MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 10 lipca
im. Amelii, Antoniego, Filipa

Wyrzucają zwierzęta… z powodu urlopu

Wiadomości: Jelenia Góra/region
Środa, 24 lipca 2013, 6:18
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 lipca 2013, 16:31
Autor: Angela
Fot. Angela
Podjeżdżają pod jeleniogórskie markety lub na pętle Goduszyńską i wyrzucają psy przez okno samochodu, często nawet nie zatrzymując auta. Bardziej bestialscy przywiązują czworonogi w lesie do drzew drutem kolczastym – w taki sposób niektórzy jeleniogórzanie pozbywają się zwierząt przed wyjazdem na urlop. Tak jest każdego roku.

Obecnie w jeleniogórskim Schronisku dla Małych Zwierząt jest około stu psów. Większość to mieszańce. Od tych najmniejszych, po te sięgające do pasa. Jedne agresywniejsze, inne typowe „przytulańce”. Niemal wszystkie łączy ta sama historia. Ciepły dom do czasu… urlopu właścicieli lub choroby zwierzęcia.

- Jest to po prostu draństwo, ale ludzie najczęściej wyrzucają psy właśnie kiedy jadą na urlop i nie mają co zrobić z czworonogiem – mówi Eugeniusz Ragiel, kierownik Schroniska dla Małych Zwierząt w Jeleniej Górze i prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. – Najczęściej podjeżdżają pod markety, gdzie wyrzucają je z samochodów, ale też przywiązują do ogrodzeń, wyrzucają przy drogach, często też niedaleko naszego schroniska przy stacji paliw na ul. Spółdzielczej. Są jednak i tacy, którzy przywiązują psy w lesie skazując je na pewną śmierć głodową. Mieliśmy przypadek takiego psa, który był przywiązany do drzewa drutem kolczastym – dodaje kierownik schroniska.

Urlopy to jednak nie jedyny powód, dla którego właściciele pozbywają się zwierząt.
- Często wyrzucane są też psy w okresie Bożego Narodzenia – mówi wieloletni pracownik schroniska. - A przez cały rok na ulicę trafiają czworonogi stare i chore. – Jesteśmy katolikami, ale kiedy zwierzę nam się znudzi, lub nie daj Boże zacznie chorować, często ląduje na bruku – dodaje.

Do tego dochodzi traktowanie czworonogów jak maskotki, kupowane jako małe szczeniaki, które rosną i stają się niewygodne w niewielkich mieszkaniach.

Jedyne co może cieszyć, to fakt, że proceder wyrzucania zwierząt jest mniejszy, niż w latach poprzednich.

- Wynika to po pierwsze z akcji znakowania zwierząt, dzięki któremu teraz możemy łatwiej dotrzeć do właściciela i wyciągnąć wobec niego konsekwencje – mówi prezes Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w Polsce. – Cały czas walczymy o obowiązkowe znakowanie każdego psa. W ciągu dwóch lat zmniejszyłoby to problem o co najmniej połowę.

Po drugie - efekty zaczynają przynosić działania profilaktyczne. Bardzo powoli, ale zmienia się świadomość ludzi, a poza tym jest już więcej hoteli dla zwierząt i coraz więcej ośrodków wypoczynkowych, które pozwalają na trzymanie zwierząt w pokojach – dodaje Eugeniusz Ragiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zameczek do powtórki

Kolejni zasłużeni dla Jeleniej Góry

Finisz kampanii z Grzegorzem Schetyną

Komentarze (73) Dodaj komentarz

~dani 24-07-2013 7:51
kochane psie oczy i serce - wierne, oddane, czekające...
~ 24-07-2013 8:15
Katolicki kraj; niedziele spedzane w kosciolach i w knajpach. Brzydze sie tym narodem.
~psiara 24-07-2013 8:23
Zamiast wyrzucać psa przed wakacjami proponuję wyrzućić z pędzącego samochodu dziecko ewentualnie współmałżonka...Też bywają kłopotliwi w czasie urlopu...no i ich "utrzymanie" jest o wiele bardziej kosztowne...A tak na serio - jest mnóstwo miejsc w całej Polsce gdzie można zabrać ze sobą na wyjazd czworonoga - wystarczy sie odrobine postarac i poszukać. dobre chęci i tyle.Sam co roku jeżdżę nad morze z psem - polecam osrodek Bursztyn w Darłówku i jest super!!!" Pies jest twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem. Będzie twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie" ...
~ 24-07-2013 8:48
Czytam i oczom nie wierze.Ta wiadomosc zepsula mi humor na caly dzien.Tym, ktorzy tak czynia zycze Z CALEGO SERCA wielkiego nieszczescia i ciezkiej choroby oraz pozaru a potem powodzi.Biegajcie dalej na te wasze cale msze swiete.Tam mozecie skorzystac z tzw. "swietej" (?) spowiedzi i popelnione grzechy (np. wyrzucenie psa przez okno) beda wam odpuszczone- odbebnicie 100 zdrowasiek i peng! grzechu ni ma. Mozna na Boze Narodzenie(!) znow kupic dzieciom pieska pod choinke....b...kI!
~alka.m 24-07-2013 9:02
Na stronie gminy Podgórzyn, jest informacja o psie, którego jakaś bestia przywiazała do drzewa i zostawiła . Pies jest śliczny i czeka na nowego pana.
~ 24-07-2013 9:06
Wbrew pięknym deklaracjom Polakow liczba zwierząt trafiających do schronisk gwałtownie wzrasta właśnie latem. Czas przedświątecznych porządków to kolejny krytyczny dla nich okres – zwierzę brudzi, więc podczas sprzątania zostaje wyrzucone, co przychodzi tym łatwiej, im krócej pies jest w rodzinie. Brak wiedzy i nieprzemyślane decyzje kończą się równie źle. – Po filmie „101 dalmatyńczyków" psy tej rasy masowo spływały do schronisk. Dalmatyńczyk potrzebuje bardzo dużo ruchu i trudno go wychować. Zdarzało się, że w schroniskach były po dwa, trzy takie psy. Podobnie jest z modą na psy agresywne – mówi Wojciech Muża z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
~dirt 24-07-2013 9:09
do '~' a ja brzydzę się tak generalizującymi ... przy okazji - temat lotny, jednak chciałbym poznać statystyki tak 'masowo' porzucanych zwierzaków. Przypuszczam że to kilka przypadków w ciągu roku (oczywiście - to wciąż o kilka za dużo) jednak to przypadki odosobnione, które jednak w dobie sezonu ogórkowego dobrze podbijają statystyki odwiedzin portalu
~ 24-07-2013 9:13
W Niemczech nie ma potrzeby wyrzucania zwierzat podczas urlopu. Schroniska, ktore dzialaja perfekcyjnie, sa zadbane, czyste i zapewniaja zwierzakom jak najlepsze warunki- przyjmuja zwierzeta (koty, psy, kroliki, papugi) za oplata na czas urlopowy.Schroniska czesciowo z tego zyja! Kto tak robi jest glupi i byc moze...pochodzi z Polski i przyzwyczajony jest do takiego postepowania?PS ja nie generalizuje: statystyki, sprawozdania i zycie mowia za siebie.
~cala prawda 24-07-2013 9:16
Kot z obciętą nogą w parcianym worku na polu, szczeniaki w reklamówce na czubku drzewa, pies w zawiązanym worze na śmieci na środku drogi lub wyrzucany z pędzącego samochodu - to pomysły Polaków na zwierzaka, gdy chcą pojechać na wakacje Aleksandra Szyłło: Jak to możliwe, że, jak pani mówi, jest jedynym w Polsce wojewódzkim pełnomocnikiem ds. ochrony zwierząt? Karina Schwerzler, pełnomocnik wojewody świętokrzyskiego ds. ochrony zwierząt: Inni wojewodowie w ogóle ich nie mają. Zwierzęta, zwłaszcza tak nieużyteczne jak psy, to dla dużej części naszego społeczeństwa wciąż temat niepoważny. Jakaś fanaberia. Bo co taki pies: mleka nie da, na mięso się nie nadaje. Gadzina. We wsi na Mazurach, gdzie mam zwyczaj spędzać wakacje chłop powiesił suczkę, bo miała cieczkę ...
~ 24-07-2013 9:19
dlatego ja żadnego zwierzęcia nie biorę i nie mam problemu na urlopie a po za tym czemu u nas nie ma hotelu dla zwierząt ???
~ 24-07-2013 9:23
To bardzo smutny artykuł. My mamy zwierzaka z ulicy i nasi sąsiedzi też - nie są to jakieś rasowe piękności, ale to nam to w niczym nie przeszkadza. Są nasze, bo jakiemuś durniowi się znudziły. Może warto by dla równowagi napisać artykuł o adopcjach - nie wszyscy ludzie są okrutni.
~18 sqandal 24-07-2013 9:56
obowiazkowa rejstracja i znakowanie psów i po problemie , a co do tych niby ludzi co zostawiają swoje zwierzęta ............. to brzydze się wami
~ 24-07-2013 9:57
brak słow
~ 24-07-2013 10:00
Liga Ochrony: "Pies przywiązany do drzewa w lesie to klasyka. Ostatnio dwa razy widziałam, jak ktoś z samochodu pędzącego przede mną wyrzucał psa. Tylko ja takiego człowieka nie dogonię, bo moje auto jest stare. Najbardziej bolesne jest to, że taki wyrzucony pies podnosi się i jeszcze biegnie za tym samochodem, za swoim panem. Nie rozumie, co się stało. Ci "bardziej humanitarni" przywożą psa przed urlopem do schroniska i łżą, że właśnie znaleźli go przy drodze. A przecież od razu widać, że to ich pies, bo łazi za nimi krok w krok. Schronisko dla zwierząt kojarzy mi się z koszmarem. - Cóż, w tym aspekcie jesteśmy wciąż dzikim wschodem. W latach 90. pracowałam przez dwa lata w schronisku w Dusseldorfie. Czysto, wykwintnie!" .
~w Niemczech 24-07-2013 10:14
http://www.verantwortung-leben.de/sommerfest_2011_6065.html?psid=98bfbb97f5ae91b6b8cb8cf879ac0fa8 ........Tak wyglada cywilizowane schronisko dla zwierzat; mozna tam oddac zwierze na urlop i ono ma jak w domu.
~mlody24 24-07-2013 10:20
bo nasza policja zamiast dawac takim ludzia mandaty i pouczenia powinna odrazu ...palami po lbach takich b...kow i nie wazne czy to baba czy facet bo i tak to sie sprowadza do jednego mianownika ...
~30%!!!!! 24-07-2013 10:31
Musisz porzucać psa jadąc na urlop? "On czuje, tęskni, kocha" "Na co dzień żyjemy razem a wakacje mamy spędzać osobno?" - to hasło jednej z akcji, która na Facebooku próbuje uwrażliwić Polaków na problem porzucenia zwierząt, by wyjechać na wakacje. Pomimo tego, co roku nawet 30 proc. psów i kotów traci swój dom, bo ich właściciele jadą na urlop. Dlaczego? To szokujące zjawisko próbują wytłumaczyć dla naTemat psycholog Barbara Stawarz i behawiorysta Andrzej Kłosiński.
~Zmiana 24-07-2013 10:39
Katolickie mo...le i wiara w to że pies nie ma duszy to przyczyna zła.U innych chrześcijan jest inaczej.Lepiej.A może dobry Bóg każe ten naród klęskami i niewolami za to że nie potrafi poradzić z bestialstwem.A czy słyszeliście aby proboszcz apelował o przestanie bestialstwa.?A ciemnota chłopstwa ,tego ze wsi i miasta nie kwitnie dalej i dla forsy potrafi ono walczyć o podrzynanie krowom gardeł.?
~t.l 24-07-2013 10:39
to nie bestialstwo to ....
~ 24-07-2013 10:41
Do 09:09-nie mozna bagatelizowac sprawy. Nikt tu nie generalizuje- prawda jest, ze to powszechny POLSKI problem w czasie urlopowym- wyrzucac zwierzeta na bruk.Opisany przypadek nie jest jakims wyjatkiem (tematem lotnym!!! skandal, ze tak myslisz!) ; poczytaj o tym w necie, a potem zabieraj glos.
~korektor 24-07-2013 10:55
Nie rozumiem, dlaczego skoro jest gotowe, dobre rozwiązanie tego problemu, czyli obowiązkowe chipowanie psów, to w naszym kochanym kraju włodarze nie chcą albo nie mogą uporać się z jego wprowadzeniem. Przecież to rozwiązałoby także problem z niepłaceniem podatku od posiadania psa. Czyli większa kasa w budżecie miasta... wszyscy byliby zadowoleni... Nie rozumiem naprawdę... Może TOZ i inne organizacje prozwierzęce muszą bardziej naciskać tam "na górze" na wprowadzenie obowiązku chipowania... :(
~Paula100 24-07-2013 10:57
popieram w 100% wypowiedź \"psiara\" sama wzięłam ze schroniska pieska i prędzej bym skoczyła z 10 piętra niż ona miałaby tam wrócić, Zawsze jest jakieś wyjście z sytuacji, ale nie takie coś!!!!! Gdzie Ci właściciele mają serce??? Nie chciałabym być w ich skórze gdybym zobaczyła sytuację wyrzucenia psa z auta
Piipi Jelonkowa 24-07-2013 10:58
~ODWAL *się ..od bydła ! ... bo te zwierzęta to naprawdę cierpią zabijane dla "wierzących" Zydów i Arabów ! /..przyp.ubój rytualny/ .. na pewno jeżdzisz do Hiszpanii, gdzie objadasz się mięsem ... z byka zabitego od "katoliaka" z corrida
Piipi Jelonkowa 24-07-2013 10:59
..moj post kieruje do autora postu z godz.08:48
~ 24-07-2013 11:00
Ciekawa stronka: http://www.obrona-zwierzat.pl/
~Penelopa 24-07-2013 11:06
Właśnie katolicki kraj..... modlą się pod figurą a diabła mają za skórą nawet się pisać nie chce na temat podłości człowieka
~ 24-07-2013 11:11
Do Pipy: nie jem miesa, nie jestem katolikiem, nie mieszkam w Polsce, nie jezdze do Hiszpanii, nie lubie (wiekszosci) Polakow, brzydze sie hipokryzja katolicka, zycze wszystkiego najgorszego (chorob, nieszczesc, smierci, pozaru, powodzi, napadow rabunkowych, raka) WSZYSTKIM b...kom, ktorzy zle traktuja zwierzeta. Koniec wypowiedzi.
~Cytat 24-07-2013 11:13
"Zwierzęta mają u nas prawa nawet mniejsze niż rzeczy i myślę tutaj głównie o psach, czyli gatunku zwierząt udomowionym najwcześniej ze wszystkich innych, najbardziej wyczulonym na nasze potrzeby, a przez to najmocniej narażonym na cierpienie (nie tylko fizyczne). Polska powszedniość wygląda jednak tak, że pies ma u nas prawo co najwyżej do 20 cm krowiego łańcucha, byle jakiej budy i pustawej miski, napełnianej wodą i kawałkami suchego chleba raz na 2 dni. No i oczywiście „skrócenia” cierpień w razie ewentualnej choroby, w postaci ciosu siekierą albo zadania trucizny (sic!). Zapewnienie zwierzęciu swobody ruchu, opieki weterynaryjnej i godnej, bezbolesnej śmierci przekracza już możliwości percepcji przeciętnego mieszkańca tego katolickiego podobno kraju."
~psykomunijne 24-07-2013 11:23
Zdaniem Ani-malsów, część tych zwierzaków, to także nietrafione prezenty komunijne. W ciągu roku do schroniska na Kamieńcu trafia od 160 do 170 psów i ok. 200 kotów. W ponad 90 proc. są to porzucone zwierzęta. Mniejszy problem z bezpańskimi psami mają w Chrzanowie, gdzie w ub. roku stwierdzono 30 takich przypadków, ale już w Olkuszu, tamtejsza straż miejska odnotowała ich ok. 100. Podobnie było w Andrychowie. - Na wiosnę i właśnie w czerwcu mamy najwięcej zgłoszeń dotyczących bezdomnych zwierząt - mówi Jan Kajdas, komendant Straży Miejskiej w Andrychowie. Animalsi podkreślają, że takie praktyki to zwykłe bestialstwo i forma znęcania się nad zwierzętami, co jest przestępstwem. Przywiązane do drzewa psy, są skazywane na śmierć. -
~ 24-07-2013 11:35
"Bez wątpienia zwierzęta nie są i nie powinny być obojętne z punktu widzenia prawa, a ludzie, którzy się nad nimi znęcają, powinni być surowo karani. Bez wątpienia także należy jeszcze wiele zrobić, aby system ich ochrony działał sprawnie. Ale mówienie o „prawach zwierząt” pozostaje nonsensem." Maciej Brachowicz Autor jest ekonomistą i prawnikiem, przygotowuje rozprawę doktorską współczesnych tendencjach rozwojowych praw człowieka, pracuje w Parlamencie Europejskim, członek Klubu Jagiellońskiego. TAK MYSLI POLSKA "INTELIGENCJA" kolejne bydle!
~pero 24-07-2013 11:39
a gdzie są sąsiedzi. Jak widzą, że sąsiad nie ma nagle psa to niech od razu dzwonią na PolicjĘ LUB Straż Miejską I PODAJĄ WYGLĄD PSA. Jak się znajdzie przybłęda to rachunek za wszystkie koszty a do tego kara.
~ 24-07-2013 11:53
Sasiedzi? oni sa tacy sami.Osiedle Lomnickie, zima 2012, pewna pani na ul. Muzycznej, bardzo pobozna.Co niedziele do kosciola. Rodzinka ma 3 samochody.Tatus dogina na czarno w D. Piekny domek. Piesek na lancuchu 50cm, bude ma dziurawa, bez zadnej derki, same deski, pisinie widac wszystkie zebra pod skora. Snieg, minus 10°C.sasiedzi widza i co? i göwno...(PS. Ciapek zyje teraz w Dabrowicy, ma sie dobrze, zostal wykradziony. Zlodziejki: moje corki, 14 i 16 lat.....).
~ 24-07-2013 12:18
Urząd Gminy w Podgórzynie informuje, że w dniu 20.07.2013r. na terenie miejscowości Przesieka znaleziono psa (był przywiązany do drzewa). Jest to jasnobrązowy wilczur o bardzo łagodnym usposobieniu – wiek ok. 1 rok. W chwili obecnej pies znajduje się pod opieką, jednak wyraźnie tęskni za właścicielem. Osoby, które poznają swojego psa (zdjęcie poniżej) lub osoby, które chcą zaopiekować się zwierzęciem proszone są o kontakt z Urzędem Gminy w Podgórzynie Tel: (75) 76-210-93 lub (75) 75-48-115.
~dani 24-07-2013 12:21
w styczniu 1997 roku zabrałam od weterynarza 3,5 letniego Amstaffa - właściciel skazał go na śmierć przez uśpienie. Mój kochany DRAGON był najcudowniejszym moim przyjacielem - wiernym, wdzięcznym i oddanym, kochającym, nigdy mnie nie zawiódł. Żył długo bo 15 lat, do dziś jest w moim sercu mimo iż obecnie mam trzy wspaniałe Akity Amerykańskie, kochające mnie do szaleństwa.
~25% 24-07-2013 12:26
"Nawet o 25 proc.(!!!) zwiększa się liczba zwierząt oddawanych do polskich schronisk w każde wakacje – podaje Katarzyna Pisarska, dziennikarka i pomysłodawczyni akcji społecznej „Weź mnie” zachęcającej do zabierania czworonogów na urlopowe wyjazdy. Do tej smutnej statystyki dodać należy nieznaną liczbę psów wyrzucanych z pędzących aut, porzucanych w lasach, przywiązywanych na odludziu do drzew". Nie sa to przypadki odosobnione, jak pisze pewien niemyslacy homo sapiens o godz.09:09.
~ 24-07-2013 12:41
"Chrześcijańskie dyskusje na temat praw zwierząt często odwołują się do dwóch fragmentów z Księgi Rodzaju. I tak przeciwnicy idei praw zwierząt opierający swoje przekonania na gruncie religijnym wskazują na Przymierze zawarte przez Boga z Noem, w którym zezwala on na jedzenie mięsa: "wszelkie zaś zwierzę na ziemi i wszelkie ptactwo powietrzne niechaj się was boi i lęka. Wszystko, co się porusza na ziemi i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie." Nienawidze biblii i chrzescijanstwa; powod: patrz wyzej.
~Mirek789 24-07-2013 12:50
Co za ... żeby pieska czy inne zwierzę wyrzucić no ... a gdy tak ciebie wyrzucili ( mówię do tych co tak robią) to też bym cię tak za fraki i ... ciekawe czy ci tak by było dobrze ja bym zabił albo powiesił tych co tak robią przecież tak NIE MOŻNA ROBIĆ CO ZA ............... ludzie ciekawe jak my byście się poczuli na miejscu zwierząt !
~ 24-07-2013 12:54
„Co zaś do ludzkiego życia, jest dla mnie aksjomatem, że ma ono wartość bezwzględną. Życie ludzkie jest nieskończenie cenniejsze niż życie jakiegokolwiek zwierzęcia. Tego, kto sądzi inaczej, ja się po prostu boję. Ludzka przyjaźń do zwierząt staje się natychmiast czymś wypaczonym, jeśli ktoś przeciwstawia ją swojemu stosunkowi do ludzi. Kiedy ktoś twierdzi, że pies jest jego przyjacielem, wystawia w ten sposób świadectwo nie tyle swoim bliźnim, co samemu sobie. Przecież nie można jej nawet porównywać do przyjaźni z drugim człowiekiem.“ Tak napisal ksiadz katolicki niejaki Jacek Salij, ktory jest dla mnie bardzo glupim czlowiekiem i wole tysiac razy kazdego bezpanskiego kundla poglaskac po zapchlonym grzbiecie, niz temu durniowi podac reka. Amen!
~18 24-07-2013 12:56
moim marzeniem jest spotkać takiego czlowieka jak wyrzuca psa przez okno z chęcią wysłalbym go na ortopedie
~aka 24-07-2013 13:04
Wierzę z reinkarnację, może taki gad co meczy zwierzęta odrodzi się w jego skórze. Trochę to brzydko z mojej strony (bo jestem wierząca), że tak źle życzę bliźniemu, ale nie mogę patrzeć na krzywdę bezbronnych zwierząt. Sama mam psa ze schroniska. Nie mogę zrozumieć jaki trzeba być człowiekiem by przyjaciela "zamordować"?
~Stenia 24-07-2013 13:55
nie wyobrażam sobie jak mogłabym wyrzucić swoją psiunię! Jest członkiem naszej rodziny i jeździ z nami wszędzie.Trzeba kochać zwierzęta a jak się bierze to na dobre i złe.NIE MA LEPSZEGO PRZYJACIELA JAK PIES!!!!
~... 24-07-2013 14:37
historia psiej miłosci do własciciela... http://pl.wikipedia.org/wiki/Greyfriars_Bobby
Nika 24-07-2013 14:50
Zaczyna sie od tego że dziecko chce pieska, obiecuje ze bedzie z nim wychodzic i takie rzeczy sie dzieją... poznej juz sie znudzi, jak zabawka. TROCHE ODPOWIEDZIALNOSCI DRODZY RODZICE ! Albo nie dopuszczajcie psów do swoich suczek i nie bedzie problemu w postaci wyrzucania psów. NIEHUMANITARNI POLACY.
~juras 24-07-2013 14:57
Wielu ludziom powinno się zakazać posiadania zwierząt. Jeszcze innym powinno się odłączyć internet.
~żegnam 24-07-2013 15:01
W komentarzach .... pogania - czas zaprzestać czytania wszelakich komentarzy na tym portalu.
~------ 24-07-2013 15:19
Tych ludzi co wyrzucają zwierzę to powinno się wyrzucić z auta niech zobaczą smak kopa w dupe lu przywiązac drutem kolczastym do dzrzewa i zostawić na pewną głodową śmierć .Sama mam 3 psy dwa stare jeden ma 18 lat drugi 15 i doczekają godnej śmierci w moim domu .Niech ludzie pomyślą nim wezmą psa kota do domu to nie zabawka ono tez ma serce i czuje przywiązuje się do człowieka jest mu wierny do końca jego dni
~Rw 24-07-2013 15:30
zaprowadzilismy szczeniaka do schroniska bo wlasciciela zamkli do wiezienia.to bardzo nie milo nad potraktowal pracownik i mimo ze tego psinke tam zostawilismy to go wypuscil co mogl zginac pod kolami bo to male pstr w glowie mial szczeniak.tak ze ten pracownik bez serca jest..
~ 24-07-2013 15:37
Nie mam zwierząt, więc nie wyrzucam, wynika z tego,że ci co je mają ich mieć nie powinni! A takie wyrzucanie to można podsumować tak: Innych traktujesz jak śmieci, sam jesteś śmieciem!
~wer 24-07-2013 15:39
Odnoszę do postu z Urzędu Gminy a tak popytać w Przesiece w Podgórzynie czyj to pies właściciel mieszka niedaleko bo nikt z jeleniej nie pojechał go do dziury uwiązac do drzewa tego drania tam przywiązac i zostawić niech skomli .W Polscce nie można utworzyć Hoteli dla Piesków ,bo to nieopłacalne a w innych krajach sa .I cieszą sie dużą popularnością.Nie bo nasi posłowie radnie przewodniczacy sołtysi wótowie oraz predyzeci nie mieli by za co sobie pensji podnieśc .Lepiej utrzymywać zabiedzone schroniska gdzie w jednym kojcu jest po 15 psów.Za taki hotelik właściciel jakby chciał zostawić swojego pupila by zapłacił może tak by ci co rządzą na górze pomyleli o czymś takim
Piipi Jelonkowa 24-07-2013 16:16
..do - [~Autora postu z godz.11:11 ] .. a może masz pieska,.. może kotka ? ..karmionego mięsem z chińskiego importu,gdzie jest jedzone mięso piesków,a.. może podajesz mięso dla swoich *pupilków z Polski lub Niemiec .. tam również są zwierzęta do uboju traktowane okrutnie ! ~Jeżeli .. to czynisz,to jesteś swoimi czynami ..OSZUSTEM ! ..i nie obrażaj tutaj na forum innych !
~ 24-07-2013 18:50
Pipi też ma rację, jak się ma psa to się go karmi jedzeniem z innych zwierząt. Co więcej niekiedy jest i tak,że osoby mające zwierzęta mają niby ekologiczny pogląd na te sprawy i po prawie,że filozofie, z której wynika,że krowa ma być jedzona przez kota i psa, ale już nie przez człowieka na przykład. Ale temat oczywiście okrutny, powinno się czipować wszystkie psy, i jak właściciel nie zgłasza zaginięcia, to na podstawie kodu ustalać do kogo pies ostatnio należał i kare ogromną za porzucenie z wyrokiem. Plus koszty za przechowanie zwierzęcia.
~ 24-07-2013 19:41
ludzka podlosc nie ma granic
~Stasioo 25-07-2013 1:00
A to Polacy , co za ludzie ?!
~ 25-07-2013 9:59
Do 18:50- to co proponujesz? Ty i Pipi? nie dawac psom i kotom jesc w ogole? czy karmic je kartoflami?Czy moze zaraz po urodzeniu usypiac, zeby nie trzeba bylo ich faszerowac miesem od krowy? A moze jednak po prostu wyrzucac z auta (najlepiej latem), tak, jak czyni to 25% rodakow? Glupkowaty ten twoj wpis, ale TUTAJ nie mozna sie niczego innego spodziewac. I gadasz tak w kraju, gdzie spozycie miesiwa na glowe przekracza rozsadne ilosci, a wegetarianie/weganie postrzegani sa jako dziwolagi.Glupota ludzka jednak nie ma granic.
Piipi Jelonkowa 25-07-2013 10:55
..do - [~Autora postu z godz.09:59] .. wychowaj krowę.zabij .. i nakarm jej mięsem swojego pupilka .. to będzie najbardziej mo...lna "metoda" Moja sąsiadka miała kota,który wypadł z 4 piętra .. nie przeżył,były wtedy straszne upały .. człowiek zle zrozumiał mądre zwierzątko !
~ 25-07-2013 11:12
Pipa, jakas ty durna jest. Nic innego nie umiem na twoj temat wydusic. Czyli co proponujesz? Ja mam psa ze schroniska. Byl zaniedbany, przestraszony. Dzis to dostojny, szczesliwy pies, wierny przyjaciel. Ma sie u nas dobrze. Co mi proponujesz? czym go karmic? Pszenica? A moze nie karmic, tylko uspic ze wzgledu na biedne krowy? a moze bylo go nie brac, tylko wrzucic do rzeki z kamieniem u szyi?Matko jedyna, przestan tu pisac, bo spod twojej klawiatury wychodza tak chore tresci, ze flaki sie wywracaja. Zastanow sie moze nad tym, ile miesiwa na glowe spozywaja Polacy (u was nie ma obiadu bez miesa). Czlowiek nie musi jesc miesa, pies i kot tak.
~dla Pipy 25-07-2013 11:15
Żyjący w swym naturalnym środowisku wilk jest zwierzęciem drapieżnym, żywiącym się upolowaną zdobyczą. Innymi słowy, jego pokarm stanowi mięso. Udomowiony pies nie musi polować, gdyż pożywienia dostarcza mu człowiek. Pozostał jednak zwierzęciem mięsożernym. Wskazuje na to budowa jego szczęk i uzębienia oraz układu pokarmowego. Jego układ pokarmowy ostatni jest średnio o jedną trzecią krótszy niż u organizmów wszystkożernych (np. u człowieka), co jest cechą charakterystyczną drapieżnych ssaków. Pies potrzebuje mięsa Ponieważ mimo udomowienia przez człowieka potrzeby żywieniowe organizmu psa zasadniczo się nie zmieniły, należy pamiętać, że do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje on przede wszystkim białek pochodzenia zwierzęcego. Innymi słowy, podstawę jego codziennej diety powinno st
~dla Pipy 25-07-2013 11:22
Tak wielkie podobieństwo małp człekokształtnych do ludzi, może nas dziwić lub nie. Faktem natomiast jest, że człowieka łączy z szympansem podobieństwo ponad 98% genów. Zapewne jakikolwiek obcy przybysz z kosmosu, chcący zaliczyć człowieka do jakiejś grupy zwierząt, natychmiast zakwalifikowałby go jako pewną odmianę szympansów. W tym kontekście, jeszcze bardziej okropne wydają się nam eksperymenty przeprowadzane na szympansach w laboratoriach na całym świecie. Dobrym wyznacznikiem tego, jak miałaby wyglądać nasza naturalna dieta, jest obserwacja nawyków żywieniowych wielkich małp człekokształtnych żyjących dziko na wolności. Zwierzęta te jedzą pożywienie prawie całkowicie wegańskie.
~dla Pipy 25-07-2013 11:28
Każde 100 gramów wieprzowiny lub wołowiny zwiększa ryzyko raka jelita grubego o 70 procent Dietę bezmięsną lub pozbawioną przynajmniej czerwonego mięsa stosują Paul McCartney, Dustin Hoffman, Anthony Hopkins, Julia Roberts, dr John Harvey Kellog, a także Marek Kondrat, Olga Bończyk, Kora oraz Ewa Bem i Krystyna Kofta Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) już przed dzięsiecioma laty apelowała, by ograniczyć czerwone mięso w naszej diecie. World Cancer Research Fund zalecał, byśmy dziennie jedli nie więcej niż 80 g mięsa lub jego przetworów. Według najnowszych zaleceń American Dietetic Association, spożycie wołowiny, wieprzowiny lub baraniny powinno być ograniczone nawet do jednego posiłku tygodniowo. -
~aka 25-07-2013 14:07
Bardzo kocham zwierzęta, co niestety a może " stety" nie przeszkadza mi w jedzeniu mięsa. Bardzo lubię każdego rodzaju mięso. Nie jedzących mięso(mam takich wśród znajomych) nie uważam za dziwaków, ja jednak jestem tak skonstruowana, że muszę jeść mięso. Mogę nie jeść kartofli, chleba, ale mięsko i warzywa i owoce to moja dieta podstawowa. Wiem co mówię do jestem dorosła kobietą i próbowałam już różnych diet. Nic na siłę, niech każdy je to co lubi.
Piipi Jelonkowa 25-07-2013 22:12
..do - [~Autorra postu z godz11:12.] ..ale,psy RÓWBIEZ odczuwają smak słodki.a ponieważ słodkie pokarmy to .. węglowodany pochodzenia roślinnego .. *to oznacza kolejne przystosowanie do diety wegetariańskiej.Pieski .. mają duże jekito grube,a *tam są bakterie i one mogą fernentowac pokarmy* roślnne niestrawione w jelicie cienkim ! ..a to oznacza - Twój piesek może byc wegetarianinem ! Natomiast ostre zęby .. może ćwiczyc na niebezpiecznym człowieku,który chciałby zrobc Tobie krzywdę !! .. chyba,że boisz się swojego *pieska i możliwości podania mu .. strawy pochodzenia roślinnego ! ~Wiesz ?? .. jestes smutna egoistka
~ 26-07-2013 8:21
Piipi, czytajac twoje wpisy opadaja mi rece.Zaloze sie, ze konsumujesz fury miesiwa, jak prawie wszyscy obywatele tego kraju, azalecasz mojemu psu (10 lat), by na starosc zostal wegetarianinem.Moj pies dostaje sucha karme Royal Canin (najlepsza jaka jest) i poza tym nic innego. Weglowodany i skrobia w nadmiarze szkodza psu, ale ty o tym nie masz pojecia. Kup sobie psa (najlepiej yorka), karm otrebami pszennymi i zrob z niego kure.Moze nawet zniesie ci JAJO.
~ 26-07-2013 8:34
Dr Kilian,weterynarz: "Stanowczo odradzam karmy wegańskie dla kotów i innych futerkowych mięsożerców których trzymamy w domu. Zwierzeta nie mają nalezycie rozbudowanej flory bakteryjnej w jelitach żeby prawidłowo przyswajać pokarm roślinny. Białka roślinne wpływają negatywnie na pracę nerek zwierząt mięsożernych, jakby tego było mało karmy roślinne są dla mięsożercy bardzo smaczne, ale mało pożywne dlatego zwierze je chętnie w dużych ilościach, bo się słabiej najada, a bardziej zapycha i rozpycha żołądek(...)"
~ 26-07-2013 8:40
"Gotowe suche karmy są dokładnie zbilansowane pod względem zawartości mikroelementów, witamin i wszystkich innych składników pokarmowych. Dokładając do nich ziemniaki, makaron itp. zaburzamy ten bilans, co może spowodować u psa wystąpienie ciężkich chorób. Dodatek węglowodanów (kasza, ryż makaron) może prowadzić do niedoborów mikroelementowo-witaminowych, a także do otyłości ze względu na wysoką kaloryczność."TAK RADZI WETERYNARZ.Ale Piipi wie lepiej. Ona z psa zrobi krolika badz koguta. Durna baba.
~ 26-07-2013 8:55
"Trzeba jednak pamiętać, że u psa - mimo od wieków trwającego przystosowania się do sposobu życia człowieka - przewód pokarmowy nadal w pewnym stopniu pozostał taki sam, jak u jego dzikich przodków. Jego silna, rozwinięta szczęka drapieżnika musi otrzymywać pokarm do gryzienia i nie nadaje się do żucia kaszki, ciastek, i innych przysmaków. Jego stosunkowo krótki - w porównaniu z innymi gatunkami zwierząt - przewód pokarmowy nie potrafi wykorzystać większej ilości pokarmu roślinnego, gdyż nie posiada do ich trawienia odpowiednich enzymów, które posiadają np. przeżuwacze. Natomiast pies może za pomocą soków trawiennych żołądka rozłożyć i strawić nawet większą ilość mięsa (Teichmann 1974). Do normalnego funkcjonowania organizmu pies potrzebuje dziennie na 1 kg masy ciała 4-5 g białka."
Piipi Jelonkowa 26-07-2013 11:15
.. Wiesz ? .. lubię wszystkich ludzi,ale .. mam prawo potępiac ich postępowanie ! Wiesz ? .. "jestem całkowicie przekonany,że dopóki ludzie będą przelewac krew Bożego stwożenia na ziemi nie zapanuje pokój" .., nie jestem "durna",bo moimi słowami buduję na Naszej Ziemi .. radosne oczekiwanie na Pokój ! Jestem tylko malutkim Ziarenkiem,budulcem ..do szczęścia dla ludzi i .. Naszych Przyjaciół zwierząt !
Piipi Jelonkowa 26-07-2013 11:23
~C.d .. nie możesz również mie porównac do Isaaca B.Singera,bo on jest mężczyzną ..ale czynami Mo...lNYMI jsteśmy sobie bardzo bliskko !
~ 26-07-2013 11:32
Piipi- ty sie lecz. Pisze to bardzo powaznie. Masz manie przesladowcza, halucynacje na tle jakiejs psychozy. Uraz dzieciecy?
Piipi Jelonkowa 26-07-2013 16:32
.. nie udzielaj innym lekcji ! ~ Co masz pieska ze schroniska i jesteś .. ojej, wegetarianką ! Co .. to tutaj kogoś obchodzi ! Jesteś dla mnie człowiekiem z mordą zwykłego prostaka, inaczej piszc po prostu,chwalipięta
Piipi Jelonkowa 26-07-2013 16:40
~C.d .. przeczytaj lepiej książkę Isaaca.B.Singera - "Nawrócony" .. na pewno będziesz uzdrowiona mo...lnie.
~ 27-07-2013 19:30
Ja korzystam z hotelu dla psów, klopot z głowy.
~maz 29-07-2013 20:27
Do Psiary Jesteś zapewne Kimś wyjątkowym....Psy są ważniejsze od całej reszty. Ja dla mojego zmieniłam całe życie i dzięki temu nabrało ono sensu.
~karpaczanka 31-07-2013 18:46
nie wiem jak tak mozna,, ja dzis akurat stacilam swojego psa i nie moge z tym sobie poradzic ,,a ludzie traktuja psy jak zabawki znudzil sie wiec wyrzucaja, przywiazuja do drzew i id ...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Wybieramy Prezydenta RP

Kapitalna wiadomość w sprawie linii kolejowej do Karpacza i Kowar!

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
139
Tak
43%
Nie
45%
Nie wiem
12%