MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wystawa malarstwa Mariana Wódkiewicza

Wiadomości: Karpacz
Czwartek, 7 kwietnia 2016, 8:13
Aktualizacja: 8:16
Autor: Manu
Fot. Archiwum Muzeum
Jutro (8.04, w piątek) o godz. 18.00 w Miejskim Muzeum Zabawek ze zbiorów Henryka Tomaszewskiego w Karpaczu (przy ul. Kolejowej 3) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Mariana Wódkiewicza “Wiosna Topole j”. Wystawa czynna będzie do 8 maja.

Uroczystemu otwarciu wystawy będzie towarzyszył koncert duetu Blues Makers.

Marian Wódkiewicz maluje portrety, pejzaże, martwe natury oraz obrazy o tematyce sakralnej. W portretach jego autorstwa widać inspiracje sztuką Amadeo Modiglianiego i Jerzego Nowosielskiego. Urodził się w Glinnie. Po kilku latach wraz z rodzicami przeniósł się do Pieszyc, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. Po tym, jak wziął ślub, osiadł w Dzierżoniowie. Malarstwem nieprofesjonalnym zajmuje się od roku 1963. Należy do koła Plastyków Amatorów w Dzierżoniowie, którego jest współtwórcą. Jest też członkiem Związku Artystów Polskich. Interesuje się wieloma dziedzinami życia kulturalnego i nie tylko. Jego zainteresowania skłaniały się też w stronę muzyki. W młodości grał w różnych formacjach muzycznych.

Jako malarz wystawiał swoje obrazy w kraju i za granicą. Jego prace posiadają m.in.: Muzeum Sztuki we Wrocławiu i w Łodzi, a także prywatni kolekcjonerzy. W 2008 został odznaczony przez Ministra Kultury medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Boczne boisko z początkiem sierpnia

Dachowanie audi

Sobota z wernisażami

Sudety w Gościńcu

Turystyczna niedziela bez samochodu

Większość uczniów dostała się do szkół

Przygotowania Tango Karkonosze

Drakońskie podwyżki za odpady komunalne?!

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
318
Tak
25%
Nie
73%
Nie mam zdania
2%