MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Wznowiono sprzedaż wstrzymanych serii wody Żywiec Zdrój

Wiadomości: Polska
Środa, 28 września 2016, 10:24
Aktualizacja: 10:26
Autor: Przemek Kaczałko
Wszystkie zakończone dotąd badania i analizy prowadzone przez służby sanitarne nie wykazały żadnych nieprawidłowości. Bezpieczeństwo produktów Żywiec Zdrój nie zostało zakwestionowane, więc podjęliśmy decyzję o wznowieniu sprzedaży dwóch wstrzymanych wcześniej serii wody mocno gazowanej Żywioł S:08.08/08:49/3/1 oraz S: 20.04/11:04/3/1 – informuje Martyna Węgrzyn, rzecznik prasowy Żywiec Zdrój.

Jakość i bezpieczeństwo wszystkich produktów Żywiec Zdrój są dla firmy szczególnie ważne. Z tego względu natychmiast po otrzymaniu informacji o incydencie w Bolesławcu, z przyczyn ostrożnościowych zdecydowaliśmy o czasowym wstrzymaniu do dystrybucji dwóch serii produktów będących przedmiotem postępowania organów kontrolnych – powiedziała Martyna Węgrzyn.

Jak informuje producent, decyzja o wznowieniu sprzedaży została podjęta na podstawie wyników kontroli i badań przeprowadzonych w ostatnim czasie:
- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wałczu przeprowadził wnikliwą kontrolę w fabryce w Mirosławcu i nie stwierdził jakichkolwiek niezgodności.
- Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie przeprowadziła badania próbek referencyjnych dla serii oznaczonych numerami S:08.08/08:49/3/1 i S:20.04/11:04/3/1 oraz z bieżącej produkcji i potwierdziła, że również nie wzbudzały zastrzeżeń.
- Wojewódzka Inspekcja Sanitarna we Wrocławiu potwierdziła, że zbadała próbki pobrane w hurtowni wielobranżowej Techbol dystrybuującej chemię i opakowania, w której dokonał zakupu konsument z Bolesławca. Do analizy trafiły między innymi pełne zgrzewki i znalezione w magazynie hurtowni pojedyncze butelki wody mocno gazowanej Żywioł pochodzące z różnych serii.

- Wyniki przebadanych próbek również były prawidłowe. Prace nad finalną identyfikacją substancji znalezionych w Bolesławcu w jednej butelce wody Żywioł Żywiec Zdrój nadal trwają. Cały czas pozostajemy do pełnej dyspozycji organów kontrolnych i intensywnie współpracujemy z Inspekcją Sanitarną, Policją i Prokuraturą, by umożliwić rzetelne i jak najszybsze zakończenie prowadzonego dochodzenia – dodała rzeczniczka firmy.

Ogłoszenia

Czytaj również

„Zielony” przystanek

Zapuszczone okolice Drzymały

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~kokospoko 28-09-2016 12:36
Smacnego, tylko nie plujcie na dywan bo wypala dziury.
~Kuzia 28-09-2016 22:06
Jak podkreślają, że chodzi o mocno gazowaną, bo i tak większość sprzedaży to niegazowana. A wyjaśnił ktoś dlaczego się chłopak zatruł? Nikt nie zakwestionował oryginalności opakowania, nakrętki, pakowania zgrzewki itp. Podobno było czuć zapach z każdej butelki z tej zgrzewki. Na następny dzień publiczny temat się urwał. Stacje telewizyjne dostają miliony z reklam, producent zagrozi redukcją pracowników przy produkcji i kto się odważy na publiczną krytykę. Gdyby to była mała rodzinna firma toby już dawno wdeptano ją w ziemię. Kiedyś TVN "skontrolował" BIEDRONKĘ i do dzisiaj nie ma złotówki z reklam. To my konsumenci musimy brać odpowiedzialność za nas i za nasze rodziny, a nie czekać co nam powiedzą publiczne media.
~ 29-09-2016 12:53
Jest rada ja więcej nie kupię wody żywiec i tyle w temacie nie będę ryzykował swojego i rodziny zdrowia.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nowe boksy na stadionie

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Niewybuch w Złotoryi

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2056
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%