MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Wystartował nowy sezon poranków muzycznych

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 25 września 2017, 11:56
Aktualizacja: Wtorek, 26 września 2017, 6:23
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
W ubiegłym sezonie artystycznym Rytm i Melodia, a w obecnym Molto i Meno, czyli Agnieszka Gierus i Dominika Łukasiewcz kolejny raz uatrakcyjniają dzieciom i ich rodzicom niedzielne przedpołudnia w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. Wraz z artystami filharmonii i kilku innych placówek w każdym miesiącu będą zabierać w podróż muzycznym teleporterem.

W inauguracyjnym poranku uczestnicy mieli okazję poznać nową piosenkę przewodnią Niedzielnych Poranków Muzycznych, a także zbudować muzyczny teleporter, który będzie przenosił w czasie i przestrzeni w poszukiwaniu muzyki.

Wczoraj (24.09) Molto (Agnieszka Gierus) i Meno (Dominika Łukasiewcz) zabrały rodziny w podróż na Księżyc, gdzie również znalazły muzykę. Spotkanie z pluszowym kosmitą było bardzo owocne i udało się odpalić rakietę, aby wrócić do domu. W zabawie prowadzącym towarzyszyli muzycy zespołu instrumentów perkusyjnych z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. pod przewodnictwem Grzegorza Szymańskiego. Na instrumentach zagrali: Alicja Krajewska, Hubert Cel, Damian Szymański oraz Adrian Grębosz.

Kolejny poranek 22 października o godz. 10:30. Zawitamy wtedy na Dwór Cesarza Smoka. - Teleporter zabierze nas na Daleki Wschód, skąd pochodzi najstarsza muzyka świata. Słowa miały dla niej większe znaczenie niż melodia - zaczarowany chiński smok wyjaśni nam dlaczego i poprowadzi na cesarki dwór. Odkryjemy magiczną „piątkę” dźwięków, czyli skalę pentatoniczną – informują organizatorzy. Bilety: 15 zł (normalny), 12 zł (ulgowy).

Ogłoszenia

Czytaj również

Tak nie wolno parkować!

Drzymały i Flisaków niemal gotowe

Nagrody wręczone

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Rodzic 25-09-2017 14:20
Szkoda, że biletów nie da się dostać, bo wszystko jest zarezerwowane dla nie wiadomo kogo.
~heheszek 25-09-2017 15:51
Dla znajomych
~Do rodzic 25-09-2017 20:29
Chętnie odsprzedam 2 bilety- jeden dla dziecka, drugi dla osoby dorosłej. Bilety mam na koncerty aż do grudnia. Sektor B, rząd 8, miejsca 13 i 14. Pisać na allegro_marta@o2.pl
Ola Dul 25-09-2017 22:36
Najlepsze 😍

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Nowa wystawa w Muzeum Tkactawa

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Spektakle online w Domu Gerharta Hauptmanna

Edycja Limitowana: SEN_kartoteka improwizacje  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
345
Tak
47%
Nie
41%
Nie wiem
13%