XI Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak–Polo Leśna 2008

Wiadomości: Leśna k/Lubania
Piątek, 27 czerwca 2008, 18:31
Aktualizacja: 18:33
Autor: JEN
W następny weekend (5–6 lipca) basenie miejskim odbędą się XI Mistrzostwa Polski Seniorów w Kajak–Polo.

Tegoroczna edycja tych zawodów zapowiada się bardzo interesująco, bo udział w mistrzostwach zapowiedziały najlepsze krajowe zespoły z kadrowiczami włącznie. Dodatkową atrakcję imprezy są pełne urody i wdzięku zawodniczki zespołów kobiecych. Ponadto w przerwach między meczami można udać się na krótką wycieczkę do pobliskich skalnych sztolni wykutych przez jeńców wojennych w czasie II wojny światowej lub do malowniczo położonego zamku Czocha, którego tajemnice były kanwą emitowanego w ostatnim czasie serialu telewizyjnego „Tajemnica twierdzy szyfrów”.

Ciekawa konkurencja

Kajak-polo jest zespołową grą, w której rywalizują dwa zespoły. Pole gry stanowi basen, na którym zawodnicy poruszają się na kajakach specjalnie skonstruowanych i przystosowanych do tej konkurencji.

Drużyna składa się z ośmiu zawodników, z których pięciu bezpośrednio bierze udział w grze, natomiast trzech rezerwowych zawodników czeka na zmiany za linią bramkową. Punkty zdobywa się poprzez umieszczenie piłki w bramce znajdującej się na wysokości 2 m. ponad lustrem wody.

Zawodnicy mogą umieścić piłkę w bramce rzucając z ręki lub podbijając wiosłem. Mecz składa się z dwóch części po 10 minut. W przypadku remisu rozgrywana jest sześciominutowa dogrywka, a jeśli i to nie przyniesie efektu o wyniku decyduje konkurs rzutów karnych.