MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Wzorowi uczniowie z powiatu wypoczęli na obozie w Wolsztynie

Wiadomości: powiat
Sobota, 14 lipca 2012, 10:10
Aktualizacja: 10:18
Autor: Agrafka
Fot. Starostwo Powiatowe
Dwudziestu uczniów z powiatowych szkół w nagrodę za dobre wyniki w nauce i działanie na rzecz szkoły wyjechało na obóz do Wolsztyna. Wyjazd sponsorowany był przez powiat wolsztyński w ramach współpracy z powiatem jeleniogórskim. – Młodzież była wspaniała, świetnie się bawiła, no i pogoda dopisała, więc wszystkie zaplanowane atrakcje udały się – powiedziała Monika Pozauć, opiekunka na obozie z Prywatnego Gimnazjum dla Dorosłych Amicus w Jeleniej Górze.

W obozie uczestniczyło sześciu uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie, sześciu uczniów z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kowarach oraz ośmiu uczniów z Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach.

- Podczas wyjazdu najbardziej młodzieży podobał się spływ kajakowy, gdzie trzeba było pokonywać zwężenia na rzece i przenosić kajak. Wycieczka ta przyniosła najwięcej emocji – dodała Monika Pozauć.
Ponadto uczniowie pływali łódkami po Jeziorze Wolsztyńskim, przeszli kurs nurkowania, wspinali się na ściance wspinaczkowej, zwiedzali na rowerach Wolsztyn i okolice, grali w kręgle, sporo czasu spędzali na "orliku" - mówiła Monika Pozauć.

W ramach wymiany młodzieży między powiatami jeleniogórskim i wolsztyńskim już od czterech lat organizowane są bezpłatne obozy. - Powiat jeleniogórski organizuje wyjazd zimowy dla uczniów z powiatu wolsztyńskiego, natomiast Wolsztyn – leżący między dwoma jeziorami Wolsztyńskim oraz Berzyńskim - oferuje młodzieży z naszego regionu wszelkie atrakcje związane z wodą – powiedział Wiesław Dzierzba, dyrektor Wydziału Promocji, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Świętowali złote gody

40 lat pracy Stanisława Firszta

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~chipo 14-07-2012 13:14
Brawa dla władz powiatowych Wolsztyna i Jeleniej Góry!
~xxx 14-07-2012 14:54
Wolsztyn to moje rodzinne strony, super okolice
~ 14-07-2012 16:13
Brawo dla władz Wolsztyna za akwapark dla mieszkańców. Z brawami dla władz Jeleniej Góry powstrzymajmy się.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Rozbudowa szpitala  

Zniknęły kolejne wraki

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
942
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%