MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Wytrwali składają wnioski

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 24 lutego 2020, 9:27
Aktualizacja: Środa, 26 lutego 2020, 9:50
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W poniedziałek (24.02) o godz. 8:00 w siedzicie Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Jeleniej Górze rozpoczęło się przyjmowanie wniosków na wymianę źródeł ogrzewania. Jak już informowaliśmy, pierwsi chętni ustawiali się w kolejce już w piątkowy (21.02) poranek, a dzisiaj wychodzili szczęśliwi, że udało się przetrwać i złożyć wniosek.

Osoby, które od kilku dni oczekiwały na swoją kolej były wdzięczne Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego za wsparcie i udostępnienie obiektu wraz z częścią sanitarną.

Nie było zbyt komfortowo, ale dzięki władzom KARR nie musieliśmy stać w chłodzie i deszczu - powiedział pierwszy wnioskodawca, który pojawił się przy siedzibie agencji już w piątkowy poranek. - Przez te 3 dni dużo rozmawialiśmy, czytałem książkę ("Słynne ucieczki Polaków" Andrzeja Fedorowicza). Pamiętam te kolejki z minionej epoki - osobiście w nich stałem. Myślałem, że to się więcej nie powtórzy - wyznał Jerzy Kruszyński z Siedlęcina, który spędził w budynku przy ul. 1 Maja w Jeleniej Górze trzy noce, a w dzień "podmieniała" go żona.
Jesteśmy bardzo wdzięczni - to było ludzkie podejście. Atmosfera była rewelacyjna, rozmawialiśmy, wymienialiśmy kontakty, nawet zaczęły nawiązywać się przyjaźnie. Takie mieliśmy ostatki - mówił z uśmiechem jeden z pierwszych wnioskodawców. - Gdybyśmy dopiero dzisiaj stanęli z tymi wszystkimi ludźmi, to byłyby tu ranne osoby - dodał wytrwały mieszkaniec naszego regionu.

Osoby, które zdecydowały się przyjść dopiero w dniu przyjmowania wniosków nie były już w tak dobrych nastrojach.

Powinno to być inaczej rozwiązane - trzeba wyjść naprzeciw ludziom - powiedział jeden z oczekujących, który przyjechał ok. 100 km, aby złożyć wniosek.

Władze KARR przyznają, że są zaskoczone tym, że kolejka zaczęła się tworzyć w miniony piątek, a na kolejne terminy przyjmowania wniosków najprawdopodobniej będzie można zgłaszać się elektronicznie.

Jest to efekt długiej akcji informacyjnej i wielu spotkań w gminach. Sądziliśmy, że kolejka może się ustawić w poniedziałek z samego rana i byliśmy na to przygotowani, natomiast pierwsze osoby ustawiły się trzy dni przed terminem. Po rozmowach w piątkowy wieczór podjęliśmy decyzję z marszałkiem województwa o udostępnieniu pomieszczeń biurowych, dostępu do wody, holu, łazienki i toalety, aby stworzyć im jak najbardziej godne warunki - powiedział Hubert Papaj, prezes KARR-u. - Forma tradycyjna składania wniosków wynikła z tego, że wiele osób starszych zgłaszało nam, że nie mają dostępu do internetu i czy problemem z korzystania z mediów elektronicznych. Nie wykluczam, że w przyszłości - przynajmniej część - zrobimy w formie elektronicznej - deklaruje H. Papaj.

Dzisiaj był pierwszy z planowanych naborów, w którym do rozdysponowania przeznaczono 1,5 mln zł. Kolejne nabory odbędą się w sierpniu 2020 r. i na przełomie stycznia i lutego 2021 r. W sumie Urząd Marszałkowski przeznaczył na projekt wymiany źródeł ciepła ok. 6 mln zł. Istotnym atutem projektu - w odróżnieniu do programów Miasta Jelenia Góra czy rządowych - była wysokość dofinansowania (85 proc. kosztów, średnio 35 tys. zł).

Apelujemy do gmin, aby w swoich budżetach zwiększały środki na wymianę źródeł ciepła, bo zainteresowanie jest ogromne. W naszym projekcie można uzyskać kilka razy większe wsparcie, niż w "Kawce" i innych projektach - stąd takie zainteresowanie - dodał prezes agencji.

Nabór w pierwszym terminie trwał nieco ponad 2,5 godziny. Wiele osób będzie musiało spróbować przy następnej okazji.

Zgodnie z regulaminem rekrutacji wnioski przyjmowane były do wysokości 120 % alokacji. Przeznaczonych środków nie wystarczyło jednak dla wszystkich zainteresowanych. Do godziny 10:35 przyjęliśmy 50 wniosków. Ty samym pula pierwszej transzy się wyczerpała. Kolejny nabór do projektu odbędzie się w sierpniu. Serdecznie dziękujemy za Państwa wytrwałość i tak duże zainteresowanie naszym projektem. Pracownicy KARR S.A. na bieżąco do Pastwa dyspozycji - dodała Katarzyna Harbul-Bała z KARR.

Twoja reakcja na artykuł?

8
16%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
41
82%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Góry bez barier

Porównaj ceny z Jelonką.com

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Komentarze (77) Dodaj komentarz

~Prl 2.0 24-02-2020 12:23
d...lizm rozdawanie na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.Zamiast selekcjonować na zasadzie zamożności ,kogo stać to wyjazd z baru a dać tylko najbiedniejszym.
~ 24-02-2020 13:09
do: ~Prl 2.0 (12:23)
a słyszałeś kiedyś słowo MARGINALIZACJA albo WYKLUCZENIE? program jest dla wszystkich bogatych czy biednych , mądrych , głupich , wszyscy tak samo trują środowisko ,do tego nie można zrobić np zbierania wniosków online bo odezwą się ci którzy nie mają dostępu do internetu np osoby starsze albo niedowidzące. nie ma idealnej formy czy rozwiązania bo każda forma marginalizuje lub wyklucza innych. samo osobiste składanie wniosków też. nie jest idealne ale dostępne dla wszystkich. Plujcie bejtem na ościenne gminy które mają podobne programy ale z tak niskim dofinansowaniem że nikt nie chce z tego korzystać.
~Prl2.0 24-02-2020 13:30
do: ~ (13:09)
Nie pitol,jest przede wszystkim dla cwaniaków i starych wyjadaczy.Znam co najmniej 2, którzy tam koczowali.Mają tyle kasy że ty i cała twoja rodzinka może pomarzyć.Eksperci od dojenia dotacji.
~ 24-02-2020 13:48
do: ~Prl2.0 (13:30)
nie dbam ile mają kasy, to ich kasa a nie moja, a mają pewnie bo myślą w przeciwieństwie do ciebie
~ 24-02-2020 13:40
do: ~ (13:09)
To ciekawe jak pozyskały wniosek ? Odpisy z ksiąg ? Zresztą chyba najważniejsze jest pozbyć się kopciuchów. A nie stawianie pomp ciepła i paneli.
~ 24-02-2020 13:49
do: ~ (13:40)
mi wniosek dali w karr i czekam na ostatnią transze bo chce pompę ciepła
~No, tak 24-02-2020 18:03
do: ~ (13:09)
Jaka marginalizacja? Jeśli kogoś stać na wymianę pieca, to niech kupi go z własnych pieniędzy. Takie projekty powinny być dedykowane wyłącznie dla osób ubogich lub tych o niskich dochodach. To samo jest z 500+, gdzie świadczenie pobierają zarówno osoby bogate, jak i te o niskich zarobkach. Jeszcze nie tak dawno samotnie wychowująca matka została pozbawiona prawa do świadczenia, bo jej dochód przekraczał DWA!, DWA ZŁOTE! To jest sprawiedliwe? Poza tym takie koczowanie nie powinni mieć miejsca. Te czasy, a mam taką nadzieję minęły i już nie wrócą. Dziś w dobie komputerów i internetu można się zarejestrować i powinni to zmienić. Nawet, jeśli osoba starsza nie ma internetu, to internet mają dzieci, wnukowie, inni krewni, sąsiedzi, znajomi i nie tylko.
~Sas 24-02-2020 19:15
do: ~No, tak (18:03)
Typowa pisoska retoryka: mi się należy jak 500+ Czy ty wiesz skąd jest 500+ ? Państwo czy rząd nie ma swoich pieniędzy każdy z nas opłaca w większości nierobów. Dlaczego nie podwyższa kwoty wolnej od podatku ? Bo tego osoby na socjalach nie zauważą a 500+ już tak.
~kgvyug 24-02-2020 19:30
do: ~Sas (19:15)
jak niemcy i reszta europy płaci w swoim kraju po 150euro + na każde dziecko to jakoś tam nikomu to nie przeszkadza - dlaczego polskie dzieci są gorzej traktowane od niemieckich,francuskich,belgijskich tam też obywatele płacą na dzieci i nie marudzą
~X 24-02-2020 19:37
do: ~kgvyug (19:30)
Widzisz zależność wysokości kwoty zasiłku od minimalnej pensji? W Niemczech nikt dla zasiłku nie rezygnuje z pracy. W Pl po wprowadzeniu 500+ odnotowano masę zwolnień. Bo jedna madka z drugą do pracy nie pójdą. 500+ powinno zostać zlikwidowane na rzecz podwyższenia kwoty wolnej od podatku, darmowych przedszkoli, darmowych obiadów w szkołach dla dzieci itp
~ 24-02-2020 21:46
do: ~X (19:37)
Podaj jakieś dowody na te masowe zwalnianie się z pracy z powodu 500+. Ale konkretne dane, liczby, nie jakieś tam zasłyszane, że ktoś kogoś zna, że słyszał, że zaczęli brać 500+ to się z pracy zwolnili. A przedszkola? To może np. jeleniogórskich samorządowców spytaj dlaczego w 80. tysięcznym mieście jest tylko 8 miejskich przedszkoli i tylko jeden żłobek miejski. Kiedy w jeleniej miasto ostatnio otwarło jakieś nowe przedszkole? Nie przypominam sobie, żeby w tym wieku to miało miejsce. Raczej likwidowano przedszkola.
~No, tak 25-02-2020 11:50
do: ~Sas (19:15)
To PiSowcy przyznali to świadczenie, więc nie mów mi tu nic o PiSowskiej retoryce, bo nie po drodze mi z nimi. Zauważyłam tylko błędy w przyznawaniu tego świadczenia i tyle. Nadal uznaję, że tego typu świadczenia powinno przyznawać się wyłącznie osobom samotnie wychowującym swoje dzieci i osobom o niskich dochodach. Nie każdy jest jednak nierobem, więc nie mierz każdego jedną miarką.
~X 24-02-2020 15:22
do: ~Prl 2.0 (12:23)
A niby dlaczego zamożniejszy ma być pozbawiony możliwości wnioskowania? Bo kasa z nieba mu spadła? A może wiele lat ciężko się uczył i teraz ciężko pracuje - to ma!
~jewka 24-02-2020 19:05
do: ~Prl 2.0 (12:23)
Najubożsi chyba by nie poradzili sobie z tym tematem,bo to trzeba najpierw zrobić a dopiero po sprawdzeniu dostali by dofinansowanie.
~totu 25-02-2020 9:15
do: ~Prl 2.0 (12:23)
Racja jest taka, że zbieranie wniosków w taki sposób jest po prostu archaiczne z technicznego i merytorycznego punktu widzenia, zaś zadowolenie nowego prezesa KARR, że wnioskodawcy zostali wpuszczeni do środka, że nie musieli stać na ulicy, że mieli dostęp do sanitariatów i krzeseł, jest nie na miejscu, ponieważ nie trzeba by było tego robić, gdyby inaczej zorganizowano nabór wniosków. Gasimy pożar przez nas samych wywołany i jesteśmy jeszcze z tego dumni w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Normalnie (a widziałem niejeden program unijny, gdzie rozdzielano pieniądze) to się przez ustalony czas zbiera wnioski, a potem wieloosobowa komisja ekspertów w oparciu o wcześniej przygotowane kryteria, nadaje poszczególnym anonimizowanym wnioskom punkty rankingowe w zależności od priorytetów określonych w regulaminie. Np. wymiana pieca węglowego na bardziej ekologiczne ogrzewanie jest wyżej ceniona niż zastąpienie obecnego pieca gazowego pompą ciepła. A tu mamy rodem z komuny, kto pierwszy ten lepszy. Po prostu nonsens, którego trudno nawet bronić. Nie wiem tylko, czy prezes Papaj dostał to w spadku po P. Miedzińskim, czy też jako dotychczasowy dyrektor generalny w KARR był współtwórcą tego "sukcesu".
~ 24-02-2020 12:32
Ciekawe ile wniosków odrzucą po weryfikacji.
~Człowiek koń 24-02-2020 12:39
Bardzo dobrze ze nie można było składać wniosków on line!! Taka kolejka to sentymentalny powrót do mi innej epoki. Ja dofinansowanie dostałem mimo ze w kolejce nie stałem!! Hubert mówił żebym się nie martwił. Ogólnie KARR działa bardzo dobrze pod zarządem pana Papaja i brawa mu za to !!
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 13:31
do: ~Człowiek koń (12:39)
Hubercie "Patataj" Papaj!!! Skończ wreszcie z autoreklamą i wybielaniem swoich skandalicznych zachowań. Z nieukrywaną radością poniżasz, wręcz upadlasz ludzi czyniąc ich od siebie zależnymi. Dostałeś to stanowisko od Przybylskiego, bo jedynym twoim walorem jest bycie B(iernym) M(iernym) W(iernym), a on sam ma identyczne skłonności tak, jak i ty, o czym zdążyłem przekonać się na własnej skórze. Obaj usilnie staraliście się uczynić ze mnie swojego wroga - bądźcie z siebie dumni, gdyż swój cel osiągneliście - "panowie" MEGALOMANI!!! Nick "Człowiek koń" stworzyłeś tylko dlatego, że zaczęli użytkownicy Jelonka.com zwać ciebie Hubertem patataj. Gdyby pozbawić ciebie i Przybylskiego pępowiny, która was łączy nigdzie byś pracy nie znalazł - chorągiewko na wietrze!!!
~Wacek Placek 24-02-2020 13:45
do: Krzysztof J. Szklarski (13:31)
zrób sobie badania Krzysztofie bo plujesz tak jadem że zapewne zaplułeś klawiaturę swoich mocodawców na Nowogrodzkiej w stolicy
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 14:04
do: ~Wacek Placek (13:45)
Mój drogi bucie z lewej nogi - nie walcz, nie rywlizuj z panem Wackiem Plackiem o palmę pierwszeństwa w głupocie, gdyż on ciebie, mój buciczku, o lata świetlne wyprzedza!!!
~Wacek placek 24-02-2020 14:07
do: Krzysztof J. Szklarski (14:04)
Mój drogi fajkowy bocie z Facebooka Krzysztofie znowu oplułeś ekran , Jarosław się zdenerwuje bo kota mu oplułeś
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 14:22
do: ~Wacek placek (14:07)
Skończ Hubercie - nie pogrążaj się bardziej przypinając mi publicznie łatkę prawicowca, bom apolitycznym indywiduum jest i letnim moczem traktuję wszystkich polityków bo oni mi są do szczęścia potrzebni niczym umarłemu kadzidło. Ach - zmień IP, bo raz tyldą jesteś, "inną razą" jakimś krowim plackiem. Sięgnij lepiej po kasę KARR-u i walnij kolejny głupawy tekst promujący swoją "nadzwyczajność", mój drogi ducze!!!
~Wiek placek 24-02-2020 14:31
do: Krzysztof J. Szklarski (14:22)
Mój drogi Krzysztofie po twoim FB widzę jak bardzo jesteś apolityczny, jesteś tak apolityczny że KODowcy mają cię za wzór, jesteś tak zakumulowanym pisowcem że tylko Jarosław wie o twoim istnieniu i twoj mocz zawsze spada na lewą stonę pisuaru
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 14:44
do: ~Wiek placek (14:31)
A to tylda, a to Wacek Placek, a to Wiek Placek, a to tak naprawdę krowi placek w istocie swej, nawet nie końskie łajno - wio i patataj, skrzyżowaniu chabety z osłem!
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 14:33
do: ~Wacek placek (14:07)
Ekran czy kota? Zdecyduj się w końcu, no i nie troszcz się o ilość moich plwocin, gdyż na twoje niebieskie oczęta ich nie zabraknie. 😋
~Człowiek koń 24-02-2020 19:48
do: Krzysztof J. Szklarski (13:31)
Gdzie byłeś jak była DEUBEKIZACJA?? Dlaczego dalej myślisz ze jesteś graczem kiedy to Ciebie rozgrywają?? Żal mi Ciebie.
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 21:07
do: ~Człowiek koń (19:48)
Ech... To tyle i aż tyle musi ci wystarczyć za mój komentarz, a ty dalej śnij i marz o prezydeturze w Jeleniej Górze lub gdziekolwiek indziej. Deubekizacja to jeden wielki fałsz, którym m.in. PiS usiłuje nas karmić, co znakomicie jest wszystkim, oprócz ciebie, widoczne. Ludzi beznadziejnie głupich, jak ty sam, nawet otumaniać nie musisz, a mądrzy łatwo do faktów dotrą wpisując do jakiejkolwiek internetowej wyszukiwarki: IPN Krzysztof Jacek Szklarski. Wystarczająco już tobie - krzyżówko chabety z osłem - czasu poświęciłem abym nadal mógł to robić - pora na innych.
~ 24-02-2020 12:42
Jak za komuny z której "czerwona kotlina" chyba nigdy mentalnie nie wyszła?
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 15:05
do: ~ (12:42)
Z "bulem" wychodzi, a bez bólu wkrótce wyjdzie, by apolityczną być - ja nadziei nie tracę, gdyż ona nas jako ostatnia powinna opus...ć, dając nawet pierwszeństwo duszy.
~Zwykła Grażyna 24-02-2020 12:46
W kolejce było ponad 60 osób czyli ok. 20 -stu koczujących od piątku nawet nie mogło złożyć wniosku bo przyjeli tylko 50 wniosków . Masakra !!! Ciekawe czy ryczeli ? ! Gdzie był Bóg?
~ 24-02-2020 12:48
Radnych nie stać, muszą ubiegać się o dofinansowanie? Trochę to chyba nie przystoi, co nie?
~anonim 24-02-2020 13:06
usmialam sie czytajac artykul nie ze wzgledu na temat ale na podejscie do sprawy;"czytalismy(!),rozmawialismy,nawiazaly sie przyjaznie(w tym momencie malo nie spadlam z krzesla!)Ludzie ! wniosek-wiecej kolejek a bedziemy wiecej czytac,rozmawiac i zaprzyjazniac sie! po co kawiarnie,biblioteki itp.Wystarcza kolejki ale takie prawdziwe-stania na minimum 3 dni!! Gratulacje
~ 24-02-2020 13:46
w końcu do Jeleniej przyjechały wszystkie telewizje :)
Holender40 24-02-2020 13:52
Oczywiście można było postawić taki aparat gdzie w piątek bierzesz numerek, a w poniedziałek z tym numerkiem wracasz, ale po co ułatwiać.
~belg41 24-02-2020 13:56
do: Holender40 (13:52)
oczywiście KARR ma taki aparat oraz wiele innych w piwnicy np działo do usuwania chmur burzowych albo piec do chleba na zakwasie
Holender40 24-02-2020 14:15
do: ~belg41 (13:56)
Ok, wypisują 50 karteczek z numerem, podbijają pieczątką i maszyny nie trzeba.
~belg41 24-02-2020 14:22
do: Holender40 (14:15)
a w poniedziałek rano mamy 150 karteczek bo polak potrafi :) nawet gdyby zbierali wnioski i dopiero potem je rozpatrywali to ludzie długo by stali w kolejkach , kasa do wzięcia była za duża, typowa klęska urodzaju. Może wnioski przez internet byłyby lepszym pomysłem ale co z tymi co nie mają internetu, stare piec i palą butami i śmieciami? widziałem wniosek i wiem że ciężko byłoby przesłać wszystkie specyficzne załączniki i pełnomocnictwa bez podpisu elektronicznego.
~as 24-02-2020 14:15
do: Holender40 (13:52)
chyba ci się z ZUSEM coś pomyliło :)
~ 24-02-2020 14:10
Proponuje w następnej turze dać dofinansowanie w wysokości 200% i przydział na Poloneza albo dużego fiata może wtedy będzie więcej emocji w kolejce i ludzie ustawią się w kolejce już jutro a lista będzie wykuta w kamieniu
~ 24-02-2020 14:15
koronawirus z dofinansowaniem , ktoś chętny ?
~ 24-02-2020 14:32
czy dostanę grant na parowóz ?
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 14:35
do: ~ (14:32)
Pod warunkiem, Hubercie, że sam do paleniska się wgramolisz!
~Wacek placek 24-02-2020 14:39
do: Krzysztof J. Szklarski (14:35)
rozpalasz mnie Krzysztofie
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 14:48
do: ~Wacek placek (14:39)
To bez wstydu bądź i się o...zuj do woli z myślą o mnie - tego zabronić ci nie jestem w stanie - mój patatajku!
~ewid 24-02-2020 14:38
Organizuje listę kolejkową na sierpień , jestem pierwszy
~ 24-02-2020 14:40
:)
~JG123 24-02-2020 14:45
Oczywiście Władze Miasta jak i KARR nie sadziły, że bedzie tak duże zainteresowanie, bo w Jeleniej i okolicach prawie wszyscy maja już ogrzewanie gazowe😂😂😂
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 14:53
Komór ci u nas dostatek, także i tych gazowych, ale i te z radością przyjmiemy, albowiem darowanemu koniowi, choćby chabetą był, nie wypada w zęby zaglądać, chyba że dentystami jesteśmy - tylko to nas usprawiedliwiać może...
~ 24-02-2020 15:00
do: Krzysztof J. Szklarski (14:53)
Boze jak ty jestes ograniczony
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 15:12
do: ~ (15:00)
Dlaczego Boga ograniczonym zwiesz? Po znaki interpunkcyjne częściej sięgaj. Gdybyś jednakże na myśli mnie, a nie Boga miał, to w pełni przyznaję ci rację, gdyż jestem ograniczony... twoją mądrością, ona wręcz mnie przytłacza, oddychać nie pozwala, w bez...h cudownie wprowadza.
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 15:25
do: Krzysztof J. Szklarski (14:53)
Wspomniałem o komorach gazowych byśmy nigdy nie zapominali o zezwierzęceniu, przepraszam w tym miejscu zwierząta, ludzi, którzy zgotowali wielu milionom z nas tak tragiczny los. Papaj wprawdzie komór nie stawiał, ale ludzi poniżał i upokarzał, nakazując im przebywanie w nieludzkich warunkach - nie bądźmy nigdy obojętni na los innych, a jeżeli kogokolwiek uraziłem swoją wypowiedzią, to najmocniej przepraszam i o wybaczenie proszę - zawsze los innych nie był i nie będzie mi nigdy obojętny!!!
komentarz usunięty
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 16:14
odpowiedź na usunięty komentarz
Drogi Erneście, o ile wolno mi się do Pana tak zwracać. Bardzo dziękuję Panu za poświęcony i poświęcany mi czas, którego nie jestem w stanie Panu zwrócić, choćbym usilnie o to się starał, gdyż mimo wszystko (na szczęście) cudotwórcą nie byłem, nie jestem i nie będę nigdy, więc niech nikt i nigdy nie pokłada we mnie jakiejkolwiek nadziei. Nie raz w swoim, jakże już długim, życiu zawodziłem sam siebie, więc z pewnością zawiodę i innych. Zwraca się Pan do mnie na ty, choć nie pamiętam, abyśmy do siebie per ty się kiedykolwiek zwracali - widać i moja pamięć zawodna już jest. Nie chce mnie Pan głupcem zwać, by głupców nie obrażać, do czego ma Pan prawo - którego umniejszać nie mogę, ale czy mógłbym (śmiałość mą proszę wybaczyć) prosić Pana o ujawnienie mi - oczywiście, o ile to nie stanowi tajemnicy - skąd u Pana tak wielki szacunek do głupców się wziął, skoro nie chce Pan ich ze mną zrównywać?
komentarz usunięty
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 16:16
odpowiedź na usunięty komentarz
Jam ci to - JAM!!!
~Adi 24-02-2020 15:29
Tak,a ja czekam na dofinansowanie za rok 2019 ,kwota Max 5,000 i Pan,kawka & spółka,i się doczekać nie mogę,banda j...nych nierobów.
użytkownik facebook 24-02-2020 16:14
komuna wróciła!
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 16:27
Z pewnością nie wróciła, gdyż nigdy nas nie opuściła.
~Spoko spoko 24-02-2020 16:32
Każdy z was mógł przyjść w piątek usiąść i grzecznie czekać na poniedziałek. Każdy czy bogaty czy biedny nikogo nie wyrzucali najlepiej pisać pierdy obrażać zarzucać przekręty kłamstwo. Co do bogatych oni się uczyli ciężko pracowali im też się należy tak jak i biednemu
~QWERTY 24-02-2020 16:36
Podziwiam że ludzie są wstanie upaść tak nisko. Siedzieć od piątku i koczować. Zasada kto pierwszy ten lepszy to porażka. Nie wiem kto wpadł na tak idiotyczny pomysł ale powiem jej jedno, nadaje się tak osoba tylko DO TARCIA CHRZANU
~Rozczarowana 24-02-2020 16:51
Od początku źle zorganizowano spotkanie w książnicy karkonoskiej jak i sam proces przyjęcia wniosków. Dlaczego nie połączono całego grantu i nie zebrano wszystkich wniosków dzisiaj ? Czy teraz trzeba przechodzić przez to samo za pol roku ? Ja nie mogę koczować na korytarzach. Mam prace i małe dzieci w domu. Jak można było dopuścić do takiej sytuacji. Opowieści o życiu kolejkowym, nawiązywaniu przyjaźni itp. Są poprostu nie na miejscu ... wielkie rozczarowanie z całej tej sytuacji . Karr nie widzi żadnego problemu. Jest sukces . W 21 wieku pozwolili ludziom spać na korytarzu i wynieśli krzesła . Brawo !
~Sowa 24-02-2020 18:06
do: ~Rozczarowana (16:51)
Masz absolutną rację. Nie wiem dlaczego osoby, które trzy noce koczowały, aby złożyć wniosek są z tego zadowolone i niemal po rękach całują pracowników, że uzyskali dostęp do WC. Ja bym była oburzona organizacją. Widać nie umiem doszukiwać się pozytywów w absurdalnych sytuacjach :)
~Karl 24-02-2020 20:41
do: ~Rozczarowana (16:51)
Ta Karr powinien zrobić nowy konkurs bo Karyna ma prace i brajanka na wychowaniu. Weź urlop i ustaw się w kolejce za darmo nic nie dostaniesz to nie 500+ dla nierobów
~Zadowolony 24-02-2020 17:34
Dlaczego winnice instytucje KARR- przecież to ludzie swoim zachowaniem i chęcią siedzenia w kolejce doprowadzili do tego, nikt nie kazał! Czy da się zrobić coś dla społeczeństwa aby każdy był zadowolony ? ? To jest program są warunki, wytyczne KARR brawa za to że robicie to dla mieszkańców , gwizdy dla prezydenta za to że nie realizuje żadnych projektów A jeszcze pisze skargę na KARR.. to jest dopiero postawa ! zastanawiałam się nad tym jak rozwiązać problem, aby każdy był zadowolony! Nie znalazłam odpowiedzi. Dlatego może mniej złości uśmiechu na codzień i doceniana tego że ktoś chce pomóc. Bo dawniej nic się nikomu nie należało, każdy ciężko pracował i doceniał..W większości projektów decyduje kolejność zgłoszeń, nie jest w stanie się zadowolić każdego.
~taitu 25-02-2020 9:20
do: ~Zadowolony (17:34)
Racja jest taka, że zbieranie wniosków w taki sposób jest po prostu archaiczne z technicznego i merytorycznego punktu widzenia, zaś zadowolenie nowego prezesa KARR, że wnioskodawcy zostali wpuszczeni do środka, że nie musieli stać na ulicy, że mieli dostęp do sanitariatów i krzeseł, jest nie na miejscu, ponieważ nie trzeba by było tego robić, gdyby inaczej zorganizowano nabór wniosków. Gasimy pożar przez nas samych wywołany i jesteśmy jeszcze z tego dumni w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych. Normalnie (a widziałem niejeden program unijny, gdzie rozdzielano pieniądze) to się przez ustalony czas zbiera wnioski, a potem wieloosobowa komisja ekspertów w oparciu o wcześniej przygotowane kryteria, nadaje poszczególnym anonimizowanym wnioskom punkty rankingowe w zależności od priorytetów określonych w regulaminie. Np. wymiana pieca węglowego na bardziej ekologiczne ogrzewanie jest wyżej ceniona niż zastąpienie obecnego pieca gazowego pompą ciepła. A tu mamy rodem z komuny, kto pierwszy ten lepszy. Po prostu nonsens, którego trudno nawet bronić. Nie wiem tylko, czy prezes Papaj dostał to w spadku po P. Miedzińskim, czy też jako dotychczasowy dyrektor generalny w KARR był współtwórcą tego "sukcesu"
~Bezdomny 24-02-2020 18:01
I znów ten szklarski.a może do szkoły.
komentarz usunięty
~Sas 24-02-2020 20:24
odpowiedź na usunięty komentarz
Każdy ma prawo do zajęcia stanowiska poczekajmy na odpowiedz KARR bo prezydent tego miasta trochę mija się z prawdą, jakoś nikt nie robi afery ze pomylili się z kosztem rewitalizacji Wojska Polskiego o 50% i na wariata szukają 4mln, oficjalnie przesuną obligacje miasta o rok ważne ze głupi naród nie wie co to oznacza
~No, tak 24-02-2020 18:56
Ludzie koczowali, a ktoś, kto w dniu składaniu wniosków przyjechał do siedziby KARR niczego nie załatwił. Tak być nie powinno. To powinno odbywać się internetowo. Wtedy niech sobie ludzie "koczują" przed ekranem komputera w oczekiwaniu na listę. Podobna sprawa miała miejsce w siedzibie ORANGE na ul. Długiej. Małżeństwo z Bogatyni przyjechało specjalnie, by oddać router. Zostali odprawieni z kwitkiem, bo mieli awarię systemu. Nie można było w takim przypadku przyjąć routera za pokwitowaniem odbioru pisemnie, a jego przyjęcie udokumentować w systemie po ustaniu awarii? Jednym słowem, totalne upodlenie.
~Pi 24-02-2020 19:05
A może lepiej obniżyć podatek od nieruchomości zamiast najpierw podatek zbierać a potem rozdawać? Jeszcze królik papajek upodlił ludzi w kolejce. Urzędasy górą.
~Anonim+ 24-02-2020 19:47
Podobno w jakimś mniejszym od Jeleniej Góry mieście, do rozdania było 15 milionów, a nie 1,5 miliona - ciekaw jestem, jakim kryterium "władza" kierowała się w tym rozdawnictwie?
Krzysztof J. Szklarski 24-02-2020 21:08
do: ~Anonim+ (19:47)
Podobno...
marek15440 24-02-2020 20:21
Kupie Golfa 1,6 w benzynie po 2004 r
~ 24-02-2020 22:07
Ogólnie śmiech na sali że kryterium to miejsce w kolejce a nie jakoś pieca
~jelinek 24-02-2020 22:12
Nie ma potrzeby komplikować życia ludziom. Proste rozwiązanie to przyjęcie wszystkich wniosków do wyznaczonej daty. Po tym terminie przeprowadzić losowanie. Będzie także informacja o skali potrzeb.
~ja 25-02-2020 9:52
do: ~jelinek (22:12)
Losowanie? A może konkurs piosenki, kto najładniej zaśpiewa, albo też kto najwyżej podskoczy... Ludzie, przy projektach unijnych, gdzie rozdawane są publiczne pieniądze z góry narzucone są reguły. Instytucja, które weźmie się za realizację takiego projektu musi stosować się do z góry narzuconych wytycznych.
~` 25-02-2020 6:59
Sprzedam opla.
~ 25-02-2020 7:02
To jest kolejka na spotkanie z Joanną Lichocką w sprawie jej palca pokazanego wszystkim chorym na raka. Spotkanie będzie prowadził sam Hubert Papaj.
~tamitu 25-02-2020 9:18
do: ~ (7:02)
Guru WszechKOD-u i PO, tj. sam D. Tusk już powiedział, że to nie był palec w stosunku do chorych na raka, tylko do posłów PO. Zatem tak to od wczoraj należy interpretować
~Ten z ciepła 25-02-2020 8:34
Biedna radna Wujcik kolejkę sobie zaklepała rozdając ciastka i pierwsza sobie weszła wraz Tvn24 Można? Można

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strażacy kontra barszcz Sosnowskigo

Węzeł przesiadkowy na Osiedlu Orlim gotowy

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

Śmierć na żwirowni

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
629
Tak
19%
Nie
76%
Nie wiem
5%