MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 2 lipca
im. Marii, Urbana

Wyścig o fotel gospodarzy gmin

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 1 października 2018, 6:52
Aktualizacja: Czwartek, 4 października 2018, 12:32
Autor: WAC
Fot. KED
Od siedmiu do jednego – taka jest rozpiętość liczby kandydatów w gminach powiatu jeleniogórskiego, którzy będą się ubiegać 21 października w wyborach samorządowych o objęcie funkcji burmistrza lub wójta.

Najwięcej kandydatów, bo siedmioro na przejęcie schedy po obecnym burmistrzu Witoldu Rudolfie jest w Piechowicach. O przychylność wyborców powalczą: Radosław Burchacki, Jacek Kamiński, Jacek Kubielski, Rafał Mazur, Dorota Piróg, Leon Smolczyński,Waldemar Wojtaś. Niewiele mniej, bo sześcioro chętnych jest aby zostać gospodarzem Szklarskiej Poręby. Są to: Katarzyna Bielańczyk, Łukasz Bogusz, Mirosław Graf, Ryszard Rzepczyński, Grzegorz Sokoliński i Anna Wądołowska-Grabowska. W Kowarach, gdzie obecna burmistrz Bożena Wiśniewska nie będzie ubiegać się o reelekcję, wystartują: Jacek Kozłowski, Krzysztof Łubiński, Andrzej Olszewski, Paweł Pituch, Elżbieta Zakrzewska.

W Mysłakowicach w wyścigu na fotel wójta wezmą udział: Ewa Nidzgorska Ewa, Piotr Nyc, Michał Orman i Jerzy Wateha, zaś w Podgórzynie: Bogusław Benesz, Czesław Jesiołowski, Mirosław Kalata i Marek Piwowarski. Trójka, która marzy o funkcji burmistrza to: Radosław Jęcek, Bodgan Malinowski, Violeta Dereczennik. Do klasycznego pojedynku „jeden na jeden” dojdzie w Janowicach Wielkich pomiędzy Kamilem Kowalskim, a Anitą Pawłowicz oraz w Jeżowie Sudeckim między Edwardem Dudkiem, a Pawłem Rosołem.

Najłatwiejsze zadanie czeka obecnego zastępcę wójta Starej Kamienicy Mariusza Marka. Jest on jedynym kandydatem na fotel gospodarza swojej gminy (obecna wójt Zofia Świątek nie startuje). W jego przypadku głosowanie będzie miało charakter plebiscytu.

Twoja reakcja na artykuł?

4
21%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
11%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
11
58%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Rondo – czy w tym roku się uda?

Przewaga Dudy w Złotoryi

Plaża nad Bobrem otwarta

Komentarze (36) Dodaj komentarz

~Kacha 1-10-2018 8:21
Największa porażka z ubiegłych wybór to kandydat PSL Witold Rudolf zafundował miastu syf i bałagan ,teraz się kreuje do Rady Powiatu , czas robić rozpierduchę piętro wyżej. Co to jedna gmina jak można dobrać się do kilku .
~Optymistka 1-10-2018 16:53
do: ~Kacha (8:21)
To aby było lepiej w Piechowicach zależy od liczy głosów na pana R. Burchackiego. Idziemy wszyscy do wyborów i na niego kreślimy krzyżyk. Wygrana w I turze
~Optymistycznie 1-10-2018 18:10
do: ~Optymistka (16:53)
Ten Pan już się z promesą popisał.
~Ośmieszasz się 1-10-2018 19:00
do: ~Optymistycznie (18:10)
Ty już się wielokrotnie ośmieszyłeś takim gadaniem. Żal mi ciebie, bo teraz z tym jednym tematem jesteś od kilku dni medialny, masz swoje 5 minut. A ty ani sie nie znasz, nie wiesz, ani nie rozumiesz tematu. Grunt, że masz pożywkę. Dla ciebie kosmos. Dla większości klapa i twoja kompromitacja. Tyle, że chroni cię anonimowość. Bo jakbyś miał odwagę przyznał byś się do swego zdania i podjął dyskusję na argumenty. Ale gdybyś , podpisywałbyś się z imenia i nazwiska
~do Kacha 1-10-2018 10:06
To twoje zdanie, ci co wybierali mieli inne bo wybrali go 2 raz. Pewnie masz swojego faworyta do powiatu i aż tak on się obawia Rudolfa? Może sama (sam)startujesz? Albo po prostu zawiść ci podpowiada takie wypowiedzi - współczuć nie będę, Przecież tam z tych kilkudziesięciu kandydatów wejdzie 4 jak jeden czy drugi źle działał to te wpisy ani go nie uratują ani nie pogrążą chyba nie jesteś aż tak głupia (głupi) że myślisz obsmaruję tego to go nie wybiorą - ale pewnie jesteś....
~Brawa dla Marka Piwowarskieg 1-10-2018 11:03
Dziękjemy już panu Kalacie. Brawa dla pana Marka Piwowarskiego
~do brawa 1-10-2018 12:05
a co znowu miał występ? A Kalacie to nie ma za co dziękować kopa dać a nie dziękować
~Lulelek 1-10-2018 13:54
Gmina Podgórzyn. Każdy ma swoje zdanie a moje jest takie. Pan Kalata, który w gminie na przepisach zna się nie wiele za to naobiecywał zbyt wiele a zrobił bardzo niewiele, jedynie zadłużył gminę po same uszy, polikwidował bezpośrednie autobusy do Podgórzyna. Temu panu podziękuje. Pan Benesz znam go najmniej ale po tym jak potraktował bezdomnego z Miłkowa przed wcześniejszymi kandydaturami, temu panu typowemu egoiście podziękuje, gmina jest dla wszystkich mieszkańców gminy a nie dla własnego ego wójta, było by w tym więcej strat niż pożytku. Pan Jesionowski jest nawet ok i jest fajny tylko wystartował za wcześnie bo tak naprawdę żeby startować na wójta to trzeba mieć lata praktyki, pracy zespołowej w samej gminie, by zapoznać wszystkie jej tajniki, znać wszystkie przepisy by na bieżąco likwidować gminne problemy a będąc wójtem nie narobić za wiele bigosu tak jak to zrobił obecny wójt. Pozostaje pan Piwowarski, ten pan ma najwięcej doświadczenia wieloletniego związaną z gminą, nie znam tego pana osobiście ale moim skromnym zdaniem tylko ten pan najwięcej pasuje by zostać wójtem i wiele dobrego zrobić dla gminy, pytanie tylko czy tego chce? Czy też spocznie na laurach po wyborach, jak przykładowo zostanie wójtem.
~Brawa dla Marka Piwowarskieg 1-10-2018 15:57
do: ~Lulelek (13:54)
Jestem pewna, że nie spocznie pan Piwowarski na laurach. To pewniak. Jest ambitny, słowny, doświadczony, kulturalny, ma prezencję, a na samorządzie zna się jak mało kto. Wymieniać jeszcze zalety? Jest wiele, ale niech inni mają szansę liczyć zalety dalej. Skwituję wszystkie. KOMPETENTNY, RZECZOWY, PROFESJONALISTA
~Tylko Marek Piwowarski 1-10-2018 17:38
do: ~Lulelek (13:54)
Pan Piwowarski nie spocznie na laurach . To fachowiec i normalny człowiek. Powszechnie wiadomo, że Piwowarski wyrzucony z pracy bez powodu przez Pana Kalatę, nie zasilił szeregów bezrobotnych. Dostał pracę, jest doceniany, a ostatnio awansował. Mimo to wystartował w wyborach, ryzykując intratna posadę wyłącznie dlatego, że zależy mu na gminie w ktorej mieszka od urodzenia. Trzeba to docenić i uwierzyć, że nie robi tego dla pieniędzy. Ma program i wiedzę, co udowodnił przez lata pracy w gminie. Myslę, że Gmina to nie poletko doświadczalne i nie ma tu miejsca dla amatorów. Czas na fachowca- Marka Piwowarskiego .
~hgw 1-10-2018 14:01
Niestety w Karpaczu to samo. Jęcek przez 4 lata zadłużył gminę, nabrał kredytów i tylko lans mu wyszedł. To napewno nie była "dobra" zmiana.
~Real 1-10-2018 14:56
do: ~hgw (14:01)
Osobiście widzę jeden bardzo duży, przeogromny plus obecnej ekipy. Co prawda jest to inwestycja prywatna, ale jednak to za kadencji tej władzy wybudowano nowy wyciąg na Kopę. Tylko czy ten przeogromny plus przeważy powstanie apartamentowych blokowisk prawie jak za komuny. Nie sądzę, jakby tak zamiast okropnych bloków powstały ze 2-3 nowe hotele z infrastrukturą byłoby to zrozumiałe. A tak z kurortu pozostała już tylko lokalizacja, nowa zabudowa, cała reszta jest jak w każdej pipidówie w PL. Naprawdę potrzeba zdolnego ludu tubylczego, żeby tak na.rać we własne gniazdo ;)
~Do hgw 1-10-2018 14:11
Sprawdź na ile zadłużył miasto Boguś. I ile trzeba oddawać za nieudolne rządzenie.
~rudolf 1-10-2018 14:15
Na zmianę Wójta czekamy też w Janowicach - albo wójta na wójta, albo obecnego, żeby się zmienił i wziął się wreszcie za robotę, a nie tylko przed wyborami.
~gizmo 1-10-2018 15:03
do: ~rudolf (14:15)
No nie wierzę że ludziska znów dadzą sie nabrać na pana K.K. znów przed wyborami go pełno a wczesniej gdzie był ?
~Gfds 1-10-2018 14:31
W starej kamienicy bedzie tylko zmiana personalna wiec nic sie nie zmieni w tej gninie. Bedzie to kontynuacja obenej polityki.
~nieszczęsliwy 1-10-2018 16:22
do: ~Gfds (14:31)
wreszcie będzie dobrze Pan wicewójt jest dobrym kandydatem zna problemy .
unvisible 1-10-2018 14:44
W swoim czasie kandydatka była prezesem klubu "Śnieżka". I sytuacja - Łeba; letni obóz dzieci, do którego po swoim obozie pod Szczecinem dołączyli zawodnicy juniorzy. Tydzień do powrotu do Karpacza. Jeden z rodziców pyta o warunki powrotu /dojazd był realizowany busem na ok 20 osób, z wąskimi fotelikami, który ledwo pomieścił dzieci, bagaże i sprzęt sportowy, teraz jest tego 2 razy tyle/. Trenerka mówi że pani prezes "będzie organizowała". Więc przytomny rodzic, mający "wejścia" w PKS Tour dzwoni tam, słyszy że klub nic nie załatwiał więc na tzw zapalenie skarpetek organizuje w miarę dobry autokar (bo połowa sierpnia to jeszcze wakacje i autobusy hulają z wycieczkami), po czym dzwoni do pani prezes i prosi o podjęcie tematu oraz dokończenie procedury rezerwacji. Słyszy że nie ma takiej potrzeby, że w swoim czasie będzie organizowany powrót. A po tym jak rodzic domaga się jednak konkretów i uświadamia, że jest dużo więcej osób oraz konkretnego sprzętu w tym pokaźny pęk długich tyczek słyszy: - to nie jest jego sprawa, pojedzie bardzo dobry przewoźnik, który was zawiózł. Rodzic usiłuje wytłumaczyć że obóz zostanie zamknięty, autobusikiem zapakowanym ponad miarę odjedzie pewna grupka dzieciaków natomiast 8 juniorów, bloki startowe i inny sprzęt oraz ich wielkie torby z ciuchami na półtora miesiąca zostaną "na placu". I słyszy w słuchawce panią prezes niemalże wykrzykującą : " - to są mity !!! - to są mity !!! - ja organizuję przewóz dzieci z obozu i proszę się do tego nie wtrącać". W dzień odjazdu, pomimo kilku prywatnych samochodów, które przyjechały zabrać parę osób, kier
~syc76 1-10-2018 14:52
Po kompromitacji Pani kandydatki E.N zwiazanej z kłamstwem wyborczym, nie mam wątpliwości kto wygra w Mysłakowicach. A pani Ewa musi szukac nowego urzedu bo do Jeżowa po zmniana h nie wróci...
~:0 1-10-2018 16:56
do: ~syc76 (14:52)
KIJ ZAWSZE MA DWA KOŃCE.. jaką metodą walczysz taką zginiesz...Poczekajmu do 21...
unvisible 1-10-2018 14:56
kierowca jest przerażony ilością sprzętu, bagażu oraz osób które musi zabrać. Dzieci są wciskane po troje-czworo na dwa foteliki, na kolana juniorów. Dwa ostatnie rzędy foteli są ściśle zapakowane torbami od podłogi po sufit. Cała podłoga pomiędzy fotelami i pod nimi to torby podróżne na których trzymamy nogi i po nich chodzimy. Autobus osiadł na resorach tak, że każdy ruch powoduje dobicie do opon. Kiedy w końcu wszyscy upakowaliśmy się do środka kierowca obejrzał swój pojazd i powiedział - ja tak nie pojadę. Nie pamiętam już jak to było, że w końcu jednak wyjechaliśmy. Wieczorem. Jechaliśmy takimi drogami na których nie spodziewał się spotkać z policją. Zwalnialiśmy przed każdą dziurą ze względu na resory. Przestrzegam przed głosowaniem na panią To Są Mity.
~do Lulka 1-10-2018 16:09
zgadzam się z Tobą, p.Kalacie należy podziękować choć tak naprawdę nie ma za co. Wielomilionowe długi, które będziemy spłacać przez całe lata , brud , ciągle wzrastające ceny za wodę i ścieki, plany dotyczące likwidacji szkól (choć temu zaprzecza ale kto by w to wierzył jak obecne działania potwierdzają to) ,zamordyzm w urzędzie, obsadzanie stanowisk znajomymi czasami nawet jak ostatnio stanowisko po p.Przemku bez wymaganego naboru, faworyzowaniu znajomych , ukrywanie informacji o działaniach gminy, narzucanie radnym ( zresztą bezradnym bo każdy ma do załatwienia swoją własna sprawę) swojego stanowiska, arogancja i kompletny brak kompetencji z-cy Szewczyka to tylko kilka z szeregu spraw. Jestem zdecydowanie na nie dla tego kandydata.
~XYZ 1-10-2018 16:57
Mysłakowice czekają na zmiany, jesteśmy za.
~Tylko Marek Piwowarski 1-10-2018 17:27
Marek Piwowarski to idealny kandydat na Wójta. Obecny Wójt Pan Kalata wygrał poprzednie wybory głównie obietnicami. Na nieszczęscie obietnicami niespełnionymi. Najgorsze jest to, że obiecany rozwój przez 4 lata kadencji pana Kalaty okazał się " zwojem " gminy. Daleki jestem od ponizania Pana Kalaty w przeciwieństwie do prowadzonej w takim własnie stylu jego kampanii cztery lata temu. Mieszkańcy gminy jescze pametają brukowe gazetki opluwające poprzedniego wójta z dorabianymi " karykaturami" twarzy tych ludzi. Pamietają wizyty w domach i opowiesci o drastycznym zadłuzeniu gminy, dziurawych drogach , fatalnej komunikacji w gminie i drastycznie drogiej wodzie. Pan Kalata podnosił także brak inwestycji w gminie. A po czterech latach : - zadłuzenie wzrosło 3 krotnie do 25 mln złóltych - woda zamiast stanieć zdrożała w przeciwieństwie do innych gmin - rzekome inwestycje w gminie to głownie prywatne apartamentowce, ktore nabija głównie kieszeń bogatym turystom którzy tu się przespią a wydać pieniądze pojadą do pobliskiego Karpacza. - Jedyna atrakcją Podgórzyna jest dla turystów dyskont Biedronka faktycznie tłumnie odwiedzany. Nie o taki rozwój gminy nam jednak chodzi, dlatego optuję za zmianę Wójta i proponuję głosowanie na fachowca- Marka Piwowarskiego, pracującego w gminie od zawsze, ostatniego vicewójta , zwolnionego z pracy pierwszą decycją przez Pana Kalatę - bez merytorycznych podstaw- wyłacznie za poglądy. Dziś wiemy, że Pan Kalata nie sprawdza się na fotelu Wója. Czas go zmienić. Głosujmy na Marka Piwowarskiego - warto !
~Lejkowo 1-10-2018 20:37
do: ~Tylko Marek Piwowarski (17:27)
Z tym panem Piwowarskim to tak bym nie szalał, obecnie gmina Podgórzyn pod względem turystyki lezy na łopatkach a z przedstawionych obietnic 3 kandydatów nic nie sugeruje na rychłe ożywienie gminy turystycznie, przyczepili się tego zbiornika wodnego w Sosnówce jakby to on był tym głównym motorem napędowym w regionie ale prawda jest zupełnie inna i każdy z kandydatów o niej zapomniał lub jej nie zna i sama gmina na tym cierpi. Nic nie wiem o 4 kandydacie panu Beneszu, kompletnie zapadł się pod ziemię żadnych informacji nie mam jak się dowiedzieć od niego ani w internecie czy w realu, jaki to ma program wyborczy nic a nic, czarna magia. Nie wiem na co on liczy ale widocznie zapadł w jakąś śpiączkę przedwyborczą. :)
~Masz pomysł? 1-10-2018 21:22
do: ~Lejkowo (20:37)
Lejkowo masz pomysł na turystyczne ożywienie gminy, jak nie ma kasy w gminie. Turystyka się ożywi sama, jak będą gminę wytykać na całą Polskę za 25 milionowe długi. Każdy będzie ciekawy i znajdą się tacy co przyjadą popatrzeć na tą padaczkę
~Lejkowo 1-10-2018 23:56
do: ~Masz pomysł? (21:22)
Jak ożywić gminę pod względem turystyki? ten pomysł jest bardzo prosty ale nikomu tego przed wyborami nie sprzedam. Tutaj nie rozchodzi się o wydawanie żadnych milionów czy bóg wie jakie duże pieniądze, tutaj rozchodzi się o groszowe sprawy w zainwestowanie w tego co kilkadziesiąt lat padło. Póki co to z tego co widzę do tej pory ilu było już wójtów to wszyscy ten temat kompletnie olewali lub mieli to gdzieś lub po prostu nie wiedzieli jak za to się zabrać by gminę z niczego ożywić.
~Sympatyk 1-10-2018 17:42
Proszę zapytać Mirka jaką szkołę podstawową z bratem ukończył
~Wyborcy Marka Piwowarskiego 1-10-2018 18:25
do: ~Sympatyk (17:42)
Też nie przepadam za p. Kalatą i mam nadzieję, że wybory te pokażą rozsądek mieszkańców gminy i wybór P. Marka, jednak dyskusja wyborcza nie powinna dotykać tej sprawy, jak i również spraw rodzinnych kandydatów i innych prywatnych, jeżeli nie dotyczą spraw gminnych. Krytyka? - tak, ale merytoryczna i oparta na argumenty, których podstawą są fakty znajdujące odzwierciedlenie w dokumentach, które można okazać jako dowód, a nie domysły i insynuacje. Trochę to idealistyczne, ale spróbujmy :)
~Wydaje mi sie 1-10-2018 18:50
Wydaje mi się, że pytanie o wykształcenie kandydatów i ich kwalifikacje są dozwolone, a nawet należy o to pytać. Takie jest moje zdanie. Nie mam nic przeciwko osobom, które nie pokończyły fakultetów, ale wykształcenie kandydatów to ważna informacja przy podejmowaniu decyzji o wyborze.
~fot4u 1-10-2018 19:28
Te wszystkie gminy powinny mieć tylko jednego wspólnego wójta i kilku zastępców. W końcu to region a nie feudalne poletka "D
~alejajaa 1-10-2018 20:58
W Janowicach zebrala sie klika co obecnemu Wójtowi robila kampanie wyborczą przez dwie kadencje.Teraz chcą wladze przejąć w swoje ręce.Pewnie przewodniczący rady sie zdenerwował,ze Wojt zwolnił jego małżonkę i jeszcze inne osoby,bo miał dosyć wchodzenie sobie na głowe!Nawet Sołtys i prezes OSP jest przeciwko Wójtowi:) a zapomnieli wszyscy jak jedli z rączek Pana Wójta!
~misiek35 2-10-2018 15:14
do: ~alejajaa (20:58)
jeżeli kliką nazywasz ludzi , którzy potrafia myśleć samodzielnie i zależy im na rozwoju Gminy to znaczy ze jestes slepo zapatrzony w Kamilka . Każdy widzi jak jest niestety , niektórzy dostrzegaja duzo mniej. A co do Pana Pawła to to jest ktoś godny zaufania i jezeli wójt zaczął wojne z nim to chyba resztki rozsądku go opuściły!
~TTT 2-10-2018 15:31
do: ~alejajaa (20:58)
sołtys i prezes to ich jest dwóch ? :D
~alejajaa do ttt 2-10-2018 17:27
Sołtys i Prezes w jednej osobie,a po wyborach jeszcze bedzie Radnym czyli takie 3w1:) Ale skoro chłop wielki i silny,no i sprytny,to powinien dac radę!
~bez układów 4-10-2018 11:08
Kandydat na wójta gminy Stara Kamienica to porażka i gwarancja dalszego zamiatania spraw pod dywan spraw popoczynkowych, utrwalanie układów i zadłużanie gminy

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Pierwsza tura dla Andrzeja Dudy

Poseł Robert Obaz o stanie gminy

Wyniki wyborów w Świeradowie – Zdroju

Jest absolutorium, czy będzie referendum?

Wiceminister podsumowała kampanię prezydenta

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
950
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
54%
Nie wiem
5%