MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Wystawa świeżych grzybów od niedzieli!

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 22 września 2017, 7:46
Autor: M–P
Fot. Muzeum Przyrodnicze
Muzeum Przyrodnicze w Jeleniej Górze–Cieplicach zaprasza w niedzielę i poniedziałek (24–25 września) na XXIX Wystawę Świeżych Grzybów. Wystawa jest organizowana we współpracy z Zachodniosudeckim Towarzystwem Przyrodniczym, Dolnośląskim Zespołem Parków Krajobrazowych w Jeleniej Górze oraz Nadleśnictwem Lwówek Śląski.

Na wystawie można będzie obejrzeć świeże owocniki około 200 gatunków grzybów występujących w okolicy Jeleniej Góry, w tym najważniejsze gatunki grzybów trujących jak: muchomor zielonawy (sromotnikowy), krowiak podwinięty (olszówka) i niektóre gatunki zasłonaków. Oczywiście nie zabraknie owocników popularnych grzybów jadalnych: borowików, koźlarzy, maślaków, podgrzybków, i wielu innych. Można je będzie porównać z podobnymi gatunkami trującymi.

Jak każdego roku, na wystawie można będzie obejrzeć także wiele mykologicznych osobliwości, gatunki rzadko spotykane, o przedziwnych kształtach, barwach, oryginalnych zapachach czy niezwykłej biologii.
W czasie trwania wystawy organizatorzy będą udzielać fachowych porad grzybiarskich i mykologicznych.

- Zachęcamy również do przynoszenia na wystawę zebranych przez siebie owocników, tych które budzą wątpliwości oraz gatunków nieznanych, które chętnie zidentyfikujemy i którymi z przyjemnością wzbogacimy wystawę – apelują organizatorzy.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Drastyczne billboardy

Plaża nad Bobrem otwarta

Poszły konie na Śnieżkę

Spotkania z Beatą Kempą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Przygoda w górach  

Wsparcie dla samorządów

Spotkali się z Beatą Kempą

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
958
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%