MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

XII Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka – wkrótce wystawa pokonkursowa

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 12 marca 2013, 7:36
Aktualizacja: 7:38
Autor: Org
Uroczyste otwarcie wystawy oraz wręczenie nagród laureatom odbędzie się 22 marca o godzinie 16.00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 3 czerwca.

Konkurs Graficzny im. Józefa Gielniaka jest międzynarodowym przedsięwzięciem artystycznym obejmującym techniki graficzne druku wypukłego. Przez szereg lat dawał możliwość zaprezentowania osiągnięć artystów grafików i przeglądu aktualnych tendencji w tej dziedzinie. Jego celem jest uhonorowanie pamięci Józefa Gielniaka – wybitnego grafika, który przez szereg lat żył i tworzył na ziemi jeleniogórskiej.

Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem twórców, nadeszło 188 prac. Jury, w którego skład weszli artyści oraz historycy sztuki, wyłoniło zwycięzców i wyselekcjonowało 104 grafiki na wystawę pokonkursową. Wśród laureatów znajdują się dobrze znani twórcy. Konkurs jest również szansą dla debiutujących artystów, czego dowodem jest przyznanie głównej nagrody młodej graficzce Annie Rybak, która Grand Prix otrzymała za zestaw dwóch linorytów.

Większość artystów biorących udział w wystawie pochodzi z Polski, ale reprezentowane są również kraje takie, jak: Grecja, Hiszpania, Włochy, Chorwacja, Meksyk, Belgia, Kanada, RPA czy Tajwan. Przeważaja grafiki została wykonane w technice linorytu i drzeworytu. Prace pokazują różnorodność formalnych poszukiwań i tematów podejmowanych przez współczesnych twórców.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Świętowali Złote Gody

Od niedzieli z nowymi przystankami

Przemysłowe Davos w mieście pod Śnieżką

Ktoś zniszczył choinki

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Mur oporowy został naprawiony

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
979
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%