MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 21 września
im. Jonasza, Mateusza

Wystawa wiewiórek otworzy dziś Karpaczańskie Centrum Kultury i Turystyki

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 25 czerwca 2012, 8:46
Aktualizacja: 8:56
Autor: Agrafka
Fot. www.karpacz.pl
Wernisaż wystawy „Wiewiórki” Zbigniewa Ciechowicza otworzy dzisiaj (25 czerwca) o godz. 15.00 Karpaczańskie Centrum Kultury i Turystyki. Zostało ono utworzone w starej stacji kolejowej, gdzie m.in. przeniesiono słynne Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego. Wydarzenie jest częścią obchodów Dni Karpacza.

Zbigniewa Ciechowicz jest mieszkańcem Karpacza od 2006 r. Jego zbiór wiewiórek figurek z drewna i porcelany, na obrazach i monetach liczy ponad tysiąc sztuk. Wystawę można będzie oglądać do końca roku.

Prace związane z realizacją projektu „Adaptacja byłego dworca i terenów kolejowych na potrzeby KCKiT” zostały ukończone. Obecnie znajduje się tu Informacja Turystyczna, Promocja Miasta, Biblioteka Miejska oraz Miejskie Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego. Można tu pozyskać bezpłatne foldery, plany miasta, informatory o Karpaczu i okolicach, plakaty oraz ulotki. Ponadto od początku lipca będą trzy stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu.

Projekt był współfinansowany z przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Śladami św. Jadwigi

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Kursy zawodowe za kratami

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 25-06-2012 11:55
DOLNOŚLĄZAK. Wprawdzie, przy okazji rewitalizacji dworca, zdewastowano część torowiska, ale ten skrawek inżynierskiej budowli można chyba odtworzyć w innym miejscu. Zatem połączenie szynowe z Jeleniej Góry z kurortem jest możliwe. Obecnie miejsce po dworcu PKP prezentuje się okazale. Warto jednak przemyśleć przywrócenie komunikacji szynowej na trasie Jelenia Góra - Łomnica - Mysłakowice - Kowary -Milków - Karpacz. Jeżeli na jeleniogórskim lotnisku ma powstać pas startowy dla powietrznych taksówek, to przystanek kolejowy przy lotnisku jest idealnym rozwiązaniem dla skomunikowania Jelenia Góra-Lotnisko z miejscowościami znacznej części Kotliny Jeleniogórskiej.
~ceska 25-06-2012 14:15
/...te doloslazok, chya ci sie stony pomylily/ ---- A WIEWIÓRY fajne są. to takie -drewne kocury! ...no ale na "karpaczańskiej"/rety(!) -jak to brzmi!/ wystawie są i z metalu...! oj!... uwaga- bo komuś/wiadomo komu/ mogą się zabardzo spodobać!!!
~listy do A 25-06-2012 14:22
błagam pisz... " Centrum Kultury i Turystyki w Karpaczu" ... /bo normalnie... nawet czech by sie uśmiał !

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wraca pomysł łączenia muzeów

Nietypowy finał Ligi Rocka

Utrudnienia na trasach rowerowych

Oczyszczalnia w Szklarskiej Porębie do rozbudowy  

Doczekają się ronda

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
732
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%