MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

XIII Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 27 listopada 2015, 15:15
Aktualizacja: 15:16
Autor: Manu
Fot. Archiwum Muzeum
Jutro (28.11, w sobotę) w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze odbędzie się posiedzenie Jury XIII Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka. Współorganizatorami konkursu od 2015, obok Muzeum Karkonoskiego, są: Akademia Sztuk Pięknych we Wrocławiu oraz Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku.

W skład tegorocznego Jury wchodzą: prof. Janusz Akermann – Dziekan Wydziału Grafiki, ASP w Gdańsku, prof. Jacek Szewczyk Dziekan Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów, ASP we Wrocławiu, dr hab. Krzysztof Szymanowicz - dyrektor Instytutu Sztuk Pięknych, UMCS w Lublinie, laureat XI Konkursu Graficznego im. Józefa Gielniaka.

Jury oceni 163. prace nadesłane na konkurs przez 90. artystów. Dokona wyboru prac na wystawę pokonkursową oraz wyłoni laureatów konkursu. W konkursie uczestniczą artyści z Europy oraz odległej Kanady i Tajwanu, cieszy nas również, że w tym roku w konkursie biorą udział artyści z naszego regionu.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone i opublikowane na stronie www.muzeumkarkonoskie.pl w przyszłym tygodniu.

Uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej połączone z wręczeniem nagród odbędzie się 24 lutego 2016 r.

Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka jest wydarzeniem organizowanym przez Muzeum Karkonoskie od 1977 roku. Ma na celu upamiętnienie postaci Józefa Gielniaka (1932-1972) - wybitnego polskiego grafika związanego z regionem jeleniogórskim oraz prezentację dokonań artystów tworzących w technikach druku wypukłego.

Ogłoszenia

Czytaj również

„Publiczność zwymyślana” w MDK Muflon

Bella Mafia przyciąga komplety widzów

W szkole o używkach

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 28-11-2015 10:18
Teraz to chyba mało kogo to interesuje, jak by szanowna jelonka podała wcześniej info o konkursie, to może ktoś by chociaż jakąś pracę przesłał, a teraz nie wiem po co ta informacja? może warto było poczekać na wyniki i dopiero napisać o konkursie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rok niespełnionych obietnic

Andrzejkowy Bal Wróżbitów – 22 listopada

Zaczytaj się z Jelonką.com

Dekada Gabrieli Zawiły

Ktoś zniszczył choinki

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
978
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%