MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Wystawa “Fotografia dzikiej przyrody 2013”

Wiadomości: Szklarska Poręba
Wtorek, 29 lipca 2014, 8:17
Aktualizacja: 13:30
Autor: Manu
Fot. Organizator
Od piątku (1 sierpnia) w Karkonoskim Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie (przy ul. Okrzei 28) będzie można zwiedzać objazdową wystawę kolejnej 49. edycji “Fotografii dzikiej przyrody 2013” z około 100 pracami nagrodzonymi w konkursie fotograficznym Wildlife Photographer of the Year 2013, organizowanym przez BBC Wildlife Magazine oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. Wystawa będzie czynna do 2 września. Wstęp wolny.

Konkurs odbywa się corocznie od 1965 roku i jest obecnie największym oraz najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem z zakresu fotografii przyrody.

Tegoroczna edycja obejmowała kilkanaście kategorii: podwodne światy, portrety zwierząt, dzika przyroda w środowisku miejskim, królestwo roślin czy przyroda w technice monochromatycznej oraz inne.

Zostały przyznane także nagrody specjalne. Zwycięskie prace wyselekcjonowane zostały spośród prawie 43 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 4 tys. autorów z 96. krajów.

Wśród nagrodzonych zdjęć znajdują się m.in. dwie fotografie z Polski: “Oko rapuchy” Łukasza Bożyckiego z Warszawy, który otrzymał wyróżnienie w kategorii portrety zwierząt, oraz “Ostatni blask światła” Mateusza Piesiaka z Wrocławia - nagrodzony w kategorii wiekowej 15–17 lat.

Wystawa zagości po raz kolejny także m.in. w Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Bytomiu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Patronat Honorowy nad wystawą w Polsce objęli: Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Minister Środowiska. Ogólnopolskim sponsorem wystawy jest Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie, a organizatorem tournée wystawy po Polsce - Agencja Zegart.

Ogłoszenia

Czytaj również

Koncert zespołu G/Łoś  

Sen to czy jawa...?

Kaflowe drzewo marzeń

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~foto 29-07-2014 17:00
A w Karkonoszach nie można zdjęć robić bo KPN łapie i każe słono płacić za zdjęcia ! To tak wygląda promowanie fotografii przyrody przez KPN ?? poczytajcie ciekawą dyskusję pod tym linkiem: http://www.prw.pl/articles/view/22514/Awantura-o-smiglowiec
~ 29-07-2014 20:08
wystawy z tego cyklu są niesamowite! polecam - nie mogę być na otwarciu, ale z pewnością zobaczę wystawę w późniejszym terminie :-)
~emeryt 29-07-2014 20:46
Popularyzacja przyrody tylko na papierze, bo sam KPN niszczy przyrodę w Karkonoszach tak, jak tego jeszcze nikt nie zrobił wcześniej. Czego przykładem są choćby te brukowane i asfaltowane ceprostrady, wycinanie drzew na potęgę czy śmieci zalegające wszędzie w górach, których nie ma kto posprzątać.
~L. 29-07-2014 23:54
Karkonoski Park Rabunkowy. To zdjęcie w zasadzie wszystko mówi jak w KPN traktuje się przyrodę i prawo: http://lh5.googleusercontent.com/-3hBLEqriCA4/SszLbOo4Q3I/AAAAAAAAET4/mIpvxyctmLA/s720/img_2864.jpg
~ 30-07-2014 8:13
Gospodarkę leśną trzeba prowadzić, inaczej byście oglądali suche kikuty, albo wiatrołomy, prości ludzie zobaczyli wycinkę i panika na całego : )
~do wyżej 30-07-2014 22:19
Co ty wiesz o gospodarce leśnej? Poczytaj sobie Ustawę o ochronie przyrody, szczególnie zasady gospodarowania w parkach narodowych, bo widzę, że kłapiesz dziobem, a zupełnie nie wiesz o czym.
~ 31-07-2014 12:17
Niech KPN zablokuje czynienie z Karkonoszy areny zmagań dla biegaczy czy rowerzystów, KPN ,to nie komitet olimpijski aby robić dobrze np. biegaczom za kasę
~ 31-07-2014 23:42
KPN nie zablokuje bo kasa jest dla niego najważniejsza. A ochrona przyrody, to tylko tani slogan (którym można się posłużyć np. wtedy, gdy chce się zamknąć jakiś szlak, którego nie chce się remontować - patrz np. zielony szlak przez Bażynowe Skały). Dopóki nie zrzuci się tego dyrektora ze stołka, dalej Karkonosze będą zamieniane na tor dla wyścigów sportowych i betonowo-asfaltową pustynię. Wystarczy popatrzeć co się dzieje na Chojniku z ostatnim czasie, który przypomina jeden wielki plac budowy.
~przyrodnik 1-08-2014 21:42
Tu trzeba uderzać do ministerstwa i do mediów a nie do KPN. Jak najszybciej, zanim dyrektor - leśnik z Pomorza, zupełnie nie rozumiejący gór, specjalista od stonki (także turystycznej), całkowicie zniszczy nasze Karkonosze. Pamiętacie jak skończył poprzedni dyrektor Mochola? Myślę, że najwyższy czas na kolejną odważną decyzję ministra.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa atrakcji KPN

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Kiedy zniknie ten wykop?

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Internetowa premiera spektaklu „Pustostan”  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
424
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%