MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Wystawa fotografii „Kadry kreślone piórem” Miłosza Kowalewskiego

Wiadomości: Region
Wtorek, 22 kwietnia 2014, 7:21
Aktualizacja: 9:40
Autor: Manu
Fot. KPN
25 kwietnia (w piątek) o godz. 17.00 w Galerii Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej KPN w Szklarskiej Porębie (przy ul. Okrzei 28) rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii autorstwa Miłosza Kowalewskiego pt. „Kadry kreślone piórem”. Wystawa będzie czynna do 31 maja.

Wystawa składa się z 41 indywidualnych lub zbiorowych ujęć polskich ptaków. Zdjęcia powstały w warunkach terenowych i przedstawiają ptaki dzikie, żyjące na wolności. Ptaki fotografowane były przeważnie w rejonie Kołobrzegu i Pomorza Zachodniego.

Miłosz Kowalewski z wykształcenia i wykonywanego zawodu jest architektem, z zamiłowania żeglarzem i fotografem przyrody - ornitologiem. Mieszkaniec Kołobrzegu od urodzenia.

- Przyroda inspirowała mnie od zawsze, a ptaki i ich życie zainteresowały mnie najbardziej. Od 2004 roku zainteresowanie zaczęło przeradzać się w pasję, która znalazła swoje ujście w fotografii. Skrzydlatych bohaterów swoich fotograficznych wypraw ze szczególnym upodobaniem poszukuję w najbliższej okolicy – opowiada Miłosz Kowalewski.

Jest laureatem ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów fotografii przyrodniczej, a także autorem zdjęć do albumów fotograficznych i kalendarzy.

Wystawę zorganizowała Agencja Zegart, a prezentowana już była m.in. w: Muzeum Fotografii w Bydgoszczy, Sejmie RP w Warszawie i Muzeum Górnośląskim w Bytomiu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Teraz mazur z "Halki"  

Spotkali się z Beatą Kempą

Plany wysadzenia mostu (jednak) są realne?

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~szklar 22-04-2014 16:14
"Ptaki fotografowane były przeważnie w rejonie Kołobrzegu i Pomorza Zachodniego." A czemu nie w Karkonoszach? Bo za dużo trzeba było by zapłacić KPN-owi za zdjęcia? Ale już do wystawiania czyichś fotografii to pierwsi.
~ 22-04-2014 16:37
Właśnie co mają ptaki z Pomorza do naszego regionu ? Pan dyrektor wykosił wszystkich fotografów z Karkonoszy i teraz nie ma co wystawiać w licznych centrach edukacji ekologicznej jakie pobudował ? Niech w takim razie wystawia własne zdjęcia z terenów na których sam siebie zrobił monopolistą.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

"Cyklon" Semczuka – premiera książki 10 czerwca

Zaczytaj się z Jelonką.com

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Układanka na budynku ośrodka kultury

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1537
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%