MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Wyróżnienie i gratulacje dla Emila Pyzika

Wiadomości: Mysłakowice
Poniedziałek, 20 listopada 2017, 11:15
Aktualizacja: Wtorek, 21 listopada 2017, 6:42
Autor: Joanna
Fot. Joanna
W sobotę (18.11) w Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach miało miejsce ważne wydarzenie. Uhonorowano tytułem „Zasłużony dla Gminy Mysłakowice” Emila Pyzika. Wydarzenie połączono z wystawą prac pt. „Gmina Mysłakowice na starej pocztówce”. Prace pochodzą ze zbiorów w większości Emila Pyzika oraz Grzegorza Truchanowicza.

Wiele osób przyszło, aby pogratulować Emilowi Pyzikowi wyróżnienia oraz obejrzeć część zbiorów, które gromadzone były przez niego latami. – Będziemy świadkami bardzo uroczystej i doniosłej chwili, która jest zwieńczeniem przeszło 50- letniej pracy pana Emila Pyzika. Pracy pozazawodowej, jego pasji, która wspaniale zaowocowała – powiedziała Janina Radomska, przewodnicząca Rady Gminy Mysłakowice. - Dokonania pana Emila zostały uznane za wybitne, ponieważ posłużyły odkryciu, odnowieniu oraz zachowaniu przeszłości gminy Mysłakowice. Przyczyniły się również do postępu w rozwoju społecznym oraz promowały gminę – dodała.

- Większość z nas tu obecnych doskonale zna pana Emila z jego działalności jako nauczyciela, będącego wzorem moralnym dla swoich wychowanków, jako dyrektora szkoły, radnego, czy jako człowieka oddanego pasji odkrywania przeszłości i utrwalania teraźniejszości – powiedziała Jadwiga Chałupka. – Można go nazwać kronikarzem naszej gminy. Dzięki niemu zachowane zostaną pamiątki przeszłości naszej i poprzednich mieszkańców gminy Mysłakowice – podkreślała.

Emil Pyzik przez wiele lat gromadził materiały w języku polskim i niemieckim o gminie Mysłakowice. Na swoim koncie ma również kilka książek a także albumów o tematyce historycznej. Bezinteresownie udostępniał swoje zbiory, aby w oparciu o nie mogły powstawać kolejne materiały i albumy promujące gminę. Podczas uroczystości nie zapomniano o jego żonie, której za pomoc i wspieranie męża podziękował wójt gminy Mysłakowice Michał Orman.

Podczas sobotniej uroczystości udostępniono pocztówki pochodzące ze zbiorów Emila Pyzika oraz dyrektora GOK-u w Mysłakowicach Grzegorza Truchanowicza. – Wystawa pt. „Gmina Mysłakowice na starej pocztówce” powstała dość spontanicznie. Udało nam się ją zorganizować w ciągu trzech tygodni – powiedział Grzegorz Truchanowicz.

Ekspozycja wzbudzała ogromne zainteresowanie wśród przybyłych gości. Dała możliwość zobaczenia, jak wyglądały obiekty, ulice czy domy wiele lat temu. Można było porównać co się zmieniło. Ponadto Emil Pyzik opowiedział gościom o historii pocztówki. Przy okazji wydarzenia można było kupić najnowszy album promujący gminę pt. „Gmina Mysłakowice dawniej i dziś”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ścieżka edukacyjna "Przygoda w górach"

Drastyczne billboardy

Absolutorium dla bolesławieckiego zarządu powiatu

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~Chapeau Bas 20-11-2017 13:17
Serdecznie gratuluję. Pan Emil wykonał ogrom pracy. Osobiście widziałam jego zbiory i jestem pełna podziwu dla tego przemiłego Pana.
~aamysl 20-11-2017 13:28
Gratulacje! Pan Pyzik super człowiek!
~acho57 20-11-2017 18:37
Najlepszy nauczyciel fizyki
~Wychowanka 21-11-2017 8:38
Super nauczyciel,fizyka zawsze była ciekawa. Dużo zdrowia panie profesorze...
~kursant-absolwent 21-11-2017 10:06
Olbrzymie gratulacje Panie Emilu!!! Szacunek NIEUSTAJĄCY za wkład w promocję gminy Mysłakowice. Dla mnie jest Pan i zawsze będzie wzorem i przykładem z którego inni powinni czerpać i korzystać!!! Pozdrawiam serdecznie.
~MRoz 21-11-2017 14:21
Gratulacje Panie Emilu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Muzeum w Ratuszu

Nadbrzeżna gotowa

Działka nad zabytek?

Spacerownik po Lwówku

Mapa ku przestrodze

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1212
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
4%