MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wyśpiewali nagrody po niemiecku

Wiadomości: Region
Sobota, 30 maja 2015, 8:13
Aktualizacja: 8:24
Autor: Agnieszka Stępień
Fot. Archiwum Organizatora
W Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Sosnówce odbył się wczoraj (29.05) IV Konkurs Piosenki Niemieckojęzycznej. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych z naszego regionu. Każda szkoła mogła wytypować czterech wykonawców lub cztery duety. Dzieci były oceniane w dwóch grupach (klasy I–III i IV–VI).

Swoich reprezentantów miały na konkursie: Szkoła Podstawowa nr 1 w Kowarach, Szkoła Podstawowa w Mysłakowicach, Szkoła Podstawowa w Miłkowie, Szkoła Podstawowa nr 3 w Kowarach, Zespół Szkół w Karpaczu, Szkoła Podstawowa w Podgórzynie i organizator - Szkoła Podstawowa w Sosnówce.
Głównym celem konkursu jest zachęcenie dzieci do nauki języka naszych sąsiadów. Jury w swojej ocenie kierowało się: walorami głosowymi, interpretacją, muzykalnością, wyczuciem rytmu, ogólnym wrażeniem artystycznym (kostiumy, choreografia), osobowością sceniczną i poprawnością językową.
O profesjonalne nagłośnienie zadbała firma „Kołbud”, a o poczęstunek zatroszczyli się rodzice. Nagrody to: bony podarunkowe do sklepu Empik, książki, słowniki, podręczniki, fiszki, torby, gadżety.
W czasie przerwy i obrad jury uczniowie oglądali bajkę „Czerwony Kapturek” w języku niemieckim, przedstawioną przez klasę III i prezentację na temat muzyki niemieckojęzycznej.
Wyniki:
Klasy I-III – I miejsce - Zuzanna Rusek i Hanna Skrzycka (SP Sosnówka)”Was spielst du gern?”, II miejsce - Martyna Dusińska (chór- Hanna Podsadowska i Danuta Tarnowska)- (Zespół Szkół w Mysłakowicach) „ Fliegerlied”, III miejsce - Karolina Majkowska i Martyna Borowiec )- (Zespół Szkół w Mysłakowicach) „Und der Hunger ist vorbei”; wyróżnienia: Martyna Roszczak i Joanna Krawczyk (SP Sosnowka)” Wo ist mein Monster”, Agata Aleksandrowicz (SP Sosnówka) „Ich fahre mit dem Zug”.

Klasy IV-VI – I miejsce - Jakub Górecki – (Zespół Szkół w Mysłakowicach) „Nie vergessen“, II miejsce - Piotr Marciniak – (Zespół Szkół w Karpaczu) „ Ich bin Schnappi” oraz Patrycja Chojnacka – (Zespół Szkół w Mysłakowicach) „Phaenomen”, III miejsce - Julia Wojterek i Julia Wolniewicz- (SP nr 1 w Kowarach)- „Keine Grenzen”; wyróżnienie: Małgorzata Ziemba i Julia Sędek – „Virenbank” (SP w Podgórzynie)

Konkurs nie odbyłby się bez sponsorów, którym organizatorzy dziekuja za pomoc. To Wójt gminy Podgórzyn, Goethe Institut, Wydawnictwo WSIP i Wydawnictwo PWN oraz Sklep Spożywczo-Przemysłowy Borowiecka-Gazdowicz w Sosnówce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czas na egzamin ósmoklasisty

Laptopy dla uczniów z gminy Podgórzyn

Nabór do szkół ponadpodstawowych  

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~Le1Kiepury 30-05-2015 8:23
O zgrozo... Kiedys byl konkurs piosenki rosyjskiej widac do kad zmierzamy eh.
~DJ 30-05-2015 9:22
Czyli kształcimy kadry dla Niemiec już od małego. Polsko potrafisz, w końcu znasz swoje miejsce w szeregu. Brawo!
~do wyżej... 30-05-2015 10:08
A jak będą śpiewać po angielsku, to kształcimy na zmywak? A jak mają śpiewać w obcym język? po chińsku??? Chyba to normalne, że poznaje się język najblizszych sąsiadów, przydałby się też czeski. Młodzi ze znajomością języków zawsze mają większy wybór i mozliwości. Ale tego nie zrozumie burak, który włada jednym językiem obcym - ukraińskim.
~Le1Kiepury 30-05-2015 11:43
A ni i naj... Te działania ci to zwrotki hymnu to na wyrywki znaja??? Czy tylko deuchland uberales...
~ 30-05-2015 12:19
Czy w którejś z niemieckich szkół zorganizowano konkurs piosenek polskich? Czy w konkursie zaistniała też "Rota" autorstwa Marii Konopnickiej w wersji niemieckojęzycznej?
~coś 30-05-2015 18:21
Ja tam im gratuluję, niech się uczą różnych języków - przyda im się w przyszłości ;) GRATULACJE!
~do Le1Kiepury 31-05-2015 12:09
Ty znawco "kóltury"...poszperaj u Mickiewicza, dlaczeg pielgrzymował z Odyńcem do Weimaru, aby pokłonic się i zapoznać Goethego. I jakie są źródła naszej poezji romantycznej.
~@ 31-05-2015 12:14
do 12:19. Być może w którejś z przygranicznych szkół dzieci uczą się polskiego, bo takie projekty istneją. Ale o ile mi wiadomo to polski rząd likwidował polskie szkoły przy ambasadach - tyle w temacie propagowania polskiego, nawet dla pro-polskiego Haiti nie ma pieniędzy. Może roty nie śpiewają, bo to nie piosenka, ale swego czasu na ulicach Niemiec śpiewano polski hymn. Poszperaj w historii.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Mały Strażak dla jednostek OSP

Lwóweccy zwycięzcy "Wielkiej Ligi Czytelników"

Finał konkursu Uczę się bezpiecznie żyć

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
97
Tak
49%
Nie
39%
Nie wiem
11%