MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wystawa obrazów malowanych sercem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 25 kwietnia 2017, 7:23
Aktualizacja: Środa, 26 kwietnia 2017, 6:53
Autor: Mikołaj Bachur
Fot. Mikołaj Bachur
Wczoraj (24.04) w Osiedlowym Domu Kultury na Zabobrzu odbył wernisaż wystawy „Pejzaż powtórzony” Katarzyny Titow–Gawryjołek. – Za każdym razem widzimy inne przedmioty z tego samego miejsca, zmieniają się tylko formy pod względem emocjonalnym i kolorystycznym. Ciągłe widzimy zmiany, ale poza tym jesteśmy w tym samym miejscu – mówiła malarka.

Katarzyna Titow-Gawryjołek uwielbia naturę, zajmuje się ogrodnictwem. Jednak największą jej pasją jest wyrażanie emocji przez sztukę. Maluje od 1983. Pierwsze kroki stawiała w liceum plastycznym pod okiem Tadeusza Kaczmarka.

Na obrazach artystki można zobaczyć błękitno-fioletowe niebo, góry, pejzaże, jednym słowem piękno naszego regionu. - Jestem z Jeleniej Góry i nie zamierzam stąd wyjeżdżać, bo właśnie ten pejzaż jeleniogórski mnie tutaj trzyma. Oczywiście ktoś może zakochać się w morzu, ale akurat ja lubię góry – podkreślała malarka.

„(…) Strzeż serca twego; bo z niego żywot pochodzi, dusza artysty patrzy na świat inaczej, przez pryzmę swoich emocji, poprzez swoje serce!” Tak artystka patrzy na przyrodę, która ją motywuje do twórczości. - Natura znajduje się w sercu człowieka i właśnie ona najbardziej mnie inspiruje - mówiła o potędze odczuć Katarzyna Titow-Gawryjołek.

Wystawa będzie czynna do 9 czerwca.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wyjątkowa wystawa  

O rozpadających się górach

Motocykliści dla Niepodległej

„Porwanie Harrego Pottera” w wykonaniu teatru z MDK

Studium na początek

Młodzi jazzmani walczą o Krokusa

Zaczytaj się z Jelonką.com

Świętują Niepodległość

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
831
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%