MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Wysoka wygrana Sudetów na dobry początek

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Sobota, 25 września 2010, 20:50
Aktualizacja: Niedziela, 26 września 2010, 19:45
Autor: arec
Fot. Robert Ignaciak
Koszykarze Sudetów Jelenia Góra w pierwszej kolejce rozgrywek drugiej ligi wysoko wygrali z Albą Chorzów. Przyjezdni byli tłem dla dobrze grających podopiecznych Ireneusza Taraszkiewicza.

Nowy sezon Sudety Jelenia Góra rozpoczęły w odremontowanej hali i z nowym prezesem Danielem Sadowskim. Zmianie w porównaniu z końcówką ubiegłego sezonu nie uległ jednak skład zespołu bowiem w podstawowej piątce wyszli na parkiet: Krzysztof Samiec, Rafał Niesobski, Jakub Czech, Artur Czekański i Alan Urbaniak.

Zawodnicy ograni na parkietach I ligi byli wyraźnie lepsi od rywali z Chorzowa. Alba tylko w pierwszych minutach potrafiła dotrzymać kroku Sudetom. Później jeleniogórzanie sukcesywnie podwyższali prowadzenie.

Mecz rzutem sędziowskim rozpoczął prezydent Marek Obrębalski, który powitał kibiców w hali przy ul. Sudeckiej i przypomniał, że remont był możliwy dzięki pieniądzom z budżetu miasta.

Pierwsze punkty dla zespołu jeleniogórskiego zdobył Krzysztof Samiec, który celnie przyłożył za 3. Sudety już po 6 minutach gry zdołały wyjść na 5-punktowe prowadzenie. Bardzo dobrą dyspozycję w tej części spotkania zaprezentował Jakub Czech, który był skuteczny nie tylko w ataku, ale i w obronie. Alba nie potrafiła również znaleźć sposobu na Rafała Niesobskiego, który bez problemu zdobywał kolejne punkty.

W drugiej połowie Sudety nadal dominowały na parkiecie i nic nie wskazywało na to, żeby losy spotkania miały się odmienić. W czwartej kwarcie prowadzenie jeleniogórzan wzrosło nawet do 28 punktów. Wyśmienitą skuteczność w rzutach za 3 punkty zaprezentował Krzysztof Samiec, który w trzeciej odsłonie meczu przypomniał kibicom emocje z poprzedniego sezonu i oddał celny rzut zza linii 6,75 metra w 24 sekundzie rozgrywanej akcji. Łącznie najskuteczniejszy zawodnik Sudetów zdobył 7 trójek.

W ostatniej kwarcie Ireneusz Taraszkiewicz pozwolił zagrać młodzieżowcom Michałowi Kozakowi i Maciejowi Kiełbasie. Przyjezdni zdołali zniwelować rozmiary porażki, kiedy w samej końcówce w zespole jeleniogórskim pojawiło się rozluźnienie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Sudetów 94:74.

Sudety Jelenia Góra - Alba Chorzów 94:74 (20:15) (23:14) (24:16) (27:29)

Sudety: Samiec 25, R. Niesobski 20, Czech 15, Urbaniak 12, Ł. Niesobski 6, Czekański 5, Kozak 5, Minciel 4, Klimek 2, Kiełbasa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Norwid mistrzem strefy

Wyszarpali zwycięstwo!

Jedenastka mistrzem

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~tedi 26-09-2010 9:18
Samczyk i Ezop !Dobry duet!Pozdrawiam
~chorzow 26-09-2010 12:07
już nie moge sie doczekac rewanzu w Chorzowie!
~wadim 28-09-2010 14:02
Juz czeka na Sudety Pleszew!!Zobaczymy jacy jestescie mocni!!
~asd 28-09-2010 18:58
Sudety dostaną od Pleszewa i Kłodzka i wielki wódź Kajko zejdzie w końcu na ziemię

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rozrywki tu nie będzie, powstanie market

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Polkowice pokonane

Barbórkowa feta

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
616
Tak
21%
Nie
70%
Nie wiem
9%