MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 22 września
im. Maurycego, Tomasza

Wystawa obrazów malowanych sercem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 25 kwietnia 2017, 7:23
Aktualizacja: Środa, 26 kwietnia 2017, 6:53
Autor: Mikołaj Bachur
Fot. Mikołaj Bachur
Wczoraj (24.04) w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu odbył wernisaż wystawy „Pejzaż powtórzony” Katarzyny Titow–Gawryjołek. – Za każdym razem widzimy inne przedmioty z tego samego miejsca, zmieniają się tylko formy pod względem emocjonalnym i kolorystycznym. Ciągłe widzimy zmiany, ale poza tym jesteśmy w tym samym miejscu – mówiła malarka.

Katarzyna Titow-Gawryjołek uwielbia naturę, zajmuje się ogrodnictwem. Jednak największą jej pasją jest wyrażanie emocji przez sztukę. Maluje od 1983. Pierwsze kroki stawiała w liceum plastycznym pod okiem Tadeusza Kaczmarka.

Na obrazach artystki można zobaczyć błękitno-fioletowe niebo, góry, pejzaże, jednym słowem piękno naszego regionu. - Jestem z Jeleniej Góry i nie zamierzam stąd wyjeżdżać, bo właśnie ten pejzaż jeleniogórski mnie tutaj trzyma. Oczywiście ktoś może zakochać się w morzu, ale akurat ja lubię góry – podkreślała malarka.

„(…) Strzeż serca twego; bo z niego żywot pochodzi, dusza artysty patrzy na świat inaczej, przez pryzmę swoich emocji, poprzez swoje serce!” Tak artystka patrzy na przyrodę, która ją motywuje do twórczości. - Natura znajduje się w sercu człowieka i właśnie ona najbardziej mnie inspiruje - mówiła o potędze odczuć Katarzyna Titow-Gawryjołek.

Wystawa będzie czynna do 9 czerwca.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koronawirus w Szkole Podstawowej nr 10

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Wraca pomysł łączenia muzeów

Trwa "Park sztuki"

Burza po interwencji w autobusie miejskim

Wystawa po rewitalizacji

Spotkania z tradycją

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
734
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%