MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 12 sierpnia
im. Klary, Juliana

Wzmocnienia szczypiornistek Finepharmu

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 21 lipca 2011, 18:27
Aktualizacja: Czwartek, 28 lipca 2011, 22:27
Autor: Przemo
Nowa zawodniczka Finepharmu Iveta Matouškova
Fot. Przemo
W sezonie 2011/2012 PGNiG Superliga piłkarek ręcznych przyniesie nam wiele emocji. A to za sprawą awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej drugiej z jeleniogórskich ekip – MKS Finepharmu.

Nasz beniaminek wspólnie z KPR-em będzie miał za zadanie potwierdzić, że damski szczypiorniak w naszym regionie stoi na bardzo wysokim poziomie. Słowa trenera Urama, który przed końcem poprzedniego sezonu liczył na 2-3 wzmocnienia przed startem Superligi potwierdziły się. Do zespołu dołączyła już reprezentantka Czech: Iveta Matouškova (187 cm, 100 kg), która występuje na pozycji kołowej oraz lewoskrzydłowa Justyna Słowik (164 cm, 60 kg). 24-letnia Czeszka jest wychowanką TJ Hazena Jindřichuv Hradec, zaś 22-letnia Polka przybyła do naszego klubu z innego beniaminka PGNiG Superligi - Pogoni Baltica Szczecin.

Z ekipą Finepharmu pożegnały się: Oktawia Bielecka oraz Sara Latuszek. Historyczny sezon dla podopiecznych Mirosława Urama rozpocznie się 3/4 września, a ich rywalkami będą szczypiornistki SPR-u Lublin, a następnie aktualny mistrz Polski Zagłębie Lubin. Na własnym parkiecie jeleniogórzanki zagrają w 3. kolejce przeciwko Pogoni Baltica Szczecin (17/18 września).

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Śmierć na żwirowni

Czytelniczka: drogo i brudno

Odpust na Śnieżce

Więcej bobrów na jeleniogórskim Zabobrzu

Parking na... przejściu

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
657
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%