MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wystawa malarstwa Mariana Wódkiewicza

Wiadomości: Karpacz
Czwartek, 7 kwietnia 2016, 8:13
Aktualizacja: 8:16
Autor: Manu
Fot. Archiwum Muzeum
Jutro (8.04, w piątek) o godz. 18.00 w Miejskim Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu (przy ul. Kolejowej 3) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mariana Wódkiewicza “Wiosna Topole j”. Wystawa czynna będzie do 8 maja.

Uroczystemu otwarciu wystawy będzie towarzyszył koncert duetu Blues Makers.

Marian Wódkiewicz maluje portrety, pejzaże, martwe natury oraz obrazy o tematyce sakralnej. W portretach jego autorstwa widać inspiracje sztuką Amadeo Modiglianiego i Jerzego Nowosielskiego. Urodził się w Glinnie. Po kilku latach wraz z rodzicami przeniósł się do Pieszyc, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. Po tym, jak wziął ślub, osiadł w Dzierżoniowie. Malarstwem nieprofesjonalnym zajmuje się od roku 1963. Należy do koła Plastyków Amatorów w Dzierżoniowie, którego jest współtwórcą. Jest też członkiem Związku Artystów Polskich. Interesuje się wieloma dziedzinami życia kulturalnego i nie tylko. Jego zainteresowania skłaniały się też w stronę muzyki. W młodości grał w różnych formacjach muzycznych.

Jako malarz wystawiał swoje obrazy w kraju i za granicą. Jego prace posiadają m.in.: Muzeum Sztuki we Wrocławiu i w Łodzi, a także prywatni kolekcjonerzy. W 2008 został odznaczony przez Ministra Kultury medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Młodzi jazzmani walczą o Krokusa

Premiera “Kto się boi Pani Eś” w Teatrze Animacji

Spotkanie z Danutą Sadownik – jutro w Książnicy

Góral na morzach i oceanach w ODK

Spór o edukację seksualną

Mazolewski show!

Stop marginalizacji średnich miast

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
70
Tak
67%
Nie
27%
Nie wiem
6%