszanina”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wycieczka tematyczna po Bolesławcu

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Podgórna zarośnięta!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~??? 19-05-2015 11:27
Fajna impreza, jak fajnie dzieciaczki ubrane same firmówki, czy tylko na tą imprezę, bo mówią, że im tak strszsznie bieda dokucza, lepiej ubrane niż dzieci z pełnych rodzin.
~Nemo 19-05-2015 12:10
Gratulacje organizatorom i wszystkim osobom, które pomagały bezinteresownie w tej imprezie - udowodnili wszem i wobec, że "chcieć = móc" zrobić coś dla tych dzieci i młodzieży, które nie są sobie winne, że płacą za błędy dorosłych. SZACUN. Natomiast ad vocem do wypowiedzi "~???": "...bo mówią, że im tak strszsznie bieda dokucza..." - przy stawce dziennej na dziecko niższej niż w więzieniu trudno mówić o wielkich luksusach w placówkach (ale to Polska właśnie). A że, jak to napisane zostało również przez ~???, "ubrane same firmówki" - na szczęście są jeszcze wśród nas ludzie, którzy potrafią pomóc i podzielić się tym co mają, aby wychowankowie placówek nie czuli się wykluczeni wśród rówieśników z pełnych rodzin.
~iza 19-05-2015 20:28
gratulacje dla zawodników..!!!! Wszyscy jesteście zwycięzcami

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Łagodny wyrok za zakatowanie kota

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Monitoring w Radomicach

Bike Maraton 2020  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
84
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
13%