Zalogowanych: 9

Wałbrzych: Wywalczyli przepustkę na turniej w Krośnie Odrzańskim

Piątek, 27 maja 2016, 11:20
Aktualizacja: 11:25
W Wałbrzychu odbyły się wojewódzkie eliminacje ogólnopolskiego turnieju mikstów czwórek siatkarskich – Orlik Volleymania 2016. Kilka tygodni przed zawodami utworzono specjalny projekt siatkarski przygotowujący dziewczęta z Janowic Wielkich oraz chłopców z Kamiennej Góry do zawodów.

Trenerzy Tomasz Mordarski oraz Piotr Lesiński prowadzili specjalne zajęcia oraz treningi. Pierwsze miejsce w turnieju zdobyły Sokoliki Janowice Wielkie - Kamienna Góra. W zawodach udział wzięły 23 drużyny, które zostały podzielone na 6 grup eliminacyjnych. Grano jednego seta do 25 punktów. Prawdziwą furorę zrobiła ekipa Sokolików pod kierunkiem trenerów Tomasza Mordarskiego z Kamiennej Góry i Piotra Lesińskiego z Janowic Wielkich - Joanna Chorąża, Izabela Czarnecka, Nikola Wawrzyk z Janowic Wielkich oraz Wiktor Mordarski, Wojtek Piekarczyk,Wojtek Madej z Kamiennej Góry, która wygrała wszystkie swoje spotkania w turnieju. W finale rozgromili 25:11 Victorię Chełmiec Wałbrzych oraz 25:12 Szóstkę I Wałbrzych. Następny etap to finał makroregionu, który odbędzie się 5 czerwca w Krośnie Odrzańskim, z którego na Mistrzostwa Polski awansuje sześć najlepszych zespołów. Mistrzostwa Polski odbędą się w Poznaniu w dniach 20-22 czerwca.