MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

„Wzrok” wypatrzył nowe miejsce

Wiadomości: Szklarska Poręba - Karpacz/ region
Czwartek, 27 sierpnia 2009, 7:37
Aktualizacja: 7:40
Autor: Ania
Zakład Mikrochirurgii Oka „Wzrok” wyprowadza się ze Szklarskiej Poręby i przenosi do Karpacza. Właściciele firmy wydzierżawili już budynek przy Centrum Pulmonologii i Alergologii.

W miniony weekend ostatnie operacje oczu przeprowadzono w starej siedzibie. Od najbliższego poniedziałku pacjenci znanej nie tylko w naszym regionie kliniki, będą leczyć się w Karpaczu. Firma Prestomax S. A., właściciel kliniki, nie chce już dzierżawić budynków od gminy Szklarska Poręba, ponieważ czynsz według zarządu jest zbyt wysoki. Miasto podwyższyło go znacznie w ubiegłym roku.

Wiadomo też, że firma w sądzie będzie ubiegać się o zwrot nakładów, włożonych w dzierżawione w Szklarskiej Porębie budynki. Sporna kwota to aż jeden milion osiemset tysięcy złotych.

W Szklarskiej Porębie zostanie jeden budynek, należący do Prestomax-u. Znany jest, jako Willa „Oko III” Zarząd firmy nie zdecydował jeszcze, na co go przeznaczy.

Prawdopodobnie klinika „Wzrok” będzie nie tylko dzierżawić budynek od Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu, ale i współpracować z nim. Staje się więc miejscem, gdzie będzie można leczyć coraz więcej schorzeń. Czy tak będzie, przekonamy się w najbliższej przyszłości.

Ogłoszenia

Czytaj również

70 drzewek na jubileusz

O bezpieczeństwie

Finał projektów

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~!!!!!!!!!!!!!!!! 27-08-2009 8:08
Oczywiście,że w Szklarskiej się już nic nie opłaca a Karpacz jak zwykle na tym zyskuje. Ja już i tak prawie wszystkie problemy zdrowotne wyjaśniam w Karpaczu to i do okulisty niestety tam będę jezdzić. Wichniak- Ty nie długo wyrzucisz mieszkańców ze Szklarskiej bo..... są nie opłacalni..... Ku**a czy nam w Szklarskiej jeszcze coś zostanie z czego będziemy mogli być dumni??????????? Daria
~mieszkaniec S. Poręby 27-08-2009 8:49
To jest porażka i winne są władze Szklarskiej Poręby. Burmistrz Wichniak i szef Rady Miejskiej Sokoliński nie potrafią rozmawiać z ludżmi. Porażka Szklarskiej Poręby. Stracimy miejsca pracy.
~m_a_d_z_i_ 27-08-2009 9:01
Brawa dla władz Szklarskiej Poręby za politykę
~ 27-08-2009 9:27
czynsze na naszym terenie jak na Wall Street
~Cerber 27-08-2009 10:22
Co ta nasz władza w Szklarskiej wyprawia?Czy do reszty komuś brakuje oleju w głowie?Niedługo nic w tej wsii nie będzie!Do tego dążycie! Przenieśmy najlepiej Urząd Miasta poza granice kraju! Skandal! Dno i wodorosty! wszystko przneismy do Karpacza!!!
~!!!!!!!!!!!!!!!! 27-08-2009 10:50
Mój komentarz się nie ukazał bo...? Prawda boli? Powtarzam!!!!-Arku-wypędz mieszkańców...są NIEOPŁACALNI !!!!!!!! Pozamykaj kościoły i urzędy.....kup koparkę i zaoraj.....
~~~ 27-08-2009 11:08
Gdzie dwóch się bije tam Karpacz korzysta. Brawa dla G. Gąszczyka
~olo 27-08-2009 11:10
do Cerber nie przesadzaj nie przenoś Wichniaka
~ 27-08-2009 11:15
A nich spadają. I tak tam mało kto już pracował. Ostatnio ta klinika składała się z 3 lekarzy i 3 pielęgniarek. Wielka mi klinika. taje,mnica poliszynela jest, że wiekszość tych dobrych lekarzy, którzy kiedyś tą firmę osławili w całej polsce już od dawana nie pracuje w tej spółce. NIektórzy już od dawana siedzą w Zgorzelcu.
daria30119 27-08-2009 11:20
Wstyd było by się przyznać,że się mieszka w Szklarskiej...Tam już kompletnie jest nic nie opłacalne... Paranoja! Wichniak się popisuje....szkoda,że nikt nie reaguje...
~ 27-08-2009 12:03
O mój komentarz też się nieukazał. Bo co? Bo niewygodny wobec kliniki Wzrok?
~Brawo! Brawo! Brawo! 27-08-2009 12:08
Szkoda, że redakcja nie napisała, że prestomax za dzierżąwę płacił 2 zł/m2, a mieszkańcy mieszkań komunlanych 3,5 Prestomax prowadził tam działaność hotelarską (+ medyczną). i zarabiał na tym kasę. Mieszkańcy mieszkań komunlanych w domach nie prowadzą działalności hotelarskiej, ale płacą więcej. Brawa dla burmistrza i rady miasta! Lepiej te budynki sprzedać. Bedzie z tego większy pożytek.
~Feliks Rosik 27-08-2009 12:24
Na podstawie art. 31 ust.1 ustawy z dnia 26 stycznia 1984 r. Prawo prasowe (Dz.U. Nr 5 poz. 24 ze zm.) żądam sprostowania nieprawdziwych informacji zawartych w publikacji pt. "Wzrok wypatrzył nowe miejsce", zamieszczonej na stronie www.jelonka.com dnia 27 sierpnia 2009 r. Tekst żądanego sprostowania: "Nieprawdziwa jest informacja, że miasto Szklarska Poręba w ubiegłym roku znacznie podwyższyło czynsz dla spółki Prestomax. W roku 2008 miasto Szklarska Poręba wypowiedziało spółce Prestomax umowę dzierżawy 3 budynków, uznając, że płacony przez tą spółkę czynsz był skandalicznie niski ( za 1906 m² powierzchni użytkowej budynków i prawie 27 000m² działki gruntu, netto do budżetu miasta wpływało zaledwie 3152 złote miesięcznie). Nieprawdziwa jest informacja, że sporna kwota to aż jeden milion osiemset tysięcy złotych. Z pisma procesowego wynika, że jest to prawie 100 tysięcy. Nieprawdziwa jest też informacja, że willa "Oko III" należy do spółki Prestomax. Obiekt o tej nazwie należy do gminy Szklarska Poręba". Na marginesie sprawy, warto informację uzupełnić, że władze miasta proponowały spółce Prestomax dzierżawę 2 z 3 budynków na dotychczasowych zasadach (czynsz netto na poziomie 2 zł/m2). Spółka jednak się na to nie zgodziła i chciał dzierżawić 3 budynki według tej stawki czynszu. Tymczasem Miasto chciało odzyskać budynek "Oko III", w którym spółka nie prowadziła działalności medycznej, lecz hotelarską. Jednak podatki od tej nieruchomości płacone były jak od obiektów służby zdrowia. Dodać też trzeba, że sprawa nie dotyczy wyłącznie spółki Prestomax, ale 10 innych obiektów, których dzierżawa wygasa nadchodzącej zimy. Miasto wszystkim wypowiedziało umowy uznając, że czynsze na poziomie średnio 2 zł/m² netto są skandalicznie niskie. Dla przykładu lokatorzy mieszkań komunalnych płacą ponad 3,50 zł m². Z upoważnienia Burmistrza Feliks Rosik Sekretarz Miasta.
~lemoniadowy_joe 27-08-2009 13:25
Szkoda że tak późno ktoś zaczął porządkować pewne zatęchłe sprawy w Szklarskiej, w mieście na pewno jest sporo do zrobienia i trochę brak dynamiki w działaniach aby nadgonić stracony czas.Oczekiwania jak zwykle są większe od możliwości ale nie ma taryfy ulgowej - Panowie z UM zakasać rekawy ,Aleluja i do przodu :))) pozytywnie myślacych jest większość, pozdrawiam
~olo 27-08-2009 15:07
Oj Daria nie wolno kłamać
~Czytelnik 27-08-2009 16:18
No i wszystko jasne. A autorkaa tekstu popisała się nie lada kunsztem dziennikarskim. Pogratulować. Co zdanie to półprawda albo zupełne kłamstwo. Jestem mieszkańcem Szklarskiej od urodzenia i nigdy się tego nie wstydziłem ale teraz mam coraz wieksze powody do zadowolenia a czasmi jestem ze swojego miasta dumny. Ci co się wstydzą niech wyjadą. To wolny Kraj. A swoją drogą ci "wstydliwi" nie wyciągnęli żadnej nauki z lekcji udzielonej im przez mieszkańców 11.01.2009 r. Kolejna lekcja odbędzie się w listopadzie przyszłego roku. A na koniec dodam, ze utrata wzroku jest zawsze tragedią lecz utrata WZROKU niekoniecznie. Pozdrawiam wszystkich wstydliwych. Dworzec autobusowy jest tam gdzie dawniej.
~zero przyzwoitosci 27-08-2009 16:22
Na marginesie sprawy, warto informację uzupełnić, że władze miasta proponowały spółce Prestomax dzierżawę 2 z 3 budynków na dotychczasowych zasadach (czynsz netto na poziomie 2 zł/m2) - to jest totalne klamstwo !!
daria30119 27-08-2009 16:42
olo~~Prawda i tylko prawda.....
~LRR 27-08-2009 19:56
Dziwna zauwazam prawidlowosc, iz artykuly, ktore nie do konca wystawiaja dobre swiadectwo Reakcji szybko przykrywane sa niesamowicie czasem interesujacymi aktualnosciami... Sprostowanie pewnie przeczytamy... za kilka miesiecy, drobnym druczkiem. Chwale Redakcje Jelonki kiedy na to zasluguje, ale do bledow tez trzeba umiec sie przyznac, a sztuka dziennikarstwa jest nie popasc w zwyczaj pisania na kolanach... Na szczescie sa jeszcze komentarze i uwazni czytelnicy...
~do zero przyzwoitości 27-08-2009 20:29
Odważny anonimie - brakiem nie tylko przyzwoitości, ale też kultury jest zarzucanie kłamstwa komuś kto się podpisał imieniem i nazwiskiem.
~Jędruś Koralik 29-08-2009 7:21
Pytanie do autorki tekstu. Pani Aniu, jeżeli te budynki (Oko III) były własnością Prestomax-u to za co miasto podwyższało czynsz? To po pierwsze. Po drugie: jeśli Prestomax ponosił nakłady na remont swojej własności to dlaczego oczekuje ich zwrotu od miasta? Jak mi Pani to wyjaśni zrozumiem co zostało napisane. Od siebie mogę dodać, że wkrótce Centrum Pulmonologii i Alergologii w Karpaczu też przejrzy na oczy i znowu będzie o czym pisać.
~ 30-08-2009 8:19
O centrum w Karpaczu już się pisało i piszę się nadal, o tym jak ładnie uwłaszczyli się na publicznym mieniu. Oby ich nowy sąsiad, nie uwałszczył, się teraz na Centrum Pulmonologii, bo w lubuskiem znany jest z takich działań. W każdym razie w Szklarskiej nie wyszło mu przejęcie trzech budynków.
~Jędruś Koralik 3-09-2009 14:37
Nareszcie! Wczoraj Wzrok wyprowadził się ze Szklarskiej. Temu "wydarzeniu" nieśmiało przyglał się tylko jeden podglądacz. Widać nikogo więcej sprawa ta nie interesuje. Nie jest tego warta. Nawet po tym sensacyjnym artykule w Jelonce. Wszyscy będziemy jeszcze nieraz świadkami inych sensacji ze Wzrokiem w roli głównej. To taka ich tradycja. Jeszcze z Zielonej Góry.
~alteanka 1 6-09-2009 11:37
I BARDZO DOBRZE, że CPIA się rozwija i pozyskuje nowe mozliwości. Brawa dla OBECNEGO PREZESA !!! I teraz konkluzja: za poprzedniego Zarządu jakoś nie było tylu nowych możliwości medycznych jakie są obecnie. Jeszcze raz BRAWA dla dr G.Gaszczyka !!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Groźne zderzenie przy zjeździe do Piechowic

Rok Anioła?

Odkrycia w kościele

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
299
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
11%