MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 30 września
im. Hieronima, Zofii

Wyśpiewali nagrody po niemiecku

Wiadomości: Region
Sobota, 30 maja 2015, 8:13
Aktualizacja: 8:24
Autor: Agnieszka Stępień
Fot. Archiwum Organizatora
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce odbył się wczoraj (29.05) IV Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z naszego regionu. Każda szkoła mogła wytypować czterech wykonawców lub cztery duety. Dzieci były oceniane w dwóch grupach (klasy I–III i IV–VI).

Swoich reprezentantów miały na konkursie: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kowarach, Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach, Szkoła Podstawowa w Miłkowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kowarach, Zespół Szkół w Karpaczu, Szkoła Podstawowa w Podgórzynie i organizator - Szkoła Podstawowa w Sosnówce.
Głównym celem konkursu jest zachęcenie dzieci do nauki języka naszych sąsiadów. Jury w swojej ocenie kierowało się: walorami głosowymi, interpretacją, muzykalnością, wyczuciem rytmu, ogólnym wrażeniem artystycznym (kostiumy, choreografia), osobowością sceniczną i poprawnością językową.
O profesjonalne nagłośnienie zadbała firma „Kołbud”, a o poczęstunek zatroszczyli się rodzice. Nagrody to: bony podarunkowe do sklepu Empik, książki, słowniki, podręczniki, fiszki, torby, gadżety.
W czasie przerwy i obrad jury uczniowie oglądali bajkę „Czerwony Kapturek” w języku niemieckim, przedstawioną przez klasę III i prezentację na temat muzyki niemieckojęzycznej.
Wyniki:
Klasy I-III – I miejsce - Zuzanna Rusek i Hanna Skrzycka (SP Sosnówka)”Was spielst du gern?”, II miejsce - Martyna Dusińska (chór- Hanna Podsadowska i Danuta Tarnowska)- (Zespół Szkół w Mysłakowicach) „ Fliegerlied”, III miejsce - Karolina Majkowska i Martyna Borowiec )- (Zespół Szkół w Mysłakowicach) „Und der Hunger ist vorbei”; wyróżnienia: Martyna Roszczak i Joanna Krawczyk (SP Sosnowka)” Wo ist mein Monster”, Agata Aleksandrowicz (SP Sosnówka) „Ich fahre mit dem Zug”.

Klasy IV-VI – I miejsce - Jakub Górecki – (Zespół Szkół w Mysłakowicach) „Nie vergessen“, II miejsce - Piotr Marciniak – (Zespół Szkół w Karpaczu) „ Ich bin Schnappi” oraz Patrycja Chojnacka – (Zespół Szkół w Mysłakowicach) „Phaenomen”, III miejsce - Julia Wojterek i Julia Wolniewicz- (SP nr 1 w Kowarach)- „Keine Grenzen”; wyróżnienie: Małgorzata Ziemba i Julia Sędek – „Virenbank” (SP w Podgórzynie)

Konkurs nie odbyłby się bez sponsorów, którym organizatorzy dziekuja za pomoc. To Wójt gminy Podgórzyn, Goethe Institut, Wydawnictwo WSIP i Wydawnictwo PWN oraz Sklep Spożywczo-Przemysłowy Borowiecka-Gazdowicz w Sosnówce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Uczniowie Rzemiosł nagrodzeni za zdjęcia

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Szkoły przygotowane?

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Le1Kiepury 30-05-2015 8:23
O zgrozo... Kiedys byl konkurs piosenki rosyjskiej widac do kad zmierzamy eh.
~DJ 30-05-2015 9:22
Czyli kształcimy kadry dla Niemiec już od małego. Polsko potrafisz, w końcu znasz swoje miejsce w szeregu. Brawo!
~do wyżej... 30-05-2015 10:08
A jak będą śpiewać po angielsku, to kształcimy na zmywak? A jak mają śpiewać w obcym język? po chińsku??? Chyba to normalne, że poznaje się język najblizszych sąsiadów, przydałby się też czeski. Młodzi ze znajomością języków zawsze mają większy wybór i mozliwości. Ale tego nie zrozumie burak, który włada jednym językiem obcym - ukraińskim.
~Le1Kiepury 30-05-2015 11:43
A ni i naj... Te działania ci to zwrotki hymnu to na wyrywki znaja??? Czy tylko deuchland uberales...
~ 30-05-2015 12:19
Czy w którejś z niemieckich szkół zorganizowano konkurs piosenek polskich? Czy w konkursie zaistniała też "Rota" autorstwa Marii Konopnickiej w wersji niemieckojęzycznej?
~coś 30-05-2015 18:21
Ja tam im gratuluję, niech się uczą różnych języków - przyda im się w przyszłości ;) GRATULACJE!
~do Le1Kiepury 31-05-2015 12:09
Ty znawco "kóltury"...poszperaj u Mickiewicza, dlaczeg pielgrzymował z Odyńcem do Weimaru, aby pokłonic się i zapoznać Goethego. I jakie są źródła naszej poezji romantycznej.
~@ 31-05-2015 12:14
do 12:19. Być może w którejś z przygranicznych szkół dzieci uczą się polskiego, bo takie projekty istneją. Ale o ile mi wiadomo to polski rząd likwidował polskie szkoły przy ambasadach - tyle w temacie propagowania polskiego, nawet dla pro-polskiego Haiti nie ma pieniędzy. Może roty nie śpiewają, bo to nie piosenka, ale swego czasu na ulicach Niemiec śpiewano polski hymn. Poszperaj w historii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Gmina skarży MEN

Laptopy do nauki on–line

W planie szkoła katolicka

Kolejne komputery dla rodzin zastępczych

Odkrycia w kościele

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
190
Tak
38%
Nie
52%
Nie wiem
9%