MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wystartowali w "Biegu na Igrzyska"

Wiadomości: Polana Jakuszycka
Piątek, 4 stycznia 2013, 22:59
Aktualizacja: 23:01
Autor: Przemo
Fot. użyczone
Na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie w piątek (4 stycznia) zainaugurowano czwarty sezon Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich "Bieg na Igrzyska" pod patronatem Justyny Kowalczyk. Młodzi biegacze i biegaczki po raz pierwszy w historii programu rozpoczęli sezon od biegów sprinterskich.

Po raz pierwszy w historii Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich „Bieg na Igrzyska” rywalizację w sezonie zainaugurowały sprinty stylem klasycznym. Na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie ponad 350 biegaczkom i biegaczom z 38 klubów przyszło rywalizować w trudnych warunkach atmosferycznych, przy mocnym wietrze i wysokiej jak na początek stycznia temperaturze. Na 1,5 km pętli sprinterskiej ścigali się juniorzy A, B i C oraz seniorzy, młodsze kategorie wiekowe (juniorzy D i E) rozegrały biegi masowe na dystansie 2 km. Mateusz Dragon okazał się najlepszym juniorem D, choć musiał mocno walczyć z Kacprem Jarczakiem, który do półmetka przewodził stawce.
- Bardzo długo przygotowywałem się do pierwszego startu i głęboko wierzyłem, że uda się powalczyć o czołowe miejsca. Z dobrym nastawieniem dobrze się biga, u mnie ta motywacja zagrała decydującą rolę. Wygrana kosztowała mnie dużo wysiłku, trzeba było wykonać solidną pracę na trasie, by „odjechać” chłopakom - powiedział na mecie Mateusz Dragon.

W tej samej kategorii wśród dziewcząt zwyciężyła Izabela Marcisz:
- Najważniejszym celem w tym sezonie są po prostu dobre starty, tym bardziej cieszy moje pierwsze zwycięstwo. Było trudniej niż w latach poprzednich, ale przeszłam do wyższej kategorii wiekowej, gdzie dziewczyny są znacznie silniejsze.

Emocjonujący przebieg miał finał sprintu juniorek B. Jeszcze na 100 m przed metą wydawało się, że jako pierwsza zamelduje się na kresce Małgorzata Żółkiewska z MULKS Tomaszów Lubelski, jednak znakomicie finiszowała Karolina Trzaska z MUKN Pod Stróżą Miszkowice, która „wyskoczyła” zza pleców rywalki i wywalczyła zwycięstwo.
- Poniósł mnie doping trenera i koleżanek z klubu, pomyślałam, że jeszcze mam szansę wygrać ten bieg i tak się stało - powiedziała Karolina Trzaska.

Najlepsza juniorka C Weronika Legierska mówiła na mecie o dobrze przepracowanym okresie przygotowawczym do sezonu: - Moja wygrana jest efektem dużej pracy, jaką wykonałam na obozach treningowych. W piątek czułam się silna, nie przeszkadzały warunki atmosferyczne, atutem był także dobrze przygotowany sprzęt - stwierdziła najlepsza sprinterka wśród juniorek C.

W sobotę na Polanie Jakuszyckiej, w drugim dniu inauguracyjnych zawodów „Biegu na Igrzyska”, zostaną rozegrane biegi interwałowe „łyżwą”. Początek o 10:00.

Wyniki:

Seniorzy - Sprint CL:
1. Marcin Rzeszótko AZS AWF Katowice
2. Patryk Chudoba LKS Poroniec Poronin
3. Damian Duk UKS Rawa Siedlce
4. Bogusław Gracz LKS Witów Mszana Dolna
5. Wojciech Smykowski MKS Karkonosze Sporty Zimowe ? final
6. Robert Faron LKS Witów Mszana Dolna - ? final
Wystartowało 10 zawodników.

Seniorki - Sprint CL:
1. Marcela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne
2. Anna Pradziad AZS Zakopane
3. Monika Fundanicz MKS Halicz Ustrzyki Dolne
4. Karolina Maruszczak MKS Karkonosze Sporty Zimowe
5. Anna Stypczyńska MKS Karkonosze Sporty Zimowe - czas eliminacji 7:40,1
Wystartowało 5 zawodniczek.

Juniorzy A - Sprint CL:
1. Patrycjusz Polok MKS Istebna/SMS Szczyrk
2. Piotr Skowron MKS Karkonosze Sporty Zimowe
3. Wojciech Suchwałko KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane
4. Andrzej Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane
5. Jakub Twardowski AZS Zakopane - ? final
6. Dawid Piszczór KS Obidowiec Obidowa/SMS Zakopane - ? final
Wystartowało 27 zawodników.

Juniorki A - Sprint CL:
1. Dominika Hulawy AZS AWF Katowice
2. Dominika Bielecka MKS Wodzisław Śląski
3. Magdalena Czusz MULKS Tomaszów Lubelski
4. Sabina Śpiewak KS Jedność Nowy Sącz
5. Dorota Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk - ? final
6. Małgorzata Szczyrba MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane - ? final
Wystartowało 12 zawodniczek.

Juniorzy B - Sprint CL:
1. Mateusz Chowaniak UKS Regle Kościelisko/SMS Zakopane
2. Tomasz Jurczak MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk
3. Bartłomiej Rucki NKS Trójwieś Beskidzka
4. Dominik Bury MKS Istebna
5. Tomasz Skurzok NKS Trójwieś Beskidzka - ? final
6. Kamil Bury MKS Istebna - ? final
Wystartowało 35 zawodników.

Juniorki B - Sprint CL:
1. Karolina Trzaska MUKN Pod Stróżą Miszkowice/SMS Szczyrk
2. Małgorzata Żółkiewska MULKS Tomaszów Lubelski
3. Joanna Rysula UKS Regle Kościelisko/SMS Szczyrk
4. Aleksandra Pilch KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk
5. Angelika Szyszka MKS Halicz Ustrzyki Dolne/SMS Zakopane - ? final
6. Sylwia Molitor UMKS Marklowice/SMS Szczyrk - ? final
Wystartowały 34 zawodniczki.

Juniorzy C - Sprint CL:
1. Patryk Borkowski UKS Rawa Siedlce
2. Filip Kroemer UMKS Marklowice
3. Andrzej Jałowiczor MKS Istebna
4. Wojciech Fojcik UMKS Marklowice
5. Konrad Bil MUKS Podkarpacie Jedlicze/ SMS Szczyrk - ? final
6. Mateusz Siatka LKS Hilltop Wiśniowa Osieczany - ? final
Wystartowało 37 zawodników.

Juniorki C - Sprint CL:
1. Weronika Legierska MKS Istebna
2. Agata Warło UMKS Marklowice
3. Justyna Pradziad LKS Poroniec Poronin/SMS Zakopane
4. Anna Bielecka UKS Rawa Siedlce
5. Natalia Zając MKS Halicz Ustrzyki Dolne - ? final
6. Paulina Mocur MKS Halicz Ustrzyki Dolne - ? final
Wystartowało 56 zawodniczek.

Juniorzy D - 2 km CL Mass Start:
1. Mateusz Dragon NKS Trójwieś Beskidzka - 6:35,9
2. Kacper Jarczak MULKS Tomaszów Lubelski - strata 14,5 sek.
3. Dariusz Staszel UKS Regle Kościelisko - strata 20 sek.
4. Karol Smoluch MULKS Tomaszów Lubelski - strata 22 sek.
5. Paweł Sałosz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - strata 22,2 sek.
6. Mateusz Posiadała UKS Rawa Siedlce - strata 24,3 sek.
Wystartowało 37 zawodników.

Juniorki D - 2 km CL Mass Start:
1. Izabela Marcisz MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 7:09,8
2. Kamila Boczkowska MKS Karkonosze Sporty Zimowe/SMS Szklarska Poręba - strata 3,1 sek.
3. Magdalena Kobielusz MKS Istebna - strata 5,2 sek.
4. Justyna Wandzel LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk - strata 28,7 sek.
5. Kamila Adamczyk LKS Klimczok Bystra/SMS Szczyrk - strata 31,4 sek.
6. Agnieszka Gucwa LKS Cerbud Ptaszkowa - strata 36,5 sek.
Wystartowało 40 zawodniczek.

Juniorzy E - 2 km CL Mass Start:
1. Grzegorz Zawada MKS Istebna - 7:40,6
2. Karol Smajdor KS Jedność Nowy Sącz - strata 23,5 sek.
3. Dawid Ciećko MULKS Tomaszów Lubelski - strata 52,6 sek.
4. Emil Pleskacz MULKS Tomaszów Lubelski - strata 1:03,6 sek.
5. Bartosz Cielniak MULKS Tomaszów Lubelski - strata 1:03,7 sek.
6. Jan Guńka KS Chochołów - strata 1:04,8 sek.
Wystartowało 23 zawodników.

Juniorki E - 2 km CL Mass Start:
1. Monika Skinder MULKS Tomaszów Lubelski - 7:30,7
2. Sabina Lizis MKS Halicz Ustrzyki Dolne - strata 1,8 sek.
3. Daria Deja MKS Karkonosze Sporty Zimowe - strata 1:02,7 sek.
4. Jolanta Chwostyk UKS Lotnik Ustjanowa - strata 1:39,0 sek.
5. Ewa Gazur NKS Trójwieś Beskidzka - strata 1:55,7 sek.
6. Magdalena Kuśmierz MULKS Tomaszów Lubelski - strata 2:04,7 sek.
Wystartowały 32 zawodniczki.

Klasyfikacja drużynowa po pierwszym biegu:
1. MULKS Tomaszów Lubelski - 751 pkt.
2. MKS Istebna - 612 pkt.
3. MKS Halicz Ustrzyki Dolne - 575 pkt.
4. NKS Trójwieś Beskidzka - 475 pkt.
5. MUKN Pod Stróżą Miszkowice - 462 pkt.
6. UMKS Marklowice - 329 pkt.
7. MKS Karkonosze Sporty Zimowe - 326 pkt.
8. UKS Rawa Siedlce - 314 pkt.
9. UKS Regle Kościelisko - 312 pkt.
10. LKS Klimczok Bystra - 173 pkt.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Promesa dla powiatu

PiS apeluje do mieszkańców

Zacięta i efektowna walka w Przesiece

Giną woreczki na psie odchody

Świetne półkolonie

Bilety MZK też podrożeją?

37. MFTU rozpoczęty!

Chojnik Maraton dla twardzieli

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
636
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%