MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

XIV Mistrzostwa Polski z Jajem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 22 kwietnia 2014, 9:45
Aktualizacja: 10:19
Autor: Katarzyna Zielińska
Fot. Katarzyna Zielińska
„Mistrzostwa Polski z Jajem” po raz kolejny odbyły się wczoraj (21.04.) w Karpaczu. Była to już XIV edycja imprezy, na którą zjechali się turyści nie tylko z Polski, ale i całego świata. – Stała się ona naszą tradycją. Spotykamy się tu co roku – mówi Józef Żądło, prezes Stowarzyszenia Miłośników Karpacza. Dla mieszkańców miasta oraz turystów przygotowano wiele konkursów oraz giga–jajecznicę.

Każdego roku, w Poniedziałek Wielkanocny, bawimy się w naszym mieście na „Mistrzostwach Polski z Jajem”. Tak jak w ostatnich latach, tegoroczne XIV spotkanie miało miejsce w Karpaczu na stoku Lodowiec, przy Chacie Karkonoskiej i w Hotelu Karkonosze. – Organizując tą imprezę, zależało nam na tym, aby wyciągnąć turystów zza stołów wielkanocnych. Chcieliśmy, aby ten świąteczny dzień spędzili aktywnie, na świeżym powietrzu. Chodzi też o to, aby się wspólnie pobawić. Myślę, że to się udaje. Z roku na rok przyjeżdża do nas coraz liczniejsza grupa turystów, nie tylko z okolic czy z Polski, ale i całego świata. Niektórzy przyjeżdżają tu co roku, z czego bardzo się cieszymy – mówi burmistrz miasta Bogdan Malinowski.

- Dla przybyszy z odległych zakątków świata ustanowiliśmy specjalną pamiątkę z Karpacza. Jest to puchar dla tego, kto pokonał największa odległość aby do nas przybyć . Co roku puchar trafia w inne miejsce. W poprzednich latach trafił m.in. do Francji, Hiszpanii, a nawet Brazylii – dodaje Józef Żądło.
Dla gości zorganizowano wiele atrakcji. Nie brakowało chętnych, którzy aktywnie uczestniczyli w takich konkursach, jak: rzut jajem w parach, rzut jajem na odległość oraz w konkurencji „stalowe jajo”, które polegało na stłuczeniu jajka przeciwnika. – Dla uczestników przygotowaliśmy wiele nagród, począwszy od pucharów, poprzez samochodową przejażdżkę z burmistrzem po mieście, po różne gadżety oraz pamiątki z Karpacza – mówi Bogdan Malinowski.

- Przyjechaliśmy z mężem z Pyrzyc. Od siedmiu lat spędzamy święta Wielkanocne w Karpaczu. Kochamy to miejsce. Mąż w poprzednich latach kilka razy wygrał w konkursach, ja pierwszy raz w tym roku. Świetna zabawa – mówi zwyciężczyni konkurencji „stalowe jajo” Małgorzata Zakrzewska.

Tradycyjnie już, największą atrakcją była zabawa w rzucanie jajem w wizerunek burmistrza. Była to jedyna odpłatna konkurencja a uzbierane pieniądze zostaną przekazane na dożywienie dzieci ze szkoły w Karpaczu. – Cel jest wspaniały, bo uczestnicy doskonale wiedzą, że zależy nam przede wszystkim na tym, aby wspomóc potrzebujących uczniów - dodaje burmistrz
.
Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych. W Chacie Karkonoskiej dla dzieci przygotowano konkursy na najciekawszą pisankę oraz dekorację babeczki świątecznej.

Również jak co roku, przygotowano giga-jajecznicę, tym razem z 2014. jaj. – Dość trudno jest zrobić jajecznicę z tylu jaj, bo przywierają do dna. Nie mamy aż tak dużej patelni więc jajecznicę robimy na trzy tury. Pierwsza jest największa - z 800 jaj. Druga tura to 700 jaj, a trzecia - niecałe 600 – mówi Józef Żądło.

Giga-jajecznicą poczęstowano przybyłych gości. Kolejka czekających na poczęstunek była ogromna. Pomimo kaprysów pogody, która w lany poniedziałek zafundowała uczestnikom przelotne deszcze, turyści oraz mieszkańcy Karpacza bawili się doskonale. Sponsorami imprezy byli: Hotel Karkonosze, Hotel Konradówka, Central Bar 49, Kawiarnia Classico Cafe, Towarzystwo Miłośników Karpacza, KS Grań, Interaktywna Wystawa Klocków Lego, Karkonoskie Tajemnice, Gmina Karpacz, Piekarnia Żaneta, Park Linowy Tarzan oraz Winterpol.

Ogłoszenia

Czytaj również

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Elektroniczny kontakt z klientem już działa

W planach łącznik Harrachov–Jakuszyce

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~profesor 22-04-2014 11:31
"Pierwsza jest największa - z 800 jaj. Druga tura to 700 jaj, a trzecia - niecałe 600 – mówi Józef Żądło". A więc nie giga jajecznica z 2014 jaj, tylko 3 mega jajecznice z 800, 700 i 514 (fajne mi to "niecałe 600"). Ach ta matematyka :p
~mieszkanka 22-04-2014 16:11
Brawo Karpacz!
~Paulinka 22-04-2014 21:12
..nawet dla jajka nie maja poszankowania ! ..polacy.
~olo 22-04-2014 21:16
to już 14 lat tej miernej imprezy,oj te jaja od dawna straciły świeżość.
~do ~olo 23-04-2014 15:39
Są dużo świeższe od tych, które na co dzień dyndają ci między nogami.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Narodziny gnu białobrodych we wrocławskim zoo

Zabezpieczono susz konopi indyjskich

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
281
Tak
38%
Nie
57%
Nie wiem
5%