MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wysokie loty w hali przy Złotniczej

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 15 października 2016, 21:26
Aktualizacja: 21:27
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
W sobotę (15.10) w hali przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w akrobatyce sportowej. Nowa dyscyplina sportu na lokalnej mapie sportu ma już duże tradycje w Świdnicy i to właśnie tamtejsza Polonia była organizatorem zawodów w stolicy Karkonoszy.

Dlaczego klub ze Świdnicy zdecydował się zorganizować zawody w Jeleniej Górze? - Dostaliśmy taką propozycję, jest tutaj taki klub, którego chcemy wspomóc w propagowaniu tej dyscypliny, żeby ludzie zobaczyli, że coś takiego może się odbywać, bo u was nie ma takiej dyscypliny - odpowiedział Piotr Szczygieł, organizator imprezy.

W zawodach wzięło udział 111 zawodników z 7 klubów województwa dolnośląskiego i opolskiego. Akrobatyka sportowa to ćwiczenia indywidualne, dwójki dziewcząt, męskie, trójki dziewcząt i czwórki chłopców. Natomiast na trampolinie zawodnicy wykonują ćwiczenia indywidualnie i zespołowo w synchronach – powiedział Piotr Szczygieł z Polonii Świdnica – klubu, który jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w Polsce, posiadającym wiele sukcesów na arenie międzynarodowej.

Chętni do spróbowania swoich sił w nowej dyscyplinie mogą zgłaszać się do Klubu Akrobatyki Jeżów Sudecki. Treningi odbywają się w hali sportowej koło Aeroklubu (pon. 17:00 – 18:00, 18:15 – 19:15) oraz w soboty w sali przy ZST „Mechanik” w Jeleniej Górze (godz. 10:00 – 11:00, 11:00 – 12:00). Zajęcia prowadzi Joanna Citków.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

PiS apeluje do mieszkańców

Czech pobił rekord  

Tak się nie robi!

Co z tym SOR–em?

Jeleniogórzanie uwielbiają festiwal teatrów ulicznych

Kabaretki na Lodowcu

Giną woreczki na psie odchody

Dużo drożej za śmieci

Sonda

Czy mnożenie rządowych programów plus ma sens?

Oddanych
głosów
838
Tak
21%
Nie
76%
Nie mam zdania
3%