MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 6 sierpnia
im. Jakuba, Sławy

Wystawa pokonkursowa BZ WBK Press Foto 2014 u Norwida

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 6 kwietnia 2014, 8:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 7 kwietnia 2014, 8:12
Autor: Manu
Fot. Bartłomiej Jurecki
Od 25 kwietnia w Galerii Skene w foyer Teatru im. Cypriana Kamila Norwida będzie można oglądać wystawę prac nagrodzonych w jubileuszowej dziesiątej edycji jednego z największych i najbardziej prestiżowych konkursów fotografii prasowej w Polsce – BZ WBK Press Foto.

Jeleniej Góra jest drugim miastem na mapie tegorocznego cyklu wystaw pokonkursowych, które odwiedzają całą Polskę. Zbiór prac prezentuje zatrzymane w obiektywie fotoreporterów wydarzenia z roku 2014. Wśród nagrodzonych zdjęć i fotoreportaży znajduje się m.in. „Dziecięca lekkość bytu” (wyróżnienie dla Mariusza Janiszewskiego z Doc!Photo Magazine).

Tegoroczna edycja konkursu zgromadziła aż 367. uczestników - fotoreporterów z całej Polski. Ich prace oceniało jury, któremu przewodniczył Tadeusz Rolke – artysta fotografik, prekursor polskiej fotografii reportażowej. Zdjęcia oceniano w sześciu kategoriach, jako zdjęcia pojedyncze i fotoreportaże.

Laureatami najważniejszych tegorocznych nagród zostali: w kategorii Zdjęcie Roku – Maciej Moskwa (freelancer) za zdjęcie bojownika Wolnej Armii Syryjskiej podczas modlitwy w tymczasowej bazie szkoleniowej w okolicach Maarrat-al-Numan w prowincji Idlib. Grand Prix Zdjęcie Dekady otrzymał Wojciech Grzędziński za fotografię dokumentującą mężczyznę rozpaczającego nad zwłokami swojego brata zabitego podczas nalotu rosyjskiego lotnictwa na trzy cywilne budynki w mieście Gori. W kategorii nagroda Banku Zachodniego WBK – Joanna Borowska z Polskiej Agencji Fotografów FORUM za fotoreportaż dokumentujący prace archeologiczno-ekshumacyjne prowadzone przez zespół prof. Krzysztofa Szwagrzyka na tzw. Łączce na warszawskich Powązkach. W kategorii nagroda Rzeczpospolitej – Paweł Wyszomirski z agencji Testigo za zdjęcie przedstawiające strażnika pilnującego barykady na placu Niepodległości w Kijowie w grudniu 2013 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Stalowe rumaki w Karpaczu

Dzisiaj ruszają letnie koncerty organowe

Śmierć na żwirowni

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~**** 6-04-2014 17:25
Niesamowite ( in plus) zdjęcia.... .Dla mnie najbardziej dramatyczne, przejmujące zdjęcie nr 9. NIEMY KRZYK......

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór

Cenny nabytek ratusza

W poszukiwaniu mandragory

Budowa łącznika rozpoczęta

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
950
Tak
22%
Nie
73%
Nie wiem
5%