MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

Wystawa absolwentów Studium Fotografii –„Dyplomy 2012”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 lutego 2013, 6:40
Aktualizacja: 7:30
Autor: Organizatorzy
Fot. Organiatorzy
Galeria Korytarz i Jeleniogórska Szkoła Fotografii zaprasza na wernisaż wystawy prac dyplomowych absolwentów Wyższego Studium Fotografii z Jeleniej Góry, który odbędzie się w piątek (8 lutego) o godz. 15.30.

Wystawa jest prezentacją prac dyplomowych słuchaczy Wyższego Studium Foto¬grafii w Jeleniej Górze, studiujących w latach 2008-2011. Prace będą prezentowane w Galerii Korytarz (ul. Bankowa 28/30, Jelenia Góra) do końca marca.

Na wystawie będzie można obejrzeć zdjęcia: Magdaleny Borowicz, Ewy Zauścińskiej, Tadeusza Szczepańskiego, Pawła Wocala, Bogdana Krupiński, Norberta Wawrzyniaka, Artura Czarneckiego, Marka Lewandowskiego, Adama Radolińskiego, Sławomira Skulimowskiego i Mariusza Haczela.

- Żyjemy w czasach hiperprodukcji kolorowych, cyfrowych, „ślicznych” obrazków, tworzonych przez liczne rzesze posiadaczy aparatów fotograficznych. Zastanawiam się więc, co może być motywacją dla osób fotografujących do podjęcia edukacji w takiej szkole, jaką jest WSF? Może intuicja, a może instynkt nakazuje tym nielicznym poszukiwać wyrazistości swoich działań, kreatywności, jakie daje to medium? Podczas naszych spotkań staramy się zwalniać tempo, refleksyjnie analizować, doświadczać obrazy otaczającej nas rzeczywistości. Posługując się współczesną technologią, często z nostalgią i chyba zazdrością, wpatrujemy się w „przeszłość”, szperając w zbiorach tej wczorajszej, dawnej i bardzo dawnej fotografii. Upewniamy się, że spokój, niespieszne działanie, to zapamiętywanie a pośpiech – to zapominanie – pisze Marek Liksztet.

Adam Sobota natomiast pisze: obowiązkowe prace teoretyczne były – jak sądzę – dobrym sprawdzianem przyswojenia sobie potrzebnej wiedzy i umiejętności jej wyrażenia. Wiele z nich oceniam wysoko z punktu widzenia kryteriów akademickich, niezależnie od oczywistego faktu, że główny wysiłek studentów szedł w kierunku umiejętności praktycznych. Mam nadzieję, że szkoła dała wszystkim nie tylko dyplom, ale też impuls do stałego pogłębiania wiedzy o różnych aspektach fotografii.

Czy tak się stało? Warto ocenić na podstawie wystawionych prac. W imieniu organizatorów, zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Są kolejne 52 zakażenia (aktualizacja)

Gazetki promocyjne – okazje na Black Friday

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~viewier 7-02-2013 9:32
2/4 świetne zdjęcie !
~ 7-02-2013 15:10
wstęp wolny ??????????
~DG 7-02-2013 20:25
Wstęp wolny.
~DG 7-02-2013 21:37
Wstęp wolny.
~wstęp 7-02-2013 22:14
och, wolny

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Strategia rozwoju

Skarpeta z metamfetaminą

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

O bezpieczeństwie

Centrum po remoncie

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
349
Tak
43%
Nie
47%
Nie wiem
10%