MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wysoki poziom na Lidze Rocka

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 21 września 2018, 23:15
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 września 2018, 12:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Tomek Raczyński
Wystartowała kolejna edycja Jeleniogórskiej Ligi Rocka, która odkąd wprowadzono nagrody finansowe przeżywa renesans i na koncerty eliminacyjne zgłaszają się coraz lepsze zespoły. W piątek (21.09) w Sali Novej Jeleniogórskiego Centrum Kultury zagrały: Snow Blind, Aversja, Frankenstein Children oraz Skøv. Tradycyjnie, nie zabrakło na zakończenie gości z Niemiec – tym razem wystąpiła kapela Metabolic.

Pierwszy zespołem, który pojawił się na scenie był Snow Blind, który ma za sobą występ na Przystanku Woodstock. Kapela w składzie: Adrian Klimasz (gitara), Marcin Kaliński (gitara basowa), Konrad Jędrak (śpiew), Marcin Wyrczyński (perkusja) powstała w 2015 roku. Można powiedzieć, że muzycy mieli pecha, że przyszło im grać na początku, bowiem zaprezentowali niesamowitą energię i kawał dobrej muzyki, a publiczność nie była jeszcze zbyt liczna i rozgrzana. Snow Blind łączy ze sobą elementy hard rocka, grunge'u i metalu. W ostatnim czasie występują u boki takich gwiazd jak Bracia Figo Fagot, Nocny Kochanek czy Venflon.

Na scenie pojawili się także panowie z Frankenstein Children (Szymon Paczkowski - gitara basowa, śpiew, Wojciech Opioła - gitara, śpiew, Radek Baranowski - gitara, syntezatory, śpiew oraz Daniel Moskal - perkusja, sample). Kapela pochodząca z Wrocławia była finalistą Muzycznej Bitwy Radia Wrocław oraz 45. Famy w Świnoujściu. W 2016 r. wydali swój pierwszy album "I'm Here, Somewhere", a obecnie pracują nad kolejnym albumem.

Wśród wykonawców znalazła się także Aversja z wokalistką Emilią Penkalą na czele, która wzbogaca muzyczną ucztę na flecie poprzecznym. W składzie zespołu są również: Piotr Ślęzak (gitara basowa), Marcin Dubeltowicz (perkusja), Kuba Staszewski (gitara) i Maciej Tłustochowicz (gitara). Kapela początkowo grała pod nazwą RzeczNIEpospolita, ale po zmianach osobowych przyjęli nową nazwę i jak podkreślają, "muzyka to dla nich katharsis, wyzwolenie - dzielą się uczuciami, odczuciami, lękami, a jednocześnie dają nadzieję na przetrwanie".

Wśród zespołów koncertowych był też Skøv z Wrocławia, który powstał w 2017 roku. Na swoim koncie mają już 4-utworową EP-kę oraz sukcesy w przeglądzie "Rockowanie w LDK (I miejsce) czy polskich finałach Emergenzy (III miejsce). Mateusz Bajan (gitara, śpiew), Piotr Bolek (gitara basowa), Marcin Niewiadomski (śpiew), Michał Godzisz (perkusja) i Wojciech Węgrzyn(gitara, śpiew) planują wkrótce wydanie debiutanckiego albumu.

Decyzją jury pierwszy koncert eliminacyjny wygrała kapela Frenkenstein Children, która uzyskała przepustkę do wielkiego finału w maju 2019 r. oraz nagrodę finansową w wysokości tysiąca złotych. Po ogłoszeniu werdyktu na scenie zagrali goście z Niemiec, czyli Metabolic.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Podgórzyn na giełdzie

Spalał części samochodowe

Szpital na krawędzi!

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~Ja Cieplice 22-09-2018 9:29
Muzyka humanistyczna, a chcemy żeby nasza młodzież była pozytywną . Komu zależy żeby było inaczej. Matka, ojciec wie jakiej muzyki słucha jego dziecko, forastajacy człowiek ? czy nie ma czasu ? bo jeździ na mycie tylko w do Niemiec, morderców naszego narodu .
~Taa 22-09-2018 14:07
do: ~Ja Cieplice (9:29)
Jak juz cos piszesz to rob to tak, zeby byc zrozumianym i nie osmieszaj sie. Nie zaszkodzi tez troche otwartosci.
~tomcio 4 22-09-2018 11:29
super koncert wspaniale zagrała i brzmiała grupa frenkenstein children !!!!!!!!!
~jerry555 22-09-2018 13:02
Szkoda,że zabrakło naszego jeleniogórskiego super zespołu,legendy muzyki rockowej w Polsce.
~do wyżej 22-09-2018 18:08
Którą kapelę masz na myśli?
~Franio 22-09-2018 22:39
Nie zabrakło. Oni tu nadal są i szykują się do wielkiego kombaka.... jerry. Niech moc będzie z Nimi...
rymcycymcy 24-09-2018 11:07
Ważne żeby muzyczka była skoczna ...do tańca ! Oberek, albo polonez jakiś ! :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Posłanka Czernow o budżecie państwa

Kontrowersje wokół przetargu

Wierszem i prozą

O filmach kręconych w Karkonoszach

Pszczyna w Książu – wystawa nieznanych fotografii

Sonda

Rząd przyznaje, że pomimo 500+ dzietność spada. Czy to świadczenie zlikwidować?

Oddanych
głosów
1115
Tak
59%
Nie
37%
Nie wiem
4%