MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Wzgórze Kościuszki – znamy wykonawcę dokumentacji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 2 stycznia 2012, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
Firma Olex z Jeleniej Góry wygrała przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej rozbudowy i doposażenia ścieżki przyrodniczej w Parku Wzgórze Kościuszki w Jeleniej Górze. W najbliższych tygodniach wyłoniony zostanie też wykonawca robót. Prace rozpoczną się i zakończą w 2012 roku.

Olex wygrał z inną jeleniogórską firmą, która zaproponowała wyższą cenę. Ostatecznie zadanie zostanie wykonane za kwotę niewiele ponad 44 tys. zł brutto. Ile będzie kosztowała realizacja rozbudowa i doposażenie ścieżki? To dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu na wykonawstwo.

W ramach prac istniejąca ścieżka przyrodnicza zostanie zmodernizowana. Powstaną: nowa ekologiczna i przyjazna dla roślinności nawierzchnia oraz nowe schody prowadzące trasą ścieżki od strony ul. Chełmońskiego do punktu widokowego „Szubienica”. Odremontowany i podświetlony zostanie też sam punkt widokowy. Stworzona zostanie nowa ścieżka i dwa nowe przystanki: przystanek 10 - Aleja Modrzewiowa oraz 11 - Pnącza.

Wejście na ścieżkę będzie możliwe z trzech stron: od ulic Chełmońskiego, Mickiewicza i Sudeckiej. W parku stanie też 100 nowych latarn, 30 ławek żeliwnych z wykończeniem drewnianym oraz 30 koszy na śmieci. Tablice informacyjne zostaną wymienione na jednolite, trwałe i odporniejsze na dewastację. Po rozbudowie trasa ścieżki przyrodniczej będzie mierzyła prawie dwa kilometry.

Miasto od dwóch lat posiada wszelkie uzgodnienia i opinie, które są wymagane prawem przy realizacji takich przedsięwzięć. Kwota dofinansowania z RPO dla tego zadania wyniesie niemal 1,7 mln zł czyli 85 % całej wartości inwestycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Będzie taniej za wodę i ścieki

Zygzakiem po ulicy

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 2-01-2012 10:09
a dzieci bawiące się w parku dalej załatwiać się będą w krzakach....
~mm 2-01-2012 11:38
Ile będzie kosztowała realizacja rozbudowa i doposażenie ścieżki? To dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu na wykonawstwo. Kwota dofinansowania z RPO dla tego zadania wyniesie niemal 1,7 mln zł czyli 85 % całej wartości inwestycji. Na początku nie wiadomo ile będzie kosztowala inwestycja, ale na koncu tekstu w magiczny sposób juz wiadomo.
~... 2-01-2012 12:03
Chyba tekst miał się ukazać w zeszłym 2011 roku!? Wiele w nim w związku z tym nieścisłości. Głowna to ta że architekt tę dokumentację na halę dawno skończył!
~noo 2-01-2012 13:28
ja chce bidone :) na kosciuszki! z wjazdem do sklepu!
~ 2-01-2012 21:26
A co z placem zabaw?
~poniedziałek 2-01-2012 21:55
To ile to w końcu bedzie kosztować: 44 tys czy 1,7 mln zł ? Znowu warsztat dziennikarski redaktorów Jelonki pozostawia dużo do życzenia..:(
~fiki 2-01-2012 21:56
a ja nie chcę tam żadnej dokumentacji ,ja chcę dziki zarośnięty park, w którym mieszkają wiewiórki ,gryzonie ,szczuryi myszy,gdzie chodzi się z "duszą na ramieniu" gdzie jest cicho ,gdzie chodzi się na wagary bo można ukryć się w krzakach z winkiem ,bzyknąc koleżankę z klasy.... zrobią kurde asfaltowe dróżki "odkrzaczą i będzie kicha ...i to z moich kurde podatków te 1,7 miliona...
~Obserwer 2-01-2012 23:52
Super ze nasze parki beda coraz to piekniejsze,Tylko oby to nie ta kwadratowa glowa to robila co park w Cieplicach z szutrowymi alejkami i glownym deptakiem z nie szlifowanej kostki z piachem po srodku .Widze tam szczesliwych kuracjuszy na wuskach i o kulach .Chyba ze dla takich bedzie wstep wzbroniony jak i dla rowerow i matek z dziecmi w spacerowkach i z loparkami bo z alejek zrobia piaskownice. Ciekaw jestem kto rozliczy za wykonastwo tego czegos .Pozdrawiam a gaz zdrozeje o 17 % prad o 7% ropa i bezyna tez wiedz i na Park mozemy patrzec jak na obiekt muzealny lub makietke z napisem nie dotykac eksponatu.
~ 17-01-2012 22:18
A....... Moze te lawki zrobic nie z wykonczeniem z drewna Jako siedzenie, tylko z metalowa kratka oblewana tworzywem sztucznym. Jest to odporne na warunki atmosferyczne, no i ochrona przed czesciowa dewastacja. Widzialam takie w innych miastach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nurkowe Demo Days

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Budują chodnik do TCTA

Trwa "Davos" w Karpaczu

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
592
Tak
26%
Nie
71%
Nie wiem
4%