MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wzruszający spektakl niezwykłych aktorów

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 23 października 2019, 11:24
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 października 2019, 10:33
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
We wtorkowy poranek w Miejskim Domu Kultury "Muflon" odbyła się premiera spektaklu "Czarno to widzę", w którym wystąpili uczniowie Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze oraz podopieczni Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych „Światełko” ze Szklarskiej Poręby, a także przedstawiciele MDK „Muflon". Było pięknie i wzruszająco!
Przedstawienie jest efektem dwumiesięcznego projektu, który jest realizowany w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021. To projekt, w którym angażują się osoby prywatne, reprezentujące instytucję kultury, szkołę i stowarzyszenie - powiedziała Agnieszka Gierus, reżyserka spektaklu.

W przedstawieniu wystąpili: Paulina Pelc, Karina Grzech, Maria Tkacz, Tymon Gierus, Szymon Jagucki z Zespołu Szkół Katolickich oraz Jan Stępień ze Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Niepełnosprawnych "Światełko".

W minionych dwóch miesiącach odbywały się próby do spektaklu oraz nagrania dzieci. Bajka oparta na podstawie "Bursztynu" Aleksandry Chmielewskiej opowiada o niewidomym dziecku.

Przewrotnie zrobiliśmy to w technice "czarnego teatru", która jest podróżą w ciemność. Gdy wokół nas robi się ciemno, wyostrzają się zupełnie inne zmysły. Chcemy, żeby dzieci skupiły się na przekazie, grze rekwizytów, które świecą w ultrafiolecie. Przekaz jest ciekawy, bowiem o niewidomym dziecku opowiadają dzieci ze swojej perspektywy - opowiada Agnieszka Gierus.

W ramach przygotowań do premiery dzieci odbywały warsztaty plastyczne, nagrywały swoje role w formie słuchowiska, które będzie można wysłuchać na płytach. Była to doskonała okazja do integracji z niepełnosprawnymi rówieśnikami, a dzięki projektowi stworzyli zgraną paczkę, wrażliwych młodych ludzi.

Organizatorzy zapewniają, że będzie jeszcze okazja, aby zobaczyć spektakl "Czarno to widzę" - prawdopodobnie w grudniu.

Twoja reakcja na artykuł?

13
100%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Groźnie na szlakach

O rozpadających się górach

Mazolewski show!

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~marta_kan 23-10-2019 14:36
Coś wspaniałego!!! Każdy powinien to zobaczyć!!!
~Małgochna 24-10-2019 22:35
Dziękujemy! Agnieszka Gierus to prawdziwa wróżka przemieniająca serca i myśli! Brawa dla wspaniałych Dzieciaków!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Studium na początek

JGJ Festiwal za nami!

Karkonosze bardziej.... w MDK Muflon  

Talenty na scenie

Góral na morzach i oceanach w ODK

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
982
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%