MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

Wyróżnienie specjalne dla Ryszarda Witke

Wiadomości: Karpacz
Piątek, 27 lipca 2018, 7:16
Aktualizacja: Sobota, 28 lipca 2018, 11:47
Autor: WAC
Fot. Użyczone
W tym roku minęło 50 lat od startu na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Grenoble skoczka narciarskiego, mieszkańca Karpacza Ryszarda Witke. Z tej okazji został on uhonorowany specjalną nagrodą przez Zarząd Regionalnej Rady Olimpijskiej we Wrocławiu.

Wręczenie pamiątkowej patery, opatrzonej okolicznościowym napisem odbyło się w Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu. Wręczyła ją jedna z najbardziej utytułowanych polskich sportsmenek, dwukrotna złota medalistka igrzysk olimpijskich w strzelectwie Renata Mauer-Różańska. Jeden z jej złotych medali olimpijskich, ten wystrzelany w Sydney w 2000 r. eksponowany jest w muzeum pod Śnieżką.

W uroczystości uczestniczyli też Radosław Jęcek – burmistrz Karpacza i Zbigniew Kulik - dyrektor Muzeum Sportu i Turystyki

Ryszard Witke to bardzo utytułowany skoczek narciarski, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego i trener. Jako pierwszy awansował z Karkonoszy do polskiej czołówki (w kadrze narodowej 1959-1972), był też pierwszym mistrzem Polski z Sudetów (1963). Olimpijczyk z Innsbrucku (1964) i Grenoble (1968). Reprezentował barwy klubów sportowych z Karpacza - „Budowlani” i „Śnieżka”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Szpital z nową windą

Ratunek ze śmigłowcem

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~ 27-07-2018 11:43
Gratulacje dla pana Ryszarda
~Szacun dla tego pana Witke 27-07-2018 11:43
Dzięki silnemu upórowi i heroicznej walce z komunistycznym prawem, pana Ryszarda Witke powstały w Karpaczu, w Miłkowie skocznie narciarskie. Dzięki niemu istniała szkoła narciarska też dla bardzo młodych skoczków. Pomimo trudności mieliśmy w regionie klub w miarę prawdziwego zdarzenia a skocznia w Miłkowie jako pierwsza jedyna była przystosowana do skoków latem. DZIĘKUJEMY!!! Teraz mamy obecne władze które tym sportem w ogóle nie są zainteresowane, by promować nasz region i Karpacz tak jak to robił Małysz, czy teraz Stoch. Szkoda, bo jak na razie obecnej władz,y wszystko co dobre w Karpaczu najlepiej wychodzi psucie i likwidowanie co popadnie, dzięki temu ostatnio już jedną skocznię rozebrano. Jest mi smutno że władze Karpacza rozwój zimowego sportu w regionie omijają szerokim łukiem dzięki temu Karpaccy saneczkarze dalej nie mają krótkiego toru saneczkowego, bobslejowego do treningów a muszą ogrom pieniędzy wydawać na przejazdy, paliwo, wstępy na tor do innych krajów by trenować, WSTYD!!! panowie WSTYD!!!
~Panie Ryszardzie dziękujemy 27-07-2018 17:27
Dobrze, że pamięta się o Wielkim Mistrzu, który dostarczał nam wielu emocji.
~Baba 1 27-07-2018 19:55
A może warto jego imieniem nazwać ulicę przy stadionie zamiast ogłaszać konkurs? Męska decyzja Panie Burmistrzu i Szanowna Rado
~Mieszkaniec. 27-07-2018 20:09
Tak mogłaby się nazywać.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Nie ma rady na wandali?

Droższe dzikie śmieci

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Stalowe rumaki w Karpaczu

Święto Pieroga odwołane

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
524
Tak
18%
Nie
77%
Nie wiem
5%