MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Wytańczyli punkty

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 28 września 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 19:23
Autor: marek
W miniony weekend odbył się 40 Turniej Tańca Towarzyskiego Karkonosze Open 2005. Imprezę po raz kolejny zorganizowała szkoła Tańca Kurzak Zamorski oraz Urząd Miasta.

Do Jeleniej Góry przyjechało 360 par tanecznych z 10 krajów. Ich liczba wynika między innymi z tego, że turniej zaliczany jest do rankingu światowego międzynarodowej organizacji IDSF, która prowadzi światową klasyfikację par tanecznych. Im wyższe miejsce na liście, tym bardziej ceniona i zapraszana jest taka para oraz może brać udział w najwyżej cenionych turniejach na świecie.

Jak powiedział organizator turnieju, Kazimierz Kurzak, to ściąga do Jeleniej Góry pary z Litwy, Łotwy, Białorusi, Austrii czy Bułgarii. Walka na parkiecie była zacięta, tancerki wabiły nie tylko tańcem, ale strojami, a niektóre ubiory były bardzo śmiałe i pokazywały bardzo dużo. Były też łzy radości i szlochanie w kącie tych, którch występ oceniono nisko.

Niektórzy tancerze i tancerki nie wytrzymywali wysiłku i musieli schodzić z parkietu z skurczem w łydce. Tutaj przydawał się znajomy masażysta, lub rozgarnięty partner.

W kategoriach zaliczanych do klasyfikacji wygrali, w kategorii tańców latynoamerykańskich - Marek Filsa i Kinga Jurecka z Warszawy natomiast w kategorii standard Paweł Świtalski i Agata Pilarska ze Szczecina.

Niemały sukces odnieśli młodzi tancerze z jeleniogórskiej szkoły tańca Szok w domu kultury Muflon. Natalia Głębocka i Wojtek Jeszke zajęli drugie miejsce w kategorii 12-14 lat.

Liczniej niż w poprzednich latach zgromadzona publiczność gorąco oklaskiwała popisy tancerzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Szansa na remont "zameczku"

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Tancerz 2-10-2005 20:54
Wiem że w Jeleniej Górze są jeszcze inne szkoly tańca i wiem że z innej szkoly z jeleniej góry tzn Szkoly tańca Krzysztofa Cieślaka para Krzysztof Szostek z Karoliną Szybiak wygrali z parą ze szkoly Szok więc chyba im należą się większe pochwaly.
~mkj 4-10-2005 16:30
>Wiem że w Jeleniej Górze są jeszcze inne szkoly >tańca i wiem że z innej szkoly z jeleniej góry tzn >Szkoly tańca Krzysztofa Cieślaka para Krzysztof >Szostek z Karoliną Szybiak wygrali z parą ze >szkoly Szok więc chyba im należą się większe >pochwaly. Tak to jest jak uczeń prześcignie mistrza...... w końcu Krzysztof Cieślak uczył si eu p.Kurzaka ,ale jakoś kiepsko z promowaniem go przez byłego trenera i nauczyciela...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Polacy wybierają prezydenta

W sobotę zbiórka krwi

Promesy dla strażaków  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
404
Tak
48%
Nie
39%
Nie wiem
13%