MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wzmożone kontrole parkowania w okolicach giełdy

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 23 maja 2012, 14:26
Aktualizacja: 14:27
Autor: Petr
Fot. Petr
Strażnicy miejscy będą przeprowadzali wzmożone kontrole parkowania w okolicach giełdy przy ulicy Lubańskiej w Jeleniej Górze. – Chodzi o to, że kierujący nie stosują się do znaków bądź powodują utrudnienia w ruchu. W minioną niedzielę mandaty otrzymało kilkunastu kierowców. Kontrole przeprowadzimy również w tę niedzielę – mówi nam Artur Wilimek, rzecznik prasowy SM.

Zgodnie z tym, co usłyszeliśmy od rzecznika prasowego SM, wzmożone kontrole dotyczą ulic Sowińskiego, Książęcej, Lubańskiej i Wojewódzkiej. – Obowiązują tam strefowy zakaz postoju i zakaz zatrzymywania. Zmotoryzowanych, którzy nie będą stosować się do znaków lub nadal będą powodować utrudnienia w ruchu strażnicy miejscy ukarają mandatem. Przypominamy też o zakazie poruszania się pojazdami po wałach przeciwpowodziowych czy groblach - mówi Artur Wilimek.

I dodaje: – Wzmożone kontrole w okolicach giełdy będziemy przeprowadzali cały czas. To nie jest akcja krótkotrwała; rozpoczęliśmy ją w związku z nagminnym łamaniem przepisów przez kierowców przyjeżdżających na giełdę. Prosimy o pozostawianie pojazdów na wyznaczonych parkingach. Tam postój kosztuje 3 zł, mandat jest o 97 zł droższy.

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Podatkowa „nowość”  

Debata świadomych o smogu

Komentarze (37) Dodaj komentarz

~Marcin73 23-05-2012 15:11
Na Sowińskiego i na Książęcej nic strasznego się nie dzieje - poza dyskomfortem mieszkańców przez 6 godzin w każdą niedzielę. Natomiast Plac Piastowski jest rozjeżdżany codziennie mimo obowiązujących zakazów. Park Zdrojowy stał się parkingiem dla kilkudziesięciu samochodów dziennie - również mimo zakazów. Tutaj jednak straży miejskiej nie widać. Moim zdaniem czas najwyższy na zmiany w szefostwie Straży Miejskiej. Nie czepiam się do Strażników - wykonują polecenia. Mam pretensje się do osób, które te polecenia wydają. Ponieważ szkodzą mojemu miastu. Marcin Kaflik Stowarzyszenie "Ciepliczanin"
~prawo 23-05-2012 15:32
Jak zwykle prawo jest ustanawiane w ten sposób, żeby ludziom udogodnić życie. Samochodów nie będzie mniej, więc może zamiast stawiać kolejne znaki zakazu parkowania to pomyśleć jak zrobić więcej parkingów? Mieszkańcy mają miejsca parkingowe za budynkami na podwórku. A giełda dla strażników jest po prostu okazją do wyrobienia normy. W końcu z czegoś się muszą nieroby utrzymać...
~iras 23-05-2012 15:42
niemców -gości sanatorium gonić z parku zdrojowego jak mimo zakazu podjeżdżają wprost pod drzwi!!!Bezczelność i bezkarność nie zna granic.
~szyper 23-05-2012 15:53
ami taki mlody sadysta dal 300 mimo ze mam uprawnienia inwalidzkie
goscniedzielny 23-05-2012 17:11
Muszę przyznać rację Kaflikowi, żadna tragedia się tam nie dzieje w związku z parkowaniem samochodów. Zamiast wlepiać tam mandaty, mogliby regulować ruchem na krzyżówce Lubańskiej z Cieplicką by odciążyć durnowato ustawione światła, sprawiając że wyjazd z giełdy byłby płynny.
~jaaakiśktoś 23-05-2012 17:12
A ja zapytam z innej beczki - często wjeżdżam na giełdę i ze zgrozą przyglądam się stoiskom poza giełdą - na drodze dojazdowej do giełdy. One stanowią wielkie zagrożenie. Jest wąsko, a przez nich robi się jeszcze ciaśniej. Kupujący nie myślą o swoim bezpieczeństwie tylko oglądają tanie buty lub truskawki. Czy ich nie można stamtąd usunąć?
~jaro 2 23-05-2012 17:25
A ajent kawiarni przy Pawilonie Lalka od kilku lat parkuje codziennie pod drzwiami do godziny 22-giej i Straż Miejska tego nie widzi ? Może to ich kolega, bo zwracałem im uwagę ale nigdy nie zareagowali a było to po godzinach dostawy towaru.
~--ivan-- 23-05-2012 17:49
Co tam giełda,zobaczcie codziennie kolo poczty,naprzeciwko Policji parkują na chodniku, gdzie obowiązuje całkowity zakaz parkowania,i co-śmieją się im w twarz,Policja i Straż Miejska udaje ze tego problemu nie zauważa. Dotyczy to również Ul. Wolności koło Apteki pod Koroną.(notoryczne parkowanie na zakazie) Mamy służby pilnujące porządku,ale widocznie JEST ICH za mało. Proponuję powołać Straż Miejską II. Sympatyk Cieplic.
~Taki tam 23-05-2012 18:30
Ja mam pomysł niech każdy kierowca zażąda paragonu za parkowanie na tych DZIKICH parkingach ;) I wtedy zadzwoni na Straż Miejską bo żaden CIEC parkingowy kasy fiskalnej nie posiada. Co w naszym kraju jest praktyką nielegalną !
~do ivan 23-05-2012 18:56
Najlepszy jest i tak gosciu z busa od warzywniaka koło kurczaka, staje na zakazie i to tak ze nic nie widac , kretyn
~ 23-05-2012 19:01
Panie Kaflik czy się Pan z baranem rozumem zamienił? Bo jak czytam takie banialuki to zbaranieć można. Popieram te działania na giełdzie i proszę o jeszcze. Życzę panu z całego serca takiego dyskomfortu jak my co mieszkamy na giełdzie. Głąby z całego miasta zbierają się po mszy na ulicach przygiełdowych, blokują wyjazdy, śmiecą na chodnikach, pyskują do mieszkańców, dzieciaki załatwiają swoje śmierdzące potrzeby po kątach. Panie Kaflik nie wiesz o czym piszesz, dobrze,że pana z prezesury wyrzucili bo wstyd było na pana patrzeć. A jeśli chodzi o Park Zdrojowy to z tego co wiem to jest tam plac budowy i pracownikom nie odmawiaj pan prawa do dojazdu do pracy, nie szczuj pan mundurowych na nas bo pięknie panu podziękujemy.
~Marcin73 23-05-2012 20:52
zawsze mnie bawią takie "obiektywne" komentarze. Park Zdrojowy został oddany do użytku kilka miesięcy temu. Jako mieszkaniec okolic giełdy wiem dokładnie jak uciążliwi są odwiedzający giełdę klienci. Wyjaśniam, chociaż po tak chamskim komentarzu wyjaśniać nie powinienem. Pozdrawiam, Marcin Kaflik - Stowarzyszenie "Ciepliczanin". A tak na marginesie - Jelonka trzyma swój poziom - szkoda że taki niski.
~Gość 23-05-2012 21:39
No kasa miasta pusta to trzeba tych nierobów puścić pod giełde niech trzepią kasiorę ,co za syf w tym mieście termy nie wiadomo kiedy dokończą a Zawiła lasy kupuje ,no ręce opadają na takiego prezydenta niemote:)
~jelinek 23-05-2012 22:14
Za dużo irracjonalnych zakazów. Więcej wyobraźni w zarządzaniu. Tylko mądre prawo prowadzi do praworządności i egzekwowanie na tej podstawie przestrzeganie prawa daje nadzieję do powstania społeczeństwa obywatelskiego.
~Nikoś 23-05-2012 23:02
ty kaflik wsiur jesteś a nie Ciepliczanin.Poznali sie na tobie,poznaliChamskie komentarze to są tylko twoje
~ 24-05-2012 0:12
no i wiadomo po wpisach kto jest kapo
~dano 24-05-2012 7:15
najlepiej zobaczyć parkowanie przy banku plac piastowski fabryczna jeżę codzienie i tu kierowcy wykazują się głupotą nie zważając na jadących za nimi
~GośćJG 24-05-2012 7:56
Panie MK skończ Pan trollować ten portal. Mało Pan się już wstydu najadł po kometarzarz skierowanych w Pana kierunku ? Wozi się Pan na plecach każdego a nic Pan nie robi prócz "szczekania". Zna Pan takie przysłowie - "Krowa, która dużo ryczy, mało mleka daje" ? Pisze Pan, że Jelonka trzyma niski poziom ale niech Pan pokaże może swoją alternatywę... Może Pan potrafi coś wiecej zrobić ? Widać po stronie Pana stowarzyszenia, że jednak niewiele a może po prostu ludzie przejrzeli na oczy i nikt za Pana nie chce tego zrobić za obietnice "złotych gór" ? Pozdrawiam !
~kiki 70 24-05-2012 8:31
ZLIKWIDUJCIE TĄ SMIESZNA STRAŻ MIEJSK TAK JAK ZROBIŁY TO PIECHOWICE PRZYNAJMNIEJ ZAOSZCZEDZILI 50 TYŚ
~Marcin73 24-05-2012 8:46
A jakieś merytoryczne uwagi? :-) nie ma? :-) pozdrawiam "cieplickie elity".
~ 24-05-2012 9:43
Kafkik, merytorycznie zaraz pęknie ci dupa...:-)
~dde 24-05-2012 9:57
Skrót od SM- Same Matoły i tak też zachowują się strażnicy miejscy -zamiast zająć się czymś pożytecznym to oni zajmują się tylko i wyłącznie wystawianiem mandatów za parkowanie (nie zawsze złe) oraz zakładaniem blokad- czyli zamiast pomagać ludziom to im szkodzą
~hexee 24-05-2012 10:46
Panie Kaflik! zamiast marudzić , niech Pan wystąpi do władz o zniesienie niektorych zakazów. JAK MAM ODEBRAĆ PRZESYŁKĘ Z POCZTY to gdzie mam parkować? Wszędzie zakazy! Kiedy inwestor buduje jakiś obiekt to musi na swoim terenie zabezpieczyć miejsca parkingowe wg odpowiednich wskaźników. GDZIE SA WIĘC PARKINGI dla klientów poczty i Policji?? Cztery miejsca nad rzeką przy banku?? to za mało na Cieplice! Lecieć spod kościoła ewangelickiego z paczkami z poczty?? Zamiast narzekać niech Pan zadziała na korzysć mieszkańców
~do hexee 24-05-2012 10:50
za papierniczym z tyłu masz parking to po 1, po drugie pod wodnikiem masz parking , po trzecie pod norwidem masz parking . Nogi do dupci przyrosły?
~GośćJG 24-05-2012 11:22
Panie MK to Pan się wozi na cudzych plecach. To Pan nie potrafi przedstawić konkretów. To Pan uważa się za "cieplicką elitę". To Pana ludzie mają już dość. To od Pana odwracają się wszystkie lokalne organizacje. To Pan tylko potrafi narzekać. To Pan odpowiada pytaniem na pytanie... Wymienić więcej ? Niech ludzie poszukają strony internetowej Pana Stowarzyszenia... Mniej więcej tak wyglądają Pana działania ! Całkowity chaos i kompletne zero, nic więcej !
~ 24-05-2012 12:28
DZIADÓW NIE BRAKUJE ..ostatnio między drzewami stała audi A8L ,150 tyś na auto było ale 3 zeta na parking zabrakło
~Marcin73 24-05-2012 13:40
za "wszystkie lokalne organizacje" złota czcionka - może Pan wymienić te "wszystkie organizacje"? Rozumiem że brak argumentów rodzi najpierw zażenowanie, a potem gniew. Nie trzeba być specjalnie bystrym żeby zauważyć, że nie mogąc ze mną merytorycznie dyskutować używa Pan pod moim adresem inwektyw . Jako dobry chrześcijanin nadstawiam drugi policzek. Wal Pan - Panie GościuJG. Pozdrawiam serdecznie - Marcin Kaflik Stowarzyszenie "Ciepliczanin"
~zdegustowana 24-05-2012 16:57
a czy ta wspaniala straz miejska wieczorami moze choc raz w tygodniu pokazac sie w sobieszowie?????!!!!!!!!!!zakapturzone gnojki dewastuja mienie,zastraszaja mieszkancow,do tego sa pijani,rodzice sie nieinteresuja dziecmi ktore sa nie pelnoletnie !!moze po paru interwencjach nie bedzie strach wracac z popoludniowej zmiany!!!! zainteresujcie wkoncu bo ani policji ani strazy miejskiej tu niewidac!a powinno
~GośćJG 24-05-2012 18:07
Panie MK pokaż mi choć jedną inwektywę jaką zastosowałem wobec Pana. Chyba że mnie czegoś innego w szkole uczyli. Możę Pana obraziłem pisząc o zerowym poziomie strony Pana Stowarzyszenia w porównaniu do portalu Jelonka (sam Pan wyraził zdanie o niskim poziomie a ja zapytałem czym Pan może sie w tej dziedzienie pochwalić). Gniewu we mnie nie ma żadnego a tylko wyraziłem swoje zdanie na Pana temat. Miałem okazje przygladać się dłuzszy czas Pana działaniom i niestety nic rewealzyjnego nie zauważyłem. Mówi Pan, obiecuje a było, jest i będzie zapewne dalej tak samo, czyli nijak. Bardzo Pana też proszę niech Pan nie miesza tu religii bo, żeby być dobrym chrześcijaninem to trzeba spełnić parę warunków a nie tylko napisać, że takim człowiekiem się jest. Polecam zacząć od spełniania obietnic :-)
~Marcin73 24-05-2012 20:56
I znów nic merytorycznie. Same frazesy. Pustosłowie. A że pański tekst jest obraźliwy to niestety fakt. Oczywiście anonimowy tekst - takich "bohaterów" jest najwięcej.
~anty straż 24-05-2012 21:25
Kilka tygodni temu w czasie zakładania blokad przy giełdzie, zwróciłem uwagę strażnikowi że za jego plecami w rowie wala się sterta śmieci, zrobił baranie oczy, i nic sensownego nie odpowiedział, po kilku tygodniach śmieci nadal tam leżały. Instytucja powołana do pilnowania porządku i ładu, zamieniła się w maszynkę do zarabiania pieniędzy. Może tak pozbierać podpisy, odnoszę wrażenie że kilkadziesiąt tyś. ludzi by się podpisało za zorganizowaniem referendum na temat słuszności istnienia tej instytucji. Może najwyższy czas aby nasze pieniądze zostały mądrze zagospodarowane.
~do "prawo" 24-05-2012 21:33
za słowo "nieroby" możesz mieć wezwanie na policje na przesłuchanie. Wielki "szef" strażników jest bardzo czuły na tym punkcie, i z wypiekami na twarzy pewnie czyta te komentarze :-) W zeszłym roku po komentarzach pod jednym z artykułów pan Górniak złożył doniesienie w prokuraturze :-)) No i kilku pechowców było wezwanych na Armii Krajowej. Upss, mam nadzieje że żadnej tajemnicy państwowej nie zdradziłem ? :-)
~Piotr Iwaniec 24-05-2012 22:44
Marcin Kaflik -skończ waść wstydu oszczędź. Sobie. Im więcej piszesz tym bardziej sie pogrązasz. ZERO merytoryki ,ZERO argumentow, ZERO działania,ZERO kultury! Jesteś pan ZEREM.
~acab 24-05-2012 23:12
A ja stanę w obronie Pana Marcina. Zadam tylko JEDNO PYTANIE: Czy Wy, drodzy internauci (Pan Piotr I., Pan GośćJG, i jeszcze pewnie kilka tysięcy osób) potraficie w jakikolwiek sposób wywrzeć na rządzących jakikolwiek nacisk, żeby stało się tak, jak np. sobie tego życzycie? Czy ktokolwiek (jednostka) jest w stanie to zrobić? Jeśli tak, dlaczego najeżdżacie na p.Marcina, a sami nie poprawicie tego, co nie udało się p.Marcinowi? Oczerniać każdy potrafi, natomiast jak przychodzi co do czego, to każdy ręce umywa. Rozumiem, że nie wszystkie pomysły p.Kaflika wypaliły, ale nie jest to powód, żeby tak postępować (równać z ZEREM). Dlaczego nie mówicie w ten sam sposób o Zawile, Ciosmaku, Górniaku, czy jakimś wysoko postawionym człowieku? Sami sobie odpowiedzcie, mi nie musicie. Pozdrawiam :))
~Agata Galas 24-05-2012 23:44
Marcinie Kaflik, proszę nie spamować forum z różnych nicków i adresów IP (tym razem jako "acab")! Znamy już pana sztuczki, proszę mi wierzyć - nikt się nie nabierze na pańskie fałszywki!
~GośćJG 25-05-2012 6:31
Panie MK, ja nie wiem, może inaczej się wychowywałem, może inaczej mnie w szkole uczyli itd... Ale nie wiem czego Pan oczekuje ? Próbuje się Pan lansować pisząc bardzo często bzdurne komentarze to czego Pan oczekuje, że ludzie będą Pana głaskać i wychwalać jaki to Pan nie jest "cudowny" ? Nie wiem gdzie moje kometarze były dla Pana obraźliwe (proszę po zacytować jeśli Pan potrafi) ale skoro Pan za takie coś potrafi się obrazić to z Panem nie ma co nawet polemizować na różne zagadnienia. A co do nicka... ~acab - może dlatego nikt nie pisze tak (zapewne są i tacy co to robią) bo ani Pan Zawiła itd. nie piszą bzdetnych frazesów w komentarzach pod artykułami. A co do pomysłów Pana Kaflika... szkoda, że zawsze próbuje relizować je cudzymi rękoma a nie swoimi może dlatego nie wychodzą ?...
~taka prawda 27-05-2012 13:09
Panie MK, zwróć uwage, ilu ludzi cię potępiło i jacy ludzie (częśc z nich się nawet podpisała). masz coś jeszcze do dodania w tym temacie ??

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radosne Mikołajki

Mikołajki wolontariuszy z kowarskiego Lema

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Likwidacja szlaku w Jakuszycach

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
695
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%