MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

X edycja "zDolnego Śląska"

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ region
Poniedziałek, 30 sierpnia 2010, 8:03
Aktualizacja: 8:06
Autor: Angela
Do 15 września br. wybitnie zdolni uczniowie i tegoroczni absolwenci wszystkich szkół podstawowych (klasy IV–VI), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa mogą się starać o stypendium "zDolnego Śląska". Zgłoszenia należy przesyłać pocztą na adres Fundacji Edukacji Międzynarodowej z dopiskiem na kopercie "zDolny Śląsk".

Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień w specjalny sposób postanowiła uczcić jubileuszową X edycję Konkursu Stypendialnego "zDolny Śląsk" Fundacji Edukacji Międzynarodowej. W roku szkolnym 2010/2011 po raz pierwszy stypendia przyznawane będą również w nowej kategorii - za działalność społeczną. W ten sposób - jako jedni z pierwszych na Dolnym Śląsku - zainaugurujemy przypadające na rok 2011 obchody Europejskiego Roku Wolontariatu ogłoszone przez Komisję Europejską.

Każdy uczeń, który chciałby otrzymać nagrodę musi spełnić kilka warunków. Pierwszy to posiadanie ponadprzeciętnych osiągnięć naukowych, artystycznych lub sportowych albo wyjątkowych dokonań w zakresie działalności społecznej. Drugi to stałe zameldowanie na terenie Dolnego Śląska. Ostatnim jest przesłanie osobiście, za pośrednictwem szkoły lub organizacji społecznych, poprawnie wypełnionego wniosku z wymaganymi załącznikami w terminie i na właściwy adres.

Stypendia "zDolny Śląsk", każde w kwocie od 2000 zł do 3000 zł rocznie, będą ufundowane m.in. z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego.

Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie listy stypendystów nastąpi na początku listopada br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zmiana na skrzyżowaniu

Dla bezpieczeństwa

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~T-Blok 30-08-2010 21:38
typowe... żeby wogóle wziąść w tym udział trzeba byc kujonem, albo lizusem.. Nikogo juz nie obchodzi "chęć wzięcia udzialu".. I tak grono zwycięscow zawęża się do 10-12 osób na szkołe
~DO T-Blok 31-08-2010 0:02
Święta prawda, kryteria udziały w tym konkursie są zwykle bardzo niejasne... w każdym bądź razie przodują w nich wypychane nieroby ale za to mają rodziców z kasą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Uhonorowali krwiodawców

Stadion XXI wieku

Harcerze z nową siedzibą

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
354
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%