MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Wystawa fotografii Zbigniewa Kulika w dziesięciolecie Polski w UE

Wiadomości: Region
Czwartek, 3 kwietnia 2014, 9:06
Aktualizacja: Piątek, 4 kwietnia 2014, 7:50
Autor: Manu
Fot. Organizator
W Galerii Dolnośląskiego Centrum Informacji Kulturalnej we Wrocławiu trwają przygotowania do uroczystego otwarcia wystawy fotografika z Karpacza – Zbigniewa Kulika zatytułowanej „La Petite France – Strasbourg”. Wystawa pochodzi ze zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu, a prezentowana będzie z okazji 10. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wernisaż: 29 kwietnia (we wtorek) o godz. 17.00.

Prezentowane na wystawie fotogramy ukazują zarówno starą, jak i nową zabudowę Strasburga, miasta o wielu obliczach. Obok starego miasta noszącego nazwę „La Petite France” (Mała Francja) i słynnej katedry, oglądać także można bardzo nowoczesne budynki różnych instytucji europejskich: Parlamentu Europejskiego, Domu Europejskiego czy Pałacu Sprawiedliwości.

W 2006 roku Zbigniew Kulik, autor zdjęć z Karpacza, został zaproszony przez francuskiego fotografika Gerarda Lacumette do Alzacji w celu realizacji wspólnego projektu pt. „Spojrzenia na Alzację”. Zbigniew Kulik przy tej okazji fotografował stolicę Alzacji – Strasburg, która od wielu lat utrzymuje tytuł bożonarodzeniowej stolicy Francji.

Zbigniew Kulik fotografuje góry, krajobrazy, przyrodę oraz zabytki architektury. W swoim dorobku artystycznym ma wiele wystaw w kraju i za granicą, m.in. w Niemczech, Danii, Czechach, Francji, Rumunii, Słowacji, Serbii, na Węgrzech i we Włoszech.

Ogłoszenia

Czytaj również

26. edycja "Prezentacji"

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~vs 3-04-2014 12:41
Dobrze, że Zbyszek zajął się fotografią, a nie polityką.
~ 3-04-2014 17:41
I tak właśnie się promuje ciekawe miejsca - poprzez fotografię. A nie to co jest u nas w Karkonoszach, gdzie dyrektor parku prowadzi jedyny słuszny sklep ze zdjęciami gór a pozostali fotografujący wykańczani są zaporowymi opłatami za publikację zdjęć. Z czym my do Europy?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koncert na cztery ręce

Nowa wystawa w Muzeum Tkactawa

Nagrody wręczone

Dzisiaj ruszają letnie koncerty organowe

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
507
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%