MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Wyśpiewali roczny kurs języka obcego!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 15 maja 2010, 8:33
Aktualizacja: 8:34
Autor: Gabi
Fot. Gabi
W Sali Koncertowej Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze odbył się wczoraj Konkurs Piosenki Międzynarodowej. Organizatorem imprezy była m.in. szkoła społeczna z Sobieszowa, szkoła językowa Presto.

Młodzież podzielona była na dwie kategorie: gimnazjalistów i licealistów. W pierwszej kategorii wystąpiło 31 wykonawców, w tym czterech panów. W większości śpiewali oni do podkładu. Poza dwoma utworami były to piosenki anglojęzyczne. Andżelika Soliło z Gimnazjum nr 1 zaśpiewała po hiszpańsku piosenkę „Tuya otra vez”, a Ewelina Szklarek – piosenkę Laury Paulini „E ritorno da te”. Bardzo duże brawa otrzymał Klaudiusz Leśniak, który wcielił się w Elvisa Presleya i zaśpiewał „Can’t help falling In love”.

Jury postanowiło nagrodzić w tej kategorii następujące osoby: I miejsce- Paulina Bocian z Gimnazjum nr 1; II miejsce- Hanna i Anna Owczarek ze Złotoryi oraz III miejsce- Andżelika Soliło z Gimnazjum nr 1. Postanowiono przyznać także dwa wyróżnienia. Otrzymało je sześć osób: Natalia Baran, Klaudiusz Leśniak, Gabriela Kowalewska, Monika Markowska, Klaudia Sztuka i Sylwia Martyniak.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział tylko trzynastu uczniów. Anna Dachowska zaśpiewała piosenkę o tajemniczym tytule „Natsu no youtsu”. Zebranym bardzo podobał się występ Natalii Urbańskiej z Kowar, która wykonała utwór Gaby Kulki i Konrada Kucza Pt. „Recurring”. Zaprezentowały się dwa tercety i jeden kwartet.

Zespół Kargulinki z Lubomierza miał ułożony układ choreograficzny do piosenki „Sway”, którą niedawno odświeżył Michael Buble. Zasłużenie pierwsze miejsce zdobyła Natalia Urbańska z Kowar. Tuż za nią uplasował się chłopak z pokemonem na koszulce, czyli Jakub Komaniecki z „Żeroma”. Trzecie miejsce zajęła Izabela Knapp z Lubomierza. Wyróżniona została Marta Jeziorna z ZSRA i zespół Kargulinki z Lubomierza.

Za pierwsze miejsce w obu kategoriach przewidziany był roczny kurs języka obcego w szkole językowej Presto. Poza tym były mp4, plecaki i wiele innych nagród. Uczniowie byli zadowoleni z otrzymanych nagród. Organizatorzy obiecali, że dołożą wszelkich starań, aby w przyszłym roku konkurs mógł się odbyć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dotacja dla szkoły w Sadach Górnych

Stalowe rumaki w Karpaczu

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~kopek_jg 15-05-2010 9:40
Pomimo drobnych opóźnień, to konkurs na naprawdę dobrym poziomie, niesamowici prowadzący, fantastyczne nagrody i przede wszystkim wspaniałe miejsce - sala koncertowa Filharmonii Dolnośląskiej! Wydaje mi się, że po tak dużym zainteresowaniu w tym roku, konkurs powinien odbyć się w następnym. A, małe sprostowanie: Jakub KoPaniecki. Jedna litera, a robi różnicę :)
~;[ 15-05-2010 11:18
Według mnie, powinien wygrać Elvis. Jako jedyny miał kostium, co było plusem w regulaminie, do tego wielka poprawność wokalna. No cóż, jury oceniało niezbyt solidnie. Publiczność wyraźnie dała znać co było warte nagrody. Mam nadzieje że w przyszłym roku jury bardziej się postara z werdyktem.
~ja 15-05-2010 16:43
Masz racje 11:18, werdykt jury to żenada. A na zdjęciach wyglądają, jakby się trochę znali na muzyce xD
~ORGANIZATOR 15-05-2010 17:23
Witam wszystkich. Przede wszystkim serdecznie dziękuję za tak liczne przybycie. Dziękuję uczniom szkoły Społecznej za nieocenioną pomoc przy organizacji. Dziękuję sponsorom za wielką pomoc. Za ewentualne niedocigniecia (czasowe lub organizacyjne) bardzo przepraszam. Jeśli są jakieś pomysły odnosnie przyszłorocznej imprezy chętnie wysłycham. JESZCZE RAZ BARDZO WSZYSTKIM DZIĘKUJE I ZAPRASZAM ZA ROK
~Winicjusz Rzymyszkiewicz - prowadzący 15-05-2010 22:32
Bardzo dziękuję za tak miłe słowa o prowadzących. Mam także nadzieję,że wszystkim podobał się nasz konkurs i są zadowoleni z nagród, jakie otrzymali !Dziękuję publiczności, że stworzyli tak wspaniałą atmosferę!
~... 17-05-2010 17:28
A dlaczego nie ma podanego wyróżnienia duetu: Marzena Gadzina i Sandra konieczna z Mysłakowic?...
~Uczestniczka 18-05-2010 12:37
Mnie się bardzo podobała dziewczyna, co śpiewała piosenkę Whitney Houston, ale nic nie zajęła. Dziwne!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czytelniczka: drogo i brudno

Wsparcie dla podopiecznych ośrodków wychowawczych

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Śmierć na żwirowni

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
498
Tak
40%
Nie
54%
Nie wiem
6%