MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Wystawa Ewy Marii Poradowskiej–Werszler w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 12 września 2016, 7:30
Autor: Manu
Fot. ODK
W poniedziałek (19.09) o godz. 17.00 w Galerii “Promocje” Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu (przy ul. K. Komedy–Trzcińskiego 12), w ramach XLIII Międzynarodowego Sympozjum Warsztatu Twórczego w Kowarach, będzie miał miejsce wernisaż wystawy Ewy Marii Poradowskiej–Werszler “Ewokacja”. Jest to ekspozycja towarzysząca 15. Międzynarodowemu Triennale Tkaniny w Łodzi. Wstęp wolny.

Ewa Maria Poradowska-Werszler (ur. w Warszawie), profesor zw. dr hab., artystka i pedagog, jest związana z Wrocławiem. W roku 2008 otrzymała tytuł Honorowego Obywatela Miasta Kowary. W 1972 zorganizowała Grupę Tkactwa Artystycznego 10xTAK we Wrocławiu. Od roku 1974 tworzy i organizuje Międzynarodowe Sympozjum Sztuki Włókna Warsztat Twórczy Kowary w ramach Festiwalu Sztuki Włókna. W 1978 zorganizowała Galerię Tkacką Na Jatkach we Wrocławiu, w której promuje tkaninę artystyczną. Od 1991 jest prezesem Fundacji Na Rzecz Rozwoju Wrocławskiej Tkaniny Artystycznej.

W latach 1992-2001 była kuratorką i jurorką Europejskiego Biennale Flexible Pan European Art. (Beureuth, Tilburg, Linz, Manchester). W latach 1990-95 prowadziła cykl wykładów “Polska tkanina dziś” w Akademii Sztuk Pięknych w Norymberdze. W 2001 w Karpaczu prowadziła seminarium i warsztaty twórcze dla studentów Akademii Sztuki z Tel Avivu. W 2014 uczestniczyła w projekcie “Transparent Boundaries”, organizowanym przez University for the Creative Arts (UCA) w Farnham w Anglii.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Zaczytaj się z Jelonką.com

Zauroczeni Karkonoszami – zaproszenie na wernisaż

Nieodpłatne zwiedzanie złotoryjskich zabytków

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Kino Lot po liftingu  

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Rondo – czy w tym roku się uda?

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
963
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%