MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wystartowała Karkonoska Liga Grupy Azoty

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 stycznia 2017, 7:55
Aktualizacja: 8:00
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. AP
Mocnym akcentem rozpoczęli sezon zimowy zawodnicy MKS Karkonosze Sporty Zimowe z Jeleniej Góry. W czwartkowym biegu na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie, odbyły się pierwsze w tym roku zawody narciarskie w ramach Karkonoskiej Ligi Grupy Azoty. Zawodnicy rywalizowali przy silnym wietrze w kategoriach: od juniora C (2001,2002) do juniora E1 (2007) i młodszych, stylem klasycznym.

W zawodach wzięło udział łącznie 108 zawodniczek i zawodników z województwa dolnośląskiego. Zdecydowanie najlepszymi wynikami, mogli pochwalić się zawodnicy z klubu MKS Karkonosze Sporty Zimowe z Jeleniej Góry, którzy zwyciężali w czterech z ośmiu rozegranych kategorii wiekowych.

W poszczególnych kategoriach tryumfowali:
Juniorka C - Aleksandra Ciepiela przed Natalią Wysocką i Deją Darją - wszystkie zawodniczki MKS Karkonosze Sporty Zimowe .
Juniorka D - Weronika Piasecka przed Barbarą Krawczyk - Demczuk obie zawodniczki z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra i Roksana - UKS Olimpijczyk Sosnówka.
Juniorki E - Klaudia Traczyk - MKS Sporty Zimowe Jelenia Góra przed Jaśmina Koziatek z UKS Sokołowsko i Julia Janik MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.
Juniorki E 1 - Natalia Zonnenberg z UKS Klub Sportów Górskich /ZSS Nr 6 przed Mają Raczyńską UKS Sokolowsko i Antoniną Plewa z UKS Olimpijczyk Sosnówka.
Junior D - Bartłomiej Krawczyk przed Oskarem Finowskim i Jankiem Raizer wszyscy zawodnicy z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra.
Junior E - Michał Szatkowski - UKS Krokus Piechowice /SP1 Piech. przed Pawłem Glądała z MKS Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra i Dominikiem Jarosz UKS Krokus Piechowice/SP1 Piech.
Junior E1 - Tomasz Skalski UKS Sokołowsko przed Jakubem Jedziniak i Bartoszem Kojro obaj z UKS Krokus Piechowice /SP1 Piech.

Zbigniew Stępień koordynator Karkonoskiej Ligi Regionalnej Grupy Azoty, krótko podsumował imprezę: - Udało nam się przygotować trasę w Sobieszowie, śniegu przez noc dosypało nawet za dużo jak na nasze potrzeby. Wiatr utrudniał nieco zawodnikom start, choć tym najlepszym to nie przeszkadzało i Bartłomiej Krawczyk w kategorii Junior D ustanowił nowy rekord trasy. Myślę, że wszyscy wyjeżdżali z Sobieszowa zadowoleni. Do zobaczenia za tydzień w Opawie na kolejnych biegach Karkonoskiej Ligi Grupy Azoty - powiedział Z. Stępień.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spór o edukację seksualną

Trzy medale w Oleśnicy

Będzie referendum w Jeleniej Górze?

Obserwatorium na szczycie Śnieżki

Milanos mistrzem powiatu

Wybory: Zwycięstwo PiS

Janowickie siatkarki z medalami

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Sonda

Dla piratów drogowych, jak w Estonii, zamiast mandatu godzinny postój. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
97
Tak
60%
Nie
34%
Nie wiem
6%