MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Wystawa ceramiki artystycznej w ODK

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 11 kwietnia 2015, 8:35
Aktualizacja: 8:37
Autor: Manu
Fot. ODK
“Od naczynia do obiektu” to tytuł wystawy ceramiki artystycznej autorstwa Dawida Żyndy i Weroniki Lucińskiej, której wernisaż odbędzie się w poniedziałek (13.04) o godz. 17.00 w Galerii Promocje Osiedlowego Domu Kultury na Zabobrzu. Ekspozycję będzie można oglądać do 22 maja.

Dawid Żynda (rocznik 1988) jest absolwentem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych na kierunku projektowanie ceramiki. Od roku 2013 pracuje jako asystent w Katedrze Ceramiki w pracowni profesora Przemysława Lasaka na ASP we Wrocławiu. Organizuje i przeprowadza wypały w piecach opalanych drewnem. Tworzy głównie w technice toczenia na kole garncarskim. Tworzy obiekty rzeźbiarskie, naczynia z pogranicza art designu i instalacje.

W twórczości Weroniki Lucińskiej istotne miejsce zajmują żywioły. Żywioł wody jest spośród nich najczęstszym źródłem inspiracji, jak również medium równorzędnym z samymi obiektami ceramicznymi. Różnych rodzajów płynów używa również jako medium w instalacji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Frekwencja dopisała. Będzie skatepark?

Wyjątkowa wystawa

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~art 12-04-2015 0:06
Znowu jakiś niedojda z Wrocławia szuka naiwnych, którzy nabiorą się na jego prace "artystyczne". Wypad do Wrocławia, ...! Trzeba było skończyć dobrą szkołę, a nie taką wrocławską.
~jako 12-04-2015 3:04
Dzisiaj jak ktoś nic nie umie, to jest artystą. We Wrocławiu takich pełno. Kończy 200 luda każdego roku jakiś śmieciowy kierunek w humanistycznej wyższej szkole gotowania na gazie i prania pieluch i potem zastanawia się co robić w życiu. Już wiem! Zrobię kupę i powiem, że jestem artystą!
~ 13-04-2015 3:59
"Organizuje i przeprowadza wypały w piecach opalanych drewnem" - szkoda że sam jest niewypał.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koncert na cztery ręce

Zaczytaj się z Jelonką.com

Lato z ZTA w Parku Zdrojowym

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Przetarg na Szklarską Porebę Średnią

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
514
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%