MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wystawa z okazji 20–lecia Miejskiego Muzeum Zabawek

Wiadomości: Karpacz
Czwartek, 26 lutego 2015, 8:30
Aktualizacja: 8:33
Autor: Manu
Fot. Organizator
W najbliższą sobotę (28.02) o godz. 10.00 w Miejskim Muzeum Zabawek w Karpaczu (przy ul. Kolejowej 3), z okazji XX–lecia Miejskiego Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego, będą prezentowane nowe ekspozycje czasowe: “Zabawki blaszane ze zbiorów Miejskiego Muzeum Zabawek. Teatr Wielkiego Mistrza”. Wystawa zorganizowana została we współpracy z Wrocławskim Teatrem Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego.

Muzeum stworzono na bazie kolekcji zabawek zbieranych z całego świata przez Henryka Tomaszewskiego, które przekazał w darze gminie Karpacz w roku 1994. Do powstania Muzeum w dużej mierze przyczynili się mieszkańcy Karpacza.

Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego zostało powołane do życia dokładnie 28 lutego 1995 roku. Przez 17 lat miało ono swoje pomieszczenia w Karpaczu przy ul. Karkonoskiej 5. W 2012 r. znalazło swoją nową siedzibę w odnowionym budynku dworca kolejowego przy ul. Kolejowej 3.

Henryk Tomaszewski od roku 1968 był mieszkańcem Karpacza. 9 listopada 1994 r. Rada Miejska w Karpaczu nadała jemu tytuł “Zasłużonego dla Miasta Karpacza”. W tym samym roku otrzymał on tytuł “Najpopularniejszego Mieszkańca województwa jeleniogórskiego” w plebiscycie “Słowa Polskiego”. Zmarł 23 września 2001 r. Jego prochy zostały złożone na cmentarzu przy Świątyni Wang w Karpaczu Górnym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Niebezpieczne wyzwania

Unikatowa wystawa

Andrzejkowy Bal Wróżbitów – 22 listopada

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~góral karkonoski 27-02-2015 2:09
Przykład słoika, który uciekł z Wrocławia do naszego pięknego regionu. Wrocław tonie, szczury uciekają.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cieplice pod selfie

Konferencja literacka w piątek

Muzyka wiedeńska w JCK

Wypadek przy baniakach  

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
412
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%