MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Wzorowa czystość na basenach i koloniach

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 6 sierpnia 2010, 7:57
Aktualizacja: 7:57
Autor: Angela
Bezpieczne pomieszczenia i meble, czyste toalety, ciepła woda w kranach, odpowiednia ilość miejsca dla każdego wypoczywającego czy zagospodarowany teren wokół obiektu – w takich warunkach wypoczywają dzieci i młodzież, którzy korzystają z wypoczynku zorganizowanego w powiecie jeleniogórskim. Czyste są też baseny. Zastrzeżeń nie mają nawet rodzice.

Jak co roku inspektorzy jeleniogórskiego sanepidu wyszli w teren by sprawdzić miejsca zgłoszone do zorganizowanego letniego wypoczynku dzieci i młodzieży. Nowością w tym roku był brak wcześniejszej kwalifikacji obiektów i związanej z nią kontroli przed wejściem do pomieszczeń wypoczywających. Dotychczas pracownicy sanepidu sprawdzili 50 takich obiektów. Wyniki zaskoczyły samych kontrolujących.

- Okazało się, że w tym roku nie mieliśmy zastrzeżeń do kontrolowanych obiektów. We wszystkich z nich pomieszczenia były odpowiednio duże, miały wystarczającą ilość szafek i wieszaków na ubrania, a na wyższych kondygnacjach okna były zabezpieczone. Czyste i dobrze wyposażone były też łazienki, w których było mydło i ciepła woda oraz maty antypoślizgowe.

– Odpowiedniej jakości i proporcji były też posiłki, a woda w kranach nie budziła żadnych zastrzeżeń. Właściciele obiektów zadbali też o zagospodarowanie terenu wokół obiektu, by był on bezpieczny dla wypoczywających. Nie odnotowaliśmy też skarg od rodziców, których w minionym roku i latach poprzednich było naprawdę sporo – mówi Ewa Czyżewska, dyrektor Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Jeleniej Górze.
Jeleniogórski sanepid co dwa tygodnie bierze też pod lupę baseny: przy ulicy Sudeckiej w Jeleniej Górze i w Miłkowie.

Tam również jest się czym pochwalić. Mimo wielu osób z nich korzystających, jakość wody i czystość w pomieszczeniach sanitarnych jest wzorowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komputery dla szkół

Policjanci też pomagali

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~młoda 6-08-2010 8:06
w końcu mamy się czym pochwalić :)
~ja 6-08-2010 8:36
A basen w Janowicach pomału, po cichu, w samotności...umiera. Cześć jego pamięci...
~Jano 6-08-2010 10:12
O jakich basenach sie tu pisze bo nie wiem ,może o krytych ale takich jelenia góra ani cieplice ,Sobieszów nie posiadają ,więc o czym tu sie pisze o tym na Sudeckiej no czystość to na pewno tam panuje jak wykąpie się jednorazowo ze 500 osób,brawa dla tych co sprawdzają czystość....
Piipi Jelonkowa 6-08-2010 10:35
..naajważniejsze są czyste *łapli .i. mokre *majteczki !
ebee 6-08-2010 14:27
Z treści artykułu wynika, że tych basenów jest wiele, a tu raptem 1 basen na prawie 100 tysięczne miasto. Faktycznie jest czym się chwalić ! Czy to oznacza, że 50 razy byli na Sudeckiej ? Jano słusznie poddał w wątpliwośc czystość wody w niewielkiej niecce basenu po kąpieli 500 osób. Oto kolejny kit wciskany przez nieudolną miejscową władzę poprzez nieprofesjonalnych dziennikarzy. Faktem jest jednak to, że J. Góra upadła tak nisko, że nie ma dziennikarz o czym pisać. EBEE
~Grzesiek 6-08-2010 14:44
A co z basenem na zabobrzu w "jedenastce'' ? Warto tam chodzić?
teessi 6-08-2010 21:32
Z artykułu: "w powiecie jeleniogórskim" ...;-) EBEE, a czy powiat jeleniogórski składa się z Jeleniej Góry czy on obejmuje jeszcze jakieś inne miasta i gminy? Tak tylko pytam...;-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Lwówczanin w ITTF

A mury runą...

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
859
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%