MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Wystawa "2 – 4 – 24" wkrótce w BWA

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 lipca 2018, 7:32
Aktualizacja: 7:40
Autor: BWA
Fot. Użyczone/BWA
Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górze (ul. Długa 1) zaprasza na otwarcie wystawy prac Krzysztofa Piotra Wojciechowskiego. Wernisaż: 20 lipca (piątek) o godz. 18.00. Wystawa potrwa do 18 sierpnia.

Krzysztof Piotr Wojciechowski (ur. 1947) artysta fotografik, kurator sztuki, autor tekstów, tłumacz. Członek ZPAF od 1975 r. Działał w środowisku artystycznym skupionym wokół Galerii Remont. Zajmuje się fotografią czystą, jest autorem fotoobiektów i fotoinstalacji.

Na wystawie zaprezentowane zostaną cykle „Trivia”, „Podwójne wyjście” i „Kolekcje samurajskie”. W ramach cyklu „Trivia” artysta prezentuje w postaci „powiększonych stykówek” proste, codzienne zdarzenia prezentowane wcześniej jako serie oddzielnych zdjęć. Rejestruje je na jednym arkuszu papieru fotograficznego jako fazy danego procesu. Tworzy w ten sposób metafory mi.n. przemijania, trwania oraz powstawania. Marek Grygiel pisze: „miejsce twórczości Krzysztofa Wojciechowskiego na mapie polskiej sztuki jest ostatnio coraz mocniej przypominane. (…) Koncentracja na najbliższym otoczeniu, zapis nieselektywny, czasami na granicy automatyzmu, po latach jawi się jako dokumentalna rejestracja, a jak wiadomo dokumentalność fotografii jest od jakiegoś czasu jednym z głównych rozważań natury teoretycznej, kiedy przy pomocy rejestracji tzw. "nowych zjawisk nowymi technologiami", próbuje się na siłę re-definiować artystyczne wartości jakie ten typ fotografii ze sobą niesie. Wydaje się, że Wojciechowski zagadnienia te przepracował bez wielkiego rozgłosu znacznie wcześniej, i teraz jedynie uwadze historyków i krytyków fotografii należałoby zadedykować jego twórczość, by nie definiowali i nie opisywali rzeczy już zdefiniowanych wcześniej”.

Wystawa realizowana jest dzięki pomocy finansowej Miasta Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Kino samochodowe w Kamiennej Górze

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Są pieniądze na projekty dla Muzeum Zabawek

Chcą edukować o regionie  

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Trwa budowa punktu widokowego

Finał na lawecie

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2195
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%