MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wzgórze Kościuszki – znamy wykonawcę dokumentacji

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 2 stycznia 2012, 8:29
Aktualizacja: 8:30
Autor: Angela
Firma Olex z Jeleniej Góry wygrała przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej rozbudowy i doposażenia ścieżki przyrodniczej w Parku Wzgórze Kościuszki w Jeleniej Górze. W najbliższych tygodniach wyłoniony zostanie też wykonawca robót. Prace rozpoczną się i zakończą w 2012 roku.

Olex wygrał z inną jeleniogórską firmą, która zaproponowała wyższą cenę. Ostatecznie zadanie zostanie wykonane za kwotę niewiele ponad 44 tys. zł brutto. Ile będzie kosztowała realizacja rozbudowa i doposażenie ścieżki? To dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu na wykonawstwo.

W ramach prac istniejąca ścieżka przyrodnicza zostanie zmodernizowana. Powstaną: nowa ekologiczna i przyjazna dla roślinności nawierzchnia oraz nowe schody prowadzące trasą ścieżki od strony ul. Chełmońskiego do punktu widokowego „Szubienica”. Odremontowany i podświetlony zostanie też sam punkt widokowy. Stworzona zostanie nowa ścieżka i dwa nowe przystanki: przystanek 10 - Aleja Modrzewiowa oraz 11 - Pnącza.

Wejście na ścieżkę będzie możliwe z trzech stron: od ulic Chełmońskiego, Mickiewicza i Sudeckiej. W parku stanie też 100 nowych latarn, 30 ławek żeliwnych z wykończeniem drewnianym oraz 30 koszy na śmieci. Tablice informacyjne zostaną wymienione na jednolite, trwałe i odporniejsze na dewastację. Po rozbudowie trasa ścieżki przyrodniczej będzie mierzyła prawie dwa kilometry.

Miasto od dwóch lat posiada wszelkie uzgodnienia i opinie, które są wymagane prawem przy realizacji takich przedsięwzięć. Kwota dofinansowania z RPO dla tego zadania wyniesie niemal 1,7 mln zł czyli 85 % całej wartości inwestycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sudety w Gościńcu

Trwa remont drogi Radomierz – Janowice

PiS apeluje do mieszkańców

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~ 2-01-2012 10:09
a dzieci bawiące się w parku dalej załatwiać się będą w krzakach....
~mm 2-01-2012 11:38
Ile będzie kosztowała realizacja rozbudowa i doposażenie ścieżki? To dowiemy się po rozstrzygnięciu przetargu na wykonawstwo. Kwota dofinansowania z RPO dla tego zadania wyniesie niemal 1,7 mln zł czyli 85 % całej wartości inwestycji. Na początku nie wiadomo ile będzie kosztowala inwestycja, ale na koncu tekstu w magiczny sposób juz wiadomo.
~... 2-01-2012 12:03
Chyba tekst miał się ukazać w zeszłym 2011 roku!? Wiele w nim w związku z tym nieścisłości. Głowna to ta że architekt tę dokumentację na halę dawno skończył!
~noo 2-01-2012 13:28
ja chce bidone :) na kosciuszki! z wjazdem do sklepu!
~ 2-01-2012 21:26
A co z placem zabaw?
~poniedziałek 2-01-2012 21:55
To ile to w końcu bedzie kosztować: 44 tys czy 1,7 mln zł ? Znowu warsztat dziennikarski redaktorów Jelonki pozostawia dużo do życzenia..:(
~fiki 2-01-2012 21:56
a ja nie chcę tam żadnej dokumentacji ,ja chcę dziki zarośnięty park, w którym mieszkają wiewiórki ,gryzonie ,szczuryi myszy,gdzie chodzi się z "duszą na ramieniu" gdzie jest cicho ,gdzie chodzi się na wagary bo można ukryć się w krzakach z winkiem ,bzyknąc koleżankę z klasy.... zrobią kurde asfaltowe dróżki "odkrzaczą i będzie kicha ...i to z moich kurde podatków te 1,7 miliona...
~Obserwer 2-01-2012 23:52
Super ze nasze parki beda coraz to piekniejsze,Tylko oby to nie ta kwadratowa glowa to robila co park w Cieplicach z szutrowymi alejkami i glownym deptakiem z nie szlifowanej kostki z piachem po srodku .Widze tam szczesliwych kuracjuszy na wuskach i o kulach .Chyba ze dla takich bedzie wstep wzbroniony jak i dla rowerow i matek z dziecmi w spacerowkach i z loparkami bo z alejek zrobia piaskownice. Ciekaw jestem kto rozliczy za wykonastwo tego czegos .Pozdrawiam a gaz zdrozeje o 17 % prad o 7% ropa i bezyna tez wiedz i na Park mozemy patrzec jak na obiekt muzealny lub makietke z napisem nie dotykac eksponatu.
~ 17-01-2012 22:18
A....... Moze te lawki zrobic nie z wykonczeniem z drewna Jako siedzenie, tylko z metalowa kratka oblewana tworzywem sztucznym. Jest to odporne na warunki atmosferyczne, no i ochrona przed czesciowa dewastacja. Widzialam takie w innych miastach.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Będzie gdzie poćwiczyć

Dużo drożej za śmieci

Spacer po kowarskich muzeach

Bilety MZK też podrożeją?

Poznali wyniki rekrutacji

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
146
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
1%