MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Wystartowali w Mistrzostwach Polski

Wiadomości: Ropczyce
Wtorek, 22 marca 2011, 14:36
Aktualizacja: Niedziela, 27 marca 2011, 15:56
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Zawodnicy jeleniogórskiego Chojnika w składzie: juniorzy – Melania Kozdra, Mateusz Pietruszka, Marcin Uram, Wojciech Cerazy, Michał Szymczak, Bartosz Paszkowski oraz młodzieżowiec Paweł Słomka wzięli udział w Mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w badmintonie.

Krajowy czempionat zorganizowany został w Ropczycach między 18, a 20 marca. Bardzo dobry występ zanotował Mateusz Pietruszka, który po zaciętym pojedynku w walce o medal uległ późniejszemu wicemistrzowi Polski zajmując ostatecznie bardzo wysokie 5 miejsce.

Cieszy mnie ogromnie postawa Mateusza, po drodze pokonał wyżej sklasyfikowanych zawodników m.in. reprezentanta Polski. Mateusz obecnie uczy się w szkole mistrzostwa sportowego w Głubczycach i wierzę, że ma szanse wygrywać z najlepszymi – wyznał Adam Słomka trener jeleniogórskich badmintonistów. – Chciałbym jeszcze pochwalić Melanię Kozdrę, która w parze z Urszulą Nowak (UKS SMECZ Bogatynia) zajęły również 5 miejsce wygrywając m.in. z reprezentantkami naszej kadry narodowej. Uważam, że dziewczyny zasługują tak jak Mateusz na duże brawa – dodał Adam Słomka.

Podobnie jak juniorzy dobry występ zanotował Paweł Słomka w kategorii młodzieżowców, który również uplasował się na 5 miejscu w grze podwójnej z Kornelem Apostolik (AZS AGH Kraków), tym samym potwierdzając swoją wysoką pozycję na listach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Badmintona.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Spragnieni rywalizacji wrócili na tor w Siedlęcinie

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sięgnęli po medale w siatkówce plażowej

Janowiczanie znów z medalami

Drzymały i Flisaków gotowe – od kiedy MZK?

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Dobrej zabawy było jak zwykle pod dostatkiem

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
802
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%