MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Wystawa fotografii “Krajobraz i ludzie Gór Izerskich” w Piechowicach

Wiadomości: Piechowice
Wtorek, 1 lipca 2014, 8:00
Aktualizacja: 8:02
Autor: Manu
Fot. Organizator
Od piątku (4 lipca) do końca lipca od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 17.00 w galerii Cztery Pory Roku w Piechowickim Ośrodku Kultury będzie można zwiedzać wystawę fotografii pogranicza pt. “Krajobraz i ludzie Gór Izerskich”. Organizatorem ekspozycji jest Turistický region – Jizerské Hory.

Wystawa fotograficzna jest efektem wspólnych warsztatów fotograficznych organizowanych dla fotografów z polskiej i czeskiej strony Gór Izerskich prowadzonych Jiřego Stránskiego.

Jiří Stránský (rocznik 1981) pochodzi z Jablonca nad Nysą. Od roku 2008 jest członkiem Stowarzyszenia Profesjonalnych Fotografów. W czerwcu 2010 r. otrzymał tytuł QEP, przyznawany przez Europejską Federację Profesjonalnych Fotografów, który posiada tylko 13. fotografów krajobrazu w Europie. We wrześniu 2010 r. zdobył pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie fotograficznym FEP European Professional Photographer of the Year Awards.

- Zawsze uwielbiałem podróże. Jest to dla mnie źródło relaksu, inspiracji i niezliczonych doświadczeń – mówi Jiří Stránský. - Stopniowo jednak zdałem sobie sprawę, że moje zdjęcia mogą pomóc ludziom uświadomić sobie, jak piękna jest przyroda wokół nas i musi być chroniona, nie tylko dla nas, ale i dla naszych dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Karkonoska opowieść kulinarna – już wkrótce

Spotkanie z autorem wystawy

Zaczytaj się z Jelonką.com

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~wędrowiec 1-07-2014 22:43
Dobrze że w Górach Izerskich nie ma parku narodowego dzięki czemu fotografowie mogą fotografować do woli. Efektem są piękne zdjęcia prezentowane właśnie m.in. na tej wystawie. Polecam panu dyrektorowi Karkonoskiego Parku Narodowego pod rozwagę. Proszę się zastanowić czy naprawdę warto tak zdzierać kasę z fotografów. No ale pan dyrektor pewnie ma w nosie dobro regionu a liczy się dla niego tylko prywatny interes jego i jego rodziny zatrudnionej w KPN.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Warsztaty pod Buczkiem

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
466
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
13%