im. Kamila, Marcelina

Wysokie zwycięstwo i sroga lekcja basketu

Wtorek, 8 października 2013, 20:58
Aktualizacja: 21:02
W drugiej kolejce koszykarskiej ligi młodziczek zespół MKS–u MOS Karkonosze I Jelenia Góra wysoko pokonał Stowarzyszenie Górnik Wałbrzych 112:14 (23:4, 33:8, 31:0, 25:2). Druga drużyna Karkonoszy otrzymała natomiast srogą lekcję od zespołu WKK Wrocław przegrywając 13:124 (0:38, 2:33, 7:18, 4:35).

Pierwsza drużyna Karkonoszek dominowała w każdym elemencie gry, z minuty na minutę budując ogromną przewagę nad rywalkami. Każda z zawodniczek dostała 20 minut czystej gry dokładając cegiełkę do tego zwycięstwa w postaci własnych punktów. - Dziewczyny pokazały bardzo zespołowy basket – powiedziała Monika Krawczyszyn-Samiec.

Punkty zdobywały: Korwin-Piotrowska (22), Boduch (20), Kuczaj (13), Michniewicz (12), Andarało (11), Gorgol (11), Ratajczak (8), Rola (7), Tortora (6), Bernaś (2).

Dla Stowarzyszenia Górnik najwięcej: Murczacz (6), Zaniewska (2), Stroisz (2), Trynkiewicz (2).

- Z każdej porażki Karkonoszki II muszą wyciągnąć cenne doświadczenie i uczyć się zachowania na boisku od lepszych rywalek. Każda porażka ma być dla nich jeszcze większym bodźcem do systematycznych i ciężkich treningów. Ta, która to zrozumie będzie podnosić swój warsztat koszykarski i z dnia na dzień będzie lepsza - wyznała trenerka Monika Krawczyszyn-Samiec.

Punkty zdobywały: Świtała (4), Jaszczak (3), Marynowska (2), Szczepańska (2), Kozioł (2).

Dla WKK najwięcej: Bugajewska (19), Szmyrka (18), Wiśniowska (16), Rogczińska (14), Nitek (14), Kraj (11), Lebiodzik (11)